Чому Мінські угоди необхідні

3 коментувати
В Мінську було досягнуто головне - зупинена велика війна. Так, перестрілки йдуть і зараз, люди гинуть. Але масштаби непорівнянні

Українська влада, будь-яка, звикла дотримуватися стратегії "Сидіти на березі річки і чекати, поки повз пропливе...". Далі по тексту – кому що треба. Це завжди було гальмом економічних і не тільки реформ, заважає приймати важкі, але важливі рішення, дуже часто посилюючи проблему, але ідеально підходить для поточної ситуації з Мінським угодами і переговорів з Росією. Адже зараз ця стратегія працює найкраще. Санкції зберігаються; ескалації, великої війни немає. Саме це й дратує Путіна найбільше. Тому що йому якраз треба щось робити, а українці можуть продовжувати сидіти на березі річки і чекати.

Кожен другий "експерт 112" звик лаяти Мінські угоди. На кожному куті кричать, що вони не працюють. Звичайно, таких би експертів під Іловайськ в 2014 році або під Дебальцеве в 2015 році. І вони, відчувши різницю, відразу погодилися б, що Мінські угоди працюють.

У Мінську було досягнуто головне - зупинена велика війна. Так, перестрілки йдуть і зараз, люди гинуть. Але масштаби непорівнянні. Цинічно, але правда, на дорогах України гине набагато більше людей, ніж в АТО зараз. При цьому, угоди не тільки дозволили зупинити війну, але й обкутали Росію павутиною санкцій. І тільки санкції зупиняють Путіна. Красиво звучить фраза, що війну зупинила українська армія. Тільки потрібно переглянути фотографії з Сирії і зрозуміти, що відбувається, коли немає Мінських угод та коли є тільки армія. І коли противника ніщо не пов'язує. Кількість загиблих при цьому псковських десантників мало буде радувати, якщо з іншого боку терезів - тисячі загиблих українців, зруйновані міста і економіка.

Україна втратить дуже багато, якщо через нашу дурість ЄС або США скасують чи послаблять санкції

І так, ті, хто лаїть мінські угоди, ніби як мають на увазі, що можна укласти інші, які б працювали. І провести переговори в іншому форматі, щоб Путін тут же вивів війська з Донбасу та Криму. Адже все інше – це зрада. Тільки от питання: в якому форматі пропонують такі критики проводити переговори з Путіним? Щоб той відразу на все погодився? Напевно, для цього його потрібно голим прив'язати до стільця і залишити один на один з Турчиновим і бійцями Торнадо. І дати трубку, щоб він набрав Шойгу і віддав наказ? В будь-якому іншому форматі переговорів просто неможливо уявити, щоб Путін взяв і вивів війська з української території. Хоч ти саджай його за стіл з Обамою, хоч з Меркель, а хоч і з Папою Римським. Він нічого не зробить. Так що бажаючі перейти з поточного формату переговорів у будь-який інший виглядають, як Віктор Ющенко у 2005 році, коли вирішив розірвати газові угоди з Росією і підвищив цим ціну на газ в рази. Перед тим, як руйнувати, потрібно чітко уявляти, що буде натомість. Тому що Україна втратить дуже багато, якщо через нашу дурість ЄС або США скасують чи послаблять санкції.

Так що Мінські угоди - це найкраще, що у нас є зараз. Поки, принаймні, хтось не придумає інший варіант упокорення Росії.

У тексті представлено думку автора, яке може відрізнятися від офіційної позиції компанії. Відповідно, подана інформація не може трактуватися одержувачами розсилки і представниками ЗМІ як публічна і офіційна.

Більше точок зору тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.