І знову гра в популізм

0 коментувати
Держава в черговий раз сприяє безвідповідальності та інфантильності українських громадян. А потрібно навпаки

Депутати продовжують грати в популізм, попутно допомагаючи собі в схемах. Не встигли прийняти в першому читанні закон про технопарки, який суперечить здоровому глузду і програмі МВФ (і викликає в пам'яті вагони стегон з-під Донецька до 2005 року), як взялися за банківську систему.

Для початку депутатський мозок породив ідею більшого контролю над НБУ. І нічого, що це, знову ж таки, суперечить програмі з МВФ. Незалежність регулятора - наріжний камінь цієї програми і реформ, які проводилися у нас в банківському секторі. Хлопці з Фонду знову будуть раді. А у президента знову з'явиться привід для вето.

Зараз є нова свіжа думка: підвищити суму гарантування вкладів до 500 тисяч гривень. І знову популізм. І знову шкідництво.

Почати можна з того, що сама ідея гарантування вкладів досить шкідлива. Бо за те, що хтось отримує великий відсоток в ризикованому банку, платять всі інші. Звичайно, у світі прийнято зменшувати ризики, не хеджувати їх і страхувати. Але це завжди добровільно. Я хочу застрахувати свій ризик. Ще тисяча людей робить це. В результаті, коли настає ризикова подія в одного, це легко компенсувати.

У випадку ж з гарантуванням вкладів у банку мене ніхто не питає, і я змушений платити за чужий ризик. А платить завжди клієнт, навіть якщо навантаження на відрахування у Фонд Гарантування лягає на банк. В результаті якийсь пристойний банк платить за ризики ненадійної фінансової установи, політика якої передбачає високі ризики. Що вкрай несправедливо. Плюс, ми бачимо натовпи народу, які несуть свої гроші в банки-майже банкрути і без тіні сумніву вкладають їх під шалені відсотки. Адже не страшно, потім все одно повернуть. Поверне Фонд гарантування. Поверне держава. Що таке держава? У неї ж немає своїх грошей. Це гроші платників податків. І вкладників надійних банків.

Пропозиція підвищити суму гарантування вкладів до 500 тисяч гривень – популізм і шкідництво

Держава в черговий раз сприяє безвідповідальності та інфантильності українських громадян. А треба як раз навпаки.

Так, зараз було б неправильним в принципі скасовувати гарантування вкладів. Для країни вкрай важливо відновити довіру до банківської системи. І відмова від гарантування вкладів була б не тим рішенням, яке б сприяло поверненню вкладників. Прийняти це рішення можна буде через 3-5 років.

Але навіщо ж ускладнювати проблему, підвищуючи планку більш ніж у два рази? Це чистої води популізм, який жодного разу не сприяє зростанню фінансової грамотності населення. І знову закінчиться коли-небудь мітингом вкладників "умовно-Михайлівського банку".

У тексті представлено думку автора, яка може відрізнятися від офіційної позиції компанії. Відповідно, подана інформація не може трактуватися одержувачами розсилки і представниками ЗМІ як публічна і офіційна.

Більше точок зору тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.