Біжи, Ребров, біжи

3 коментувати
В Україні футбол існував окремо від країни дуже тривалий час. Тому що клуби були іграшками олігархів

Скоро стане ясно, чи залишається Сергій Ребров на посаді тренера Динамо. Суркіс у нього там план попросив. Судячи з усього, як все виграти без грошей. Таке трапляється і в бізнесі. Коли компанії вмирають, їхні власники іноді збирають менеджмент на круглий стіл, і запитують, як заробити гроші без грошей. Поки ще ніхто не придумав, як це зробити. Тож чи придумає Ребров, як виграти Лігу Чемпіонів, коли закінчилися гроші, теж зрозуміло. А футболу без грошей тепер не буває.

Цікаву кореляцію знайшли британці. Місце команди за підсумками сезону в Англійській Прем'єр-лізі безпосередньо корелює з голосуванням за Brexit. Тобто чим більше людей виступало за Brexit, тим нижче місце посіла команда. І навпаки. Найменше голосів за Brexit було в тих округах, звідки прийшли лідери ліги. І, звісно ж, переміг Челсі, адже не дарма команду називають «аристократами». А ми пам'ятаємо, що під час голосування була чітка кореляція між рівнем добробуту та освіти і голосуванням за Brexit. Тобто, чим людина дурніша (менш освічена) і бідніша, тим легше вона голосує за популістів. А популісти, як відомо, хотіли вийти з Єврозони.

Але тут не про популістів. Тут про футбол і економіку. Футболу без економіки бути не може. Тому що велика гра – це великий бізнес. Без грошей ви нічого в сучасному футболі виграти не зможете. У вас просто не буде футболістів, які на це здатні. Такі футболісти коштують грошей. Та само біда і в кіно, наприклад. Але поки про футбол. У Британії футбольні команди – це бізнес. Якщо не рахувати продажі футболок десь в Китаї, то в основному команди настільки успішні, наскільки багаті їхні вболівальники. А за команди зазвичай вболівають люди, місцевість яких і представляє футбольний клуб. Які можуть витрачати на свої команди свої гроші. Купувати квитки, платити за трансляцію, скуповувати ті ж футболки та сувеніри. Тому клуби будують нові стадіони. Щоб більше заробити. Купити хороших футболістів. І заробити ще більше. Всі розмови про власні школи та молодь – це на користь бідних. До того ж, у прямому сенсі цього слова.

Насправді, те, що у Динамо немає гри, це добре. Тому що показує, що у його власників (Суркіси) та спонсорів (Фірташ і Ко) немає зайвих грошей

В Україні футбол існував окремо від країни дуже тривалий час. Рейтинг клубів набагато випереджав економічний розвиток суспільства. Тому що клуби були іграшками олігархів. Зайвий кеш закінчився. І грошей на футбол немає. Насправді, те, що у Динамо немає гри, це добре. Тому що показує, що у його власників (Суркіси) та спонсорів (Фірташ і Ко) немає зайвих грошей. Так це ж чудово. Це показує, що багато потоків вдалося перекрити.

І падіння рівня життя в країні тут не має значення. Ми не Англія. Українські клуби ніколи не заробляли на своїх уболівальниках. А значить і падіння рівня життя вболівальника, яке хай і відбулося, не має ніякого значення. Важливо падіння рівня життя конкретного олігарха, який клуб утримував. Тому і Дніпро летить у другу лігу (адже борги платять тільки боягузи) і Металіст мешкає там. А Динамо просто втратило майже всіх найсильніших гравців. І робитиме це надалі. І це добре. Бо як тільки Динамо Київ у його теперішньому стані почне купувати дорогих футболістів, це означатиме, що хтось знову сів на потік. Як у 90-х, коли Динамо Київ отримало податкові пільги і почало ганяти сюди нафтопродукти без оподаткування. Заради «гордості нації». І, до речі, дуже добре, що вінницька Нива не стала за кілька років лідером українського футболу. Дрібниця, але приємно.

Тож поки китайці не куплять Динамо, дивитися на ігри клубу в єврокубках буде боляче. А місце в таблиці коефіцієнтів УЄФА буде все більше корелювати з місцем України в Європі за ВВП на душу населення. А отже, хорошому тренеру тут робити нічого. Як і хорошим футболістам.

Текст опубліковано з дозволу автора

Оригінал


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.