Трамп – китайський агент

0 коментувати
Багато хто турбуються про те, чи є президент Трамп маріонеткою Путіна. Але всі неправі, це лише димова завіса. Насправді Трамп – китайський агент

Трамп вочевидь намагається зробити Китай знову великим. Погляньмо просто на факти.

Трамп почав роботу з обіцянки виправити торговий дисбаланс з Китаєм. І що ж він зробив у першу чергу? Він викинув договір про вільну торгівлю, розроблений США з 11 тихоокеанськими країнами. Сторони цього договору забезпечували 40% світового ВВП.

Транстихоокеанське партнерство ґрунтувалося на економічних інтересах США, приносило користь нашому швидкорослому ІТ-ринку та агробізнесу, і краще захищало права людини, екологію та трудове право, ніж будь-яка інша подібна угода. І виключало Китай. Це був наш паросток, який повинен був вирости в торгівлю з Азією.

Що, якби Трамп вів переговори з Китаєм не тільки як президент США, але і як голова торгового блоку 12 країн, побудованого на наших цінностях та інтересах. Це називається економічний важіль, який Трамп щойно викинув, оскільки пообіцяв зробити це під час своєї кампанії. І готовий заприсягтися, він навіть не читав цю угоду.

Я все ще чую дзвін келихів з шампанським у Пекіні.

Тепер більшість азіатських країн повинні стати частиною китайської торгової асоціації – Всебічного регіонального економічного партнерства, де немає такого захисту навколишнього середовища, інтелектуальної власності, прав робітників і протидії работоргівлі, як в TPP (Транстихоокеанське партнерство – НВ). Згідно з дослідженням Peterson Institute TPP повинно було "збільшити щорічний дохід США до $131 млрд" до 2030 року, практично не впливаючи на кількість робочих місць у США. Тепер не збільшить.

Свою кампанію "Зробимо Китай знову великим" Трамп вивів на новий рівень, коли відкинув науку про зміни клімату

Свою кампанію "Зробимо Китай знову великим" Трамп вивів на новий рівень у вівторок, коли відкинув науку про зміни клімату і відкинув всі плани Обами щодо зменшення вугільної залежності. Ще Трамп хоче знизити вимоги до пробігу американських автомобілів. Нерозумно.

Гаразд. Містер президент, давайте на секундочку повіримо, що зміни клімату – фейк. У математику ви вірите? Зараз на планеті живе 7,5 млрд людей і до 2030 буде 8,5 млрд, як повідомляє нам ООН. І більшість захоче кататися на машинах, їсти протеїни і жити в будинках, як ми. І якщо так буде, ми візьмемося доїдати, палити, скурювати і душити планету – знищуючи при цьому рибальський промисел, коралові рифи, річки та ліси – в таких масштабах, яких не бувало раніше. Більшості індійських і китайських міст вже нічим дихати, що ж буде, коли додасться ще мільярд людей.

Це означає, що чиста енергія, чиста вода, повітря, транспорт і енергозберігальні будинки стануть новим світовим промислом, незалежно від того, чи реальні зміни клімату. Попит буде величезним.

Що робить Китай? Його нова п'ятирічка – прагнення до використання електромобілів, ядерних, вітряних, сонячних енергоефективних технологій – і при цьому зменшення обсягів викиду вуглецю. А що робить Трамп? Збільшує видобуток вугілля і нафти. Що? Яким чином Америка знову стане великою, якщо не буде домінувати в наступній світовій індустрії – чистій енергетиці?

Лідер екологічних технологій у Штатах Каліфорнія з найсуворішими нормами щодо викидів в атмосферу та енергоефективності будівель. Результат: в одній тільки Каліфорнії набагато більше перспективних робочих місць у галузі чистої енергетики, ніж у всіх американських шахтах, їм краще платять, а робота – корисніша для здоров'я. У січні 2016 року CNN Money повідомили, що на національному рівні в США "в сонячній енергетиці задіяно більше робочої сили, ніж у видобутку нафти і газу і втричі більше, ніж у видобутку вугілля".

"Більше половини електромобілів, що продаються в США, купують у Каліфорнії", – зазначив Хел Харві, C.E.O. компанії Energy Innovation, – Якщо у трансформацій є дві зони юрисдикції, то це Китай і Каліфорнія. У Китаї вже продано 200 млн E.V – так називають електровелосипеди вартістю близько $400. Вони безшумні, доступні і не забруднюють повітря.

Китаю це подобається: він робить подвійну ставку на чисту енергетику, тому що хоче переплюнути нас в технологіях, а ми – на споживання вугілля, втрачаючи технологічне лідерство.

Іронічно, що в той же день, коли президент Трамп відкинув США назад убік вугілля, The Wall Street Journal повідомила: «Tencent Holdings Ltd (Китайський інвестиційний холдинг – НВ) купив 5% компанії Tesla, забезпечивши підтримку найціннішої китайської компанії в Кремнієвій долині, напередодні запуску першого електромобіля в маси». Серйозний друг в КНР допоможе Tesla в розширенні по всьому світі. Великі китайські технологічні компанії нещодавно підтримали хвилю стартапів в зеленому машинобудуванні в цій країні".

Якщо вам подобалося купувати свою нафту у Саудівської Аравії, вам сподобається купувати електрокари, сонячні панелі і батареї в Китаї.

До того ж, Трамп хоче різко скоротити бюджети Держдепартаменту і міжнародну підтримку, ускладнити людям імміграцію в США, зокрема, мусульман. Це дозволяє Китаю розширити вплив на країни, що розвиваються, і показує найрозумнішим студентам-математикам по всьому світу, що Америка не те місце, де потрібно розвивати стартапи.

У NBC News минулого тижня повідомили, що кількість заявок від студентів з-за кордону, у тому числі з Китаю, Індії та Близького Сходу "в цьому році знизилася майже в 40% навчальних закладів".

Тож доведіть тепер, що Трамп не китайський агент. По-іншому це все можна пояснити тільки тим, що він неосвічений і неграмотний, ніколи не вивчав ці питання і не міг зв'язати їх між собою. Тому нафтові та вугільні корпорації зробили його своєю маріонеткою, він просто твітив те, про що вони говорили, щоб виграти голоси, не розуміючи стратегії. Але ж це неможливо, правда?

Переклад НВ

Новое Время володіє ексклюзивним правом на переклад і публікацію колонок Томаса Фрідмана. Републікування повної версії тексту заборонене

Оригінал

Більше поглядів тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.