Час Х настав. Що буде з Приватбанком

3 коментувати
Для держави Україна вкрай важливо довести, що вона може відстоювати державні інтереси хоча б у вітчизняних судах

Час вийшов. 1 липня настало. Не знайшлося барона Мюнхгаузена, який подарував би власникам Приватбанку ще один день в червні. І прийшов час платити за боргами. Взагалі, ніхто не сумнівався ще в кінці грудня, що колишні власники Приватбанку хоч на міліметр просунуться в реалізації своїх обіцянок з реструктуризації боргу. Зрештою, якби вони готові були це зробити, то націоналізації вдалося б уникнути. Але вони не хотіли. Нехай і клятвено обіцяли це в опублікованому нині листі, в якому самі просять націоналізувати банк, проти чого зараз активно виступають. Ми ж знаємо, що «борги платять тільки боягузи». І доля футбольного клубу Дніпро тому свідок. І тепер має настати другий етап.

Другий етап включає юридичне переслідування колишніх власників. Як з метою забрати активи на $500 млн особистих гарантій, які нині залишилися в банку, так і для компенсації всіх втрат українських платників податків. Ті самі горезвісні 3500 гривень на людину. Процес цей буде складним і тоскним. Він уже включає переговори про реструктуризацію (ведуть ті самі Ротшильди) і розслідування фінансових шляхів грошей, які виходили з Приватбанку і йшли в незвідані далі. З огляду на те, як сильно залучений МВФ у цей процес, а значить, і державний департамент США, а також той факт, що йшли долари, можна припустити, що всі все знають. Де і що лежить. І скільки лежить. Все-таки від фінансової розвідки США не вислизає жодна доларова транзакція. Так само як і будь-яка незаконна транзакція в доларі може вважатися злочином у США. З усіма наслідками. Зараз в гру повинні вступити спеціально навчені юристи, які зробили собі ім'я в світі якраз на пошуку і поверненні активів. В цьому випадку, активів майстрів епістолярного жанру, Коломойського і Боголюбова.

Що буде в підсумку? Відразу буде багато незрозумілих юридичних термінів і шуму. Що-що, а шуміти панове колишні акціонери Приватбанку вміють. Так само як і вміють отримувати потрібні рішення районного суду. Таких рішень буде багато. Для шуму. Можуть прийти під НБУ і вболівальники Динамо. Пошуміти. І полякати відповідальних менеджерів.

А далі буде черговий тест для держави. Яка поки так і не завершила судову реформу, а отже, ризикує отримати безліч рішень судів, довіра до яких буде мінімальною. І для держави Україна вкрай важливо довести, що вона здатна відстоювати державні інтереси хоча б у вітчизняних судах. І хотілося б, щоб і в Лондонському суді теж. Тим більше, один з колишніх акціонерів Приватбанку недавно програв кілька судів там на мільярд доларів. Гарний приклад. Він повинен стати заразливим. У світлі тих самих горезвісних 3500 гривень на людину.

Що буде в результаті? У кращому випадку Україна зможе компенсувати частину втрат від націоналізації. Історія з БТА банком з Казахстану, на націоналізацію якого держава витратила $10 млрд, а потім стягнула з власника $2 млрд, найкращий приклад. Таким чином, українській державі вдасться отримати частину активів колишніх власників. В Україні це можуть бути феросплавні заводи, Укрнафта, мережі заправок і телеканал 1 + 1. У світі – гірськолижні курорти в Австрії (Буковель вже може вважатися державним) та нерухомість в Британії. І важливо розуміти, що Україні не потрібні активи. Україні потрібні живі гроші. Немає нічого хорошого в націоналізації. І немає нічого гіршого, ніж збільшення державної власності в країні, яка гостро потребує приватизації. І в той момент, коли той чи інший актив олігархів перейде у власність держави (якщо перейде), платники податків не отримають компенсації. Це чиновники отримають в своє управління актив, на якому зможуть приватизувати прибуток і націоналізувати збитки. По-справжньому процес завершиться в той момент, коли активи будуть приватизовані і продані на відкритому прозорому конкурентному аукціоні.

Але це все питання не завтрашнього дня. Тому що це довга гра. І процес буде довгим.

 

Текст опубліковано з дозволу автора

Оригінал


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.