22 жовтня 2018, понеділок

Дощ і євробляхери

49 коментувати

Вони протестують не заради того, щоб знизити податки при покупці автомобілів для всіх водіїв. Ні, вони вимагають задовольнити їх право порушувати й надалі безкарно

Дощ і євробляхери. Вони завжди приходять разом. Таке враження, що ці люди планують свої акції таким чином, щоб зробити затори ще більшими. А життя водіїв ще нестерпнішим. Така ось вона солідарність водіїв. Спочатку ти вирішуєш, що ти самий хитро зроблений і нехай інші водії платять податки, але це не для тебе і ти завезеш машину за схемою. Адже «Свобода» – твоє друге ім'я і ти вільний робити те, що заманеться. А потім ти блокуєш ключову дорогу в центрі, і нехай всі інші водії постоять в заторі. А потім дивуєшся, чому ж тебе так не люблять.

Так чому ж не люблять євробляхерів? Чи не тому, що на дорогах вони поводяться як хами, яким теж більше за всіх треба зробити саме цей рух, приїхати найшвидше. Загалом, що правила дорожнього руху, як і податки, не для них. Вони створені для свободи. Можливо, все не так, і їх дії просто кидаються в очі, адже вони виділяються на загальному тлі водіїв. Але факт залишається фактом. Від водіїв на євробляхах на дорогах намагаються триматися подалі. Може ще й тому, що власники автомобілів, потрапивши в аварію, можуть просто встати і піти. Залишивши проблему чесному водієві, який і заплатив всі податки.

Чому вони протестують зараз? Тому що влада нарешті вирішила навести порядок. І нарешті поєднали дві бази – поліції та митниці. Це було складне рішення, напевно над ним працювали роками з таким завзяттям, що позаздрив би сам Ілон Маск. Але сталося. Не минуло й два роки, як машини на єврономерах заполонили українські міста. Ну що ж, краще пізно, ніж ніколи. І зараз ці люди, які говорять, що вони нічого не порушують, а просто випадково кілька років катаються на транзитних автомобілях, зіткнулися з реальністю покарання.

Суспільство, де кожен кожного намагається обдурити – ніколи не досягне успіху

Адже ось як забавно. Вони кажуть, що нічого не порушують. Але виступають проти покарання себе за порушення. Вони кажуть, що не вимагають легалізації, але дуже хочуть при цьому зробити свою їзду законною.

Вони протестують не заради того, щоб знизити податки при покупці автомобілів для всіх водіїв. Усім водіям не загрожують штрафи. Ні, вони вимагають задовольнити їх право порушувати й надалі безкарно. З таким же успіхом на протест можуть вийти рішали, зажадавши скасувати Prozorro. Або головні лікарі лікарень, вимагаючи повернути їм грошові потоки. Але ці всі чинять розумніше – вони наймають мураєвських бабусь. А евробляхери виходять власною персоною. І кажуть, що красти – їх невід'ємне право. І протестують перед кабінетами чиновників, яких звинувачують в корупції.

Але ось біда, важко звинувачувати когось у злочині, коли ти сам злочинець. Ти співучасник. Адже коли ти використовуєш схему, ти нічим не кращий за чиновника, який цю схему покриває. Ви разом з ним винні в тому, що в країні погані дороги, а у пенсіонерів маленькі пенсії. Ви крадете разом. І те, що євробляхери крадуть мало, лише вказує на те, що їм не пощастило. Була б можливість, крали б по-крупному. І завжди б знайшли пояснення, чому вони це роблять. Адже запитай без камери будь-якого великого корупціонера, він завжди скаже, «що не ми такі, життя таке» і в цій країні по-іншому не можна. Тобто повністю повторить тезу євробляхера.

Тому їх і не люблять. І не будуть любити. І навіть не за затори, хоча вони підігрівають градус антипатії. І не через аварії, хоча і вони не радують. Але не люблять саме за жлобство. Тому що обдурити всіх, не заплативши податки, а потім вимагати, щоб тобі це пробачили – це банальне жлобство. Суспільство, де кожен кожного намагається обдурити – ніколи не досягне успіху.

І ми поводимося так само. Ми поводимося як водії, які замість того, щоб дисципліновано їхати у двох смугах, займають ще й узбіччя, а потім вклинюються назад, створюючи тим самим затор. І всі разом ми приїжджаємо пізніше. І вічно спізнюємося. І нехай той, самий хитро зроблений, і може приїхати раніше, вигравши собі трохи часу (заплативши менше податків), але всі разом ми програємо. Ось і зараз, хитро зроблені євробляхери знову намагаються виграти собі. За рахунок усіх нас. І тому всі разом страждаємо від недостатності податків. І від затору в дощовий літній день.

Просто тому, що хтось не хоче платити за своїми боргами. Просто тому, що хтось не хотів платити податки, а тепер не хоче платити штрафи. Штрафи, які заслужив.

Текст опубліковано з дозволу автора

Оригінал

Приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу Мнения Нового Времени

Журнал Новое Время №38

Тема номера – Спецназ Кремля. Російське ГРУ перетворилося в монстра з багатомільярдним бюджетом, який смішить світ безглуздою поведінкою своїх «шпигунів».

Читати журнал онлайн
Ukraine-2020

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.