Не бійтеся дефолту, страшного і жахливого. Бійтеся ідіотів

8 коментувати
Щоб не було нудно без очікування дефолту, ми отримали подвійний удар наприкінці минулого тижня

Спочатку неповторна Юлія Тимошенко зі сльозами на очах розповіла про інсайд і торгівлю владами перед операцією. Сльози на очах, судячи з усього, наверталися від того, що їй самій цей інсайд не розповіли.

Чи була торгівля чи її не було, ніхто достеменно вам не скаже. Подивимося, що будуть в найближчі місяці робити чиновники з Кабміну, чи не з'явиться у них своєї власної компанії. У будь-якому випадку, те, що говорила Тимошенко, відверта нісенітниця. Із серії «чую дзвін, але не знаю, де він». Що про торгівлю інсайдом, що про оцінку варрантів, якими тепер лякають бабусь біля під'їзду і таксистів. Слово страшне, багато ведуться. Допомагає і те, що підрахувати вартість цих паперів зараз просто нереально.

Більш серйозні побоювання викликають заяви ряду держателів короткострокових облігацій України, які хочуть суду або перегляду умов угоди. Тим більше, що на цьому тижні, судячи з усього, буде планово оголошено мораторій (передбачений умовами угоди), що дасть додатковий привід для заголовків у газеті "Вєсті" і їжу для роздумів експертів на каналі Зрада-ТВ (в народі відомий як 112). Відразу треба зауважити, що боятися мораторію не потрібно, нічого поганого через нього не трапиться. Це технічне рішення, викликане тим, що операцію просто не встигають оформити до моменту погашення. Тут #зради немає. І дефолту немає, хоча формально саме тут він і з'явиться.

Мораторій - технічне рішення: угоду не встигають оформити до моменту погашення

Хлопці, які пред'явили претензії до України, не прості пацани. Вони мають значний досвід діставання влади по всьому світу. І начебто це повинно нас лякати. З іншого боку, ціни не рухаються. Ринок не боїться проблем, які обіцяють власники коротких паперів.

Це пов'язано насамперед з тим, що ціни на українські облігації виросли дуже сильно, і ніхто з власників не зацікавлений у тому, щоб вони впали. В тому числі і скандалісти. Чого хочуть власники коротких бондів? Насправді все просто - справедливості. Переговори від імені кредиторів вела компанія Franklin Tempelton, яка дуже егоїстично виторгувала кращі умови для тих, хто володів довгими облігаціями, тому що сама володіє набагато більшою часткою в довгих паперах.

Але і в цьому немає нічого незворотного або страшного. В умовах угоди прописаний пункт, за яким кредитори можуть обмінюватися новими облігаціями між собою. Таким чином, власники коротких паперів зможуть отримати більше нових коротких паперів. І домовитися з ними - це вже зобов'язання Franklin Tempelton. І, судячи з усього, зобов'язання, яке Фонд задекларував в процесі переговорів. Саме цього і хочуть власники, що подали голос. Хоча, звичайно, за всіма правилами переговорів, вони будуть просити 20, щоб отримати 10.

Тому не варто шукати чорну кішку в чорній кімнаті. Не бійтеся дефолту, страшного і жахливого. Бійтеся ідіотів.

У тексті представлено думку автора, яке може відрізнятися від офіційної позиції компанії. Відповідно, подана інформація не може трактуватися одержувачами розсилки і представниками ЗМІ як публічна і офіційна.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.