Литовсько-польські примари на дорогах

8 коментувати
Судова система України нарешті порадувала. Вищий адміністративний суд наклав штраф на "литовця" в розмірі 300% від несплаченої суми митних платежів

Тепер залишилося зробити це явище масовим.

За останній час в країну завезли більше мільйона цих примарних автомобілів. Це мільярди доларів сірого імпорту. І тепер кожен десятий на дорогах України - це литовсько-польський привид. І якщо до фрази про те, що ці люди - найбільший жах на дорозі - можна ставитися по-різному, то ніхто не стане сперечатися, що в разі ДТП, навіть зі смертельними наслідками, водій може просто втекти. І його не знайдуть. Тому і автомобіль примарний. Начебто він є, а в базі його немає.

Важливо розуміти, що машини імпортують не приватники. Це лазівка для великих постачальників,які масово освоїли схему. І завозять ці автомобілі тисячами. І далі вже заробляють. Адже будь-якому бізнесмену буде приємно, коли ти можеш продавати товар нижче ринкової вартості, і при цьому отримувати прибуток. Погано тільки тим, хто працює по білому і законослухняно.

І так, автомобілі в Україні дорогі. І можна ставитися до цього по-різному. Хтось скаже, що це українські автомобілісти пролобіювали собі для отримання надприбутків. І буде правий. А хтось відзначить, що це береже наші міста від вічних заторів. І теж буде правий.

Якщо ви вважаєте, що машини в Україні занадто дорогі, то добийтеся того, щоб всі автомобілі були дешевше

Але питання в іншому. Перед законом всі повинні бути рівні. І всі мають бути рівними на ринку. Якщо ви вважаєте, що машини в Україні занадто дорогі, то добийтеся того, щоб всі автомобілі були дешевше. А не відкривайте схему. Тому що тоді людина, що працює за законом, відчує себе тричі ідіотом. По-перше, тому що працює по білому і втрачає клієнтів, які йдуть в сіру зону. По-друге, тому що сама теж напевно купує машину на чистих номерах, а значить, переплачує відносно "хитрого розумника". А по-третє, тому що як платник податків ще й оплачує все це зі своєї кишені. Прекрасний стимул для виходу з тіні. А так система не працює. Тим більше, що чим більше буде "литовців", тим менше тиск на парламент для скасування протекціоністських заходів.

І так, якщо тепер всі ці литовсько-польські примари прийдуть і вимагатимуть легалізувати їх, то знову є ризик повторити "вкладників банку михайлівський". Ці люди знали, на що йдуть. Вони свідомо обманювали закон. Вони крали з бюджетів лікарень і шкіл. І повинні за це заплатити. Хоча повірити в це важко.

Текст опублікований з дозволу автора

Оригінал


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.