Черговий тест для парламенту

0 коментувати
Черговий тест для парламенту
Цього тижня працьовита Верховна Рада повертається до роботи. І знову парламенту України належить скласти тест

Звичайно, у депутатів краще виходить здавати аналізи, але іноді вони здають і важливі іспити, нехай і проходячи через перездачу.

При цьому вдвічі краще парламенту здати успішно іспит допомагає морквина перед носом. Це як стипендія у студентів, необхідність якої так палко обговорювали ще недавно. Депутати, вони ж усі в більшості своїй, колишні студенти. За рідкісним виключенням. А значить, їм потрібен стимул. Звичка.

Немає стимулу - дуже часто немає і закону. Ось уже рік припадає пилом в Раді набір законів по дерегуляції. Але за нього не обіцяє мільярд доларів МВФ або інші представники світової закуліси. А значить, навіщо старатися. Зростання позиції України в рейтингу Doing Business - він депутатам ні до чого. Тим більше, ось спростиш ти, наприклад, підключення до електромереж, яке в Україні одне з найскладніших в світі. І що ж, після цього всі кому не лінь будуть підключатися, без поваги до серйозних людей. Це не відповідає українським традиціям. І таких законів море. Вони лежать, а депутати не голосують. І це ще в кращому випадку. У гіршому, їх ставлять на обід п'ятниці, коли працьовитість депутатів досягає свого піку і проголосувати навіть ухвалу про визнання Росії країною агресором, було б важко.

Немає стимулу - дуже часто немає і закону

Інша справа - коли є стимул. Світове закулісся, воно ж розуміє, з ким має справу. Вранці стільці, ввечері гроші. Тільки так працює в Україні. І потроху. Не можна прийти до шановних людей і вимагати, щоб вони в принципі перестали красти. Де ж вони тоді харчуватись будуть. Тому за кожен мільярд вони повинні трохи обмежувати свої апетити. А кредитори імплементують інституційні зміни, які вже дуже важко відкатати назад. Так було з НАБУ, наприклад. Пацани не помітили, як сильно їх утискають, і проголосували. А потім пізно. Так само і з е-декларуванням.

Цього тижня кредитори повинні змусити українську владу провести ще одні інституційні зміни. Уже в другому читанні треба проголосувати закон про НКРЕ, ту саму національну комісію, яка відповідає за тарифи. І не тільки. Та сама комісія, яка вирішує, Роттердам+, це добре чи погано.

Закон хороший. Закон правильний. І про це говорять не автори постів в фейсбуці, а посли країн G7, наприклад. І кажуть прямо. А також говорить Єврокомісія. І інші шановні товариші. Закон вже навіть комітет ради відповідний пройшов. З мінімальною перевагою. Дуже лякає багатьох той факт, що весь склад Комісії повинен пройти ротацію. У тому числі і головний комісіонер, молоде дарування. Плюс усі нові призначення - за конкурсом. Конкурс - це звичайно не гарантія, ось, наприклад, Насирова теж за конкурсом вибрали, але все ж додатковий фільтр. Та й установка зарплат в 150 тисяч гривень для членів комісії дозволить залучити туди пристойних людей.

Основна ж мета - інституційні зміни. Створення незалежного органу. Вони розуміють, що нахрапом це зробити неможливо. І на даному етапі створюють основу. Це спрацювало з НАБУ. Це вже зроблено в НБУ. І це необхідно зробити в НКРЕ. А якщо за це дають гроші, то є шанс прийняти.

Залишилося лише почекати. І ми побачимо. Чи здасть парламент свій черговий іспит. Поки рахунок не на користь Ради. Але парламент небезнадійний. Особливо, коли перед носом є морквина.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.