Тільки Трамп може знищити Трампа

1 коментувати
Одного разу одіозний кандидат зайде так далеко, що йому цього не пробачать навіть найвідданіші фанати

Дональд Трамп – ходячий посібник з політології. Його неймовірний зліт – урок лідерства №1: більшість виборців не слухають вухами. Якщо лідер в змозі налагодити з ними зв'язок на підсвідомому рівні, вони відповідають: «Не завантажуй мене деталями. Я довіряю твоій інтуїції». Якщо ж цей зв'язок встановити не вдалося, то не допоможуть ніякі цифри – виборці будуть просити пояснити деталі знову і знову.

Республіканці-противники Трампа продовжують думати, мовляв, якщо вони розкриють трохи більше деталей про нього, виборці відвернуться від Дональда і віддадуть перевагу їм. Але це так не працює, оскільки Трамп залучив виборців не аргументами і не поясненнями.

Багато хто прийняв бік Трампа, покладаючись на підшкірне відчуття, що він «розуміє їхній біль», незважаючи на те, що насправді це не так. Багато хто з його прихильників підтримують рух #middleagewhitemalesmatter (життя білих людей середнього віку має значення), до яких нинішнє століття акселерації було неласкавим  , і для яких мітинги Трампа – спосіб сказати: «Ну що, тепер ви мене чуєте?» і помститися людям, котрі експлуатували їх проблеми, але не вирішували їх, зокрема, традиційній республіканській еліті. Їм нецікаві слова Трампа. Вони покладаються на його інтуїцію.

І не дивно. Республіканські еліти стільки разів продавали свої душі і свою партію шарлатанам і плутократії, що цікаво, коли вони почнуть виставляти лоти на eBay: «Душа Республіканської партії. Майже порожня. Раніше продавалася Сарі Пейлін, анархістам з Чайної Партії, Гроверу Норквісту, збройовим лобістам, нафтовій промисловості, братам Кохам і Fox News. Торг доречний. Нас влаштують будь-які гроші».

Туз Трампа – готовність воювати з Хілларі Клінтон методами, які ви собі й уявити не могли

Здавалося, раніше досить розумні люди, як той же Мітт Ромні, пішли проти кращих своїх інстинктів, прогнувшись під огризки колишніх ортодоксальних поглядів Республіканської партії: зміна клімату – вигадка; аборт, навіть у випадку зґвалтування або інцесту, неприпустимий потрібно виступати проти будь-якого розсудливого закону про зброю, і не має значення, скільки дітей загинуть від стрілянини в школах; реформу охорони здоров'я Обами слід знищити, хоч вона і була заснована на ідеї республіканців; а вторгнення в Ірак було успішним.

Республіканська партія перетворилася в згусток ідей, які за роки перетворилися в скам'янілості, оскільки партія так і не наважилася знову  поставити собі питання – в якому світі ми живемо? Які тренди є домінуючими? Як Америці найкращим чином використовувати їх, поєднавши консервативні цінності та ринкові рішення?

Цинізм сучасної Республіканської партії найяскравіше проявився, коли Марко Рубіо, Джон Касіч (пристойний чоловік) і Тед Круз хором заявили, що підтримають будь-якого кандидата від партії, навіть якщо це буде Трамп, відразу після того, як обізвали Трампа шарлатаном. Не дивно, що так багато республіканців голосує за Трампа, довіряючи його інтуїції – адже у інших кандидатів її взагалі немає.

Але навіть незважаючи на те, що підтримка Трампа зменшується, демократи ризикують, не бажаючи сприймати його серйозно. У нього дотепер залишилося три невикористаних тузи в рукаві – і він може скористатися ними на виборах.

Перший туз – у разі, якщо Трампа висунуть кандидатом від республіканців, він без проблем пом'якшить свої заяви, щоб отримати підтримку незалежних виборців і меншин. І багато хто клюне на це, подумавши: «Чому б не дати йому шанс? Він каже, що зробить нас переможцями».

Другий туз – з урахуванням його позиції по проблемі тероризму, якщо, боже збав, перед виборами відбудеться великий теракт, підтримка Трампа злетить до небес. Будьте пильні. Я вже бачив одного разу, як «своєчасний» теракт вплинув на результати виборів в Ізраїлі.

Його третій туз – готовність воювати з Хілларі Клінтон методами, які ви собі й уявити не могли, що порадує багатьох республіканців, які її ненеавидять. Знову ж таки, будьте пильні.

Але також у Трампа є і пара джокерів. Одним з уроків, засвоєних мною на Близькому Сході, є те, що у екстремістів всього одна позитивна риса: вони не вміють зупинятися і в результаті гублять самі себе. Згадайте про Саддама Хуссейна.

Трамп уже говорив таке, до чого не доходив ще ні один кандидат – він навіть повідомив нам про розмір свого члена. Одного разу він зайде занадто далеко (якщо ще не зайшов) і втратить свій підсвідомий зв'язок з виборцями. Другий джокер Трампа – те, що серед його прихильників є расисти і фашисти, що люблять насильство. Одного разу вони можуть зайти надто далеко і зробити щось настільки огидне, що люди відвернуться від Трампа.

Тільки Трамп може знищити Трампа. Не надто на це розраховуйте, але і виключати такої можливості не можна.

Переклад НВ

Новое время володіє ексклюзивним правом на переклад і публікацію колонок Томаса Фрідмана. Републікування повної версії тексту заборонене.

Оригінал

Більше думок тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.