Чому Українська Правда має рацію

10 коментувати
Що важливіше - короткострокові плюшки або довгостроковий успіх? Що важливіше - отримати транш, дещо стабілізувати ситуацію і жити як раніше, або змінити систему?

УП закликала не давати Україні плюшок, поки країна в особі влади не виконує своїх зобов'язань. Багато людей накинулися на УП зі звинуваченнями у зраді національних інтересів. Хтось щиро, у когось робота така. Але УП має рацію.

Реформи в Україні йдуть. Це правда. Повільно, дуже повільно, але йдуть. Але чому вони йдуть?

Все, що було зроблено в Україні за останні два роки, було зроблено під тиском кредиторів. Це програма, схожа на ту, що була раніше в Іраку: нафта в обмін на продовольство. Так і з Україною: гроші та інші плюшки в обмін на реформи. Без стимулу - без умовного безвізового режиму або траншів МВФ в Україні б не зробили нічого. Ті інститути, які реально починають працювати в Україні, мають "дах" не в Україні, а в умовному Держдепі. Саме на "світову закулісу" орієнтуються НАБУ або Нафтогаз. Саме підтримка звідти дає їм силу. Але це працює, поки умовний Держдеп має вплив. Вплив дає йому можливість тиснути на українську владу. Засоби тиску - ті самі транші та безвізовий режим.

Так, кредитори не завжди самі вирішували, що потрібно Україні. Часто відбувалося за схемою, коли громадські активісти або навіть частина міністрів, так звані міністри-реформатори, приходили до умовного Держдепу і говорили, що треба зробити те і те. І цей пункт тоді включався в вимоги щодо надання безвізового режиму або нового траншу МВФ.
По-іншому реформи в Україні не йдуть. У людей при владі немає бажання проводити реформи. І це теж природно. Велика частина з них - люди з минулого. Вони заграють з електоратом, орієнтованим на боротьбу з корупцією та європейську інтеграцію; їхня риторика правильна, але суть гнила. Це, звичайно, крок уперед порівняно з Януковичами, тому що у тих були гнилими і суть, і риторика. Але принципової відмінності немає.

Україна - країна з поганою кредитною історією. Україна ніколи не виконує свої зобов'язання

Професійні наперстковики намагаються отримати плюшки і нічого не зробити. Це теж в їхній сутності. Але ні кредиторам, ні суспільству не можна потурати їм. Інакше це шлях до повної поразки. І відсутності реформ.

Зараз влада намагається саботувати виконання вимог умовного Держдепу. «Ми намагалися, зробили абияк, дайте нам все просто так». Що буде, якщо кредитори підуть на поводу, дадуть Україні транш, і безвізовий режим без виконання умов? Це буде означати кінець активних реформ. Тому що українська влада вирішить, що так буде завжди. Тому що після цього вона вже не зробить нічого, адже допомога і так прийде.

Що важливіше - короткострокові плюшки або довгостроковий успіх? Що важливіше - отримати транш, дещо стабілізувати ситуацію і жити як раніше, в кінці кінців нарвавшись на черговий виток циклу і знову піти в піке, або змінити систему, зробити її більш конкурентоспроможною?

Україна - країна з поганою кредитною історією. Україна ніколи не виконує своїх зобов'язань. Українська влада звикла жити з корупційної ренти, для якої розвиток не є необхідним компонентом. Тому для влади короткострокові плюшки набагато важливіші за довгостроковий результат. Особливо враховуючи, що реформи з кожним кроком зменшують корупційну ренту.

Але для громадян України, для всього громадянського суспільства довгостроковий розвиток набагато важливіший за короткостроковий успіх. Тому що суспільство зацікавлене у змінах, суспільство хоче побудувати Україну в Європі, а не втекти до Польщі, Португалії або Іспанії. А якщо так, тоді суспільство має вимагати від Лагард, Обами та бюрократів з ЄС не йти на поводу у української влади, розмовляти з нею максимально жорстко. Бо голос українців не дуже хвилює владу, поки українці не збираються великою юрбою на Майдані і не ставлять намети. І щоб цього не сталося, щоб влада продовжувала отримувати корупційну ренту, їй потрібні кредити. І кредити виправдані лише тоді, коли дозволяють провести реальні зміни і знижують цю ренту.

Ось і вирішуйте тепер, має рацію УП чи ні.

Якщо ви вважаєте, що ні, то ви підтримуєте звичайне " проїдання кредитів, підтримуєте добробут українських корупціонерів, які і гроші отримують, і себе не ображають. І, отже, не варто звинувачувати нікого, крім себе, коли через певний час все знову полетить шкереберть - разом із гривнею, робочими місцями та ВВП.

Якщо ви хочете, щоб в Україні відбувалися реальні зміни, тоді ви повинні підтримати позицію УП. Бо по-іншому зміни просто неможливі.

У тексті представлено думку автора, яка може відрізнятися від офіційної позиції компанії. Відповідно, подана інформація не може трактуватися одержувачами розсилки і представниками ЗМІ як публічна і офіційна.

Більше думок тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.