Батіг і пряник від дідуся Байдена

7 коментувати
Санкції потрібні Україні. Дуже потрібні. А значить, з'явився ще один спосіб тиску на владу для реалізації реформ, крім грошей МВФ

Байден сказав Порошенко, що ряд країн ЄС готові зняти з Росії санкції. Здавалося б, типова #зрада. Сильна. Але все не так однозначно, особливо якщо читати далі заголовка. Якщо вчитатися, то у прихильників реформ в Україні має сильно покращиться настрій.

Байден не говорить, що санкції будуть зняті. Так, є п'ятірка, яка проти. Це, напевно, Греція та інші європейські пігмеї, які живуть за принципом "Сієста, фієста, маньяна". Вони завжди були проти. Вони взагалі не люблять напружуватися і люблять російські гроші. Але варто Меркель або Байдену зателефонувати їм і сказати пару ласкавих, і вони все розуміють. І голосують за санкції.

Байден сказав по-іншому. Він каже, що кількість цих країн зросте, аж до зняття самих санкцій, якщо Україна не буде проводити реформи. І це означає лише те, що, якщо українська влада буде себе погано вести, то одного разу Байден або той, хто прийде на його місце, просто не подзвонить. Санкції потрібні Україні. Дуже потрібні. Хто б що не говорив, а саме тиск Заходу зупинив Путіна. А значить, з'явився ще один спосіб тиску на владу для реалізації реформ, крім грошей МВФ. Щоб хтось не думав, що ось транш отримали, тепер можна і е-декларування назад відкатати. Дідусь Байден каже, що не можна.

Хто б що не говорив, а саме тиск Заходу зупинив Путіна

І це добре. Одного МВФ нам мало. Пройде трохи часу, і ми навчимося обходитися без нього. А ось Путін в найближчому майбутньому нікуди не дінеться. І зараз саме Путін буде допомагати просувати реформи в Україні, тому що під необхідністю стримування останнього українська влада буде проводити зміни, які вимагатиме Вашингтон і Брюссель. На жаль, по-іншому українські реформи не робляться. Це не добре і не погано. Це факт. І поки в українського уряду не з'явиться свій лідер реформ, нам потрібен батіг і пряники від зовнішніх гравців. І зараз Байден озвучив, що цей батіг нікуди не дінеться навіть після того, як програма МВФ перестане працювати.

У тексті представлено точку зору автора, яка може відрізнятися від офіційної позиції компанії. Відповідно, подана інформація не може трактуватися одержувачами розсилки і представниками ЗМІ як публічна і офіційна.

Більше точок зору тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.