Спасибі Путіну и WikiLeaks

4 коментувати
Злиті хакерами документи показали, як Гілларі насправді планує управляти країною

Дякую тобі, боже, за WikiLeaks.

Зізнаюся, я починав сумніватися, за що виступає справжня Гілларі Клінтон – та, яку ми не бачимо публічно. Але тепер, коли завдяки WikiLeaks я отримав шанс почитати її промови перед Goldman Sachs та іншими банками, я більше, ніж будь-коли впевнений, що вона може стати тим президентом, якого потребує нинішня Америка.

Чесне слово, це відмінні промови! Вони показують людину з баченням, з прагматичним підходом до завдань, а також зі здоровим інстинктом до встановлення балансу між зміцненням наших мереж соціальної безпеки і наданням американському бізнес-класу можливостей створити зростання, необхідне для підтримки соціальних програм.

Тож спасибі, Володимире Путіне, що показав, як Гілларі насправді планує управляти країною. Я тільки хотів би частіше бачити цю Гілларі під час кампанії, щоб вона отримала голоси за те, у що дійсно вірить.

ВікіГілларі? Я за неї.

Чому? Почнімо з того, що, за даними WikiLeaks, вона сказала на заході бразильського Banco Itaú в травні 2013: «Я думаю, що нам потрібен чіткий план зі збільшення торгівлі... і ми повинні протистояти протекціонізму, а також іншим бар'єрам для торгівлі й вільного доступу».

Те, як Берні Сандерс і Дональд Трамп перетворили торгівлю та глобалізацію в лайки, смішно

Вона також сказала: «Моя мрія – загальний ринок з відкритою торгівлею і відкритими кордонами, у майбутньому – з відновлювальною енергетикою, який сприяв би зростанню і створенню можливостей для всієї нашої півкулі».

Порівняйте нашу півкулю, або ЄС, або азіатські торговельні країни, наприклад, з Близьким Сходом, де потік торгівлі, туризму, знань і праці між країнами завжди був обмежений – і ви зрозумієте правоту Гілларі.

Те, як Берні Сандерс і Дональд Трамп перетворили торгівлю та  глобалізацію в лайки, смішно. За останні 50 років глобалізація і торгівля дозволили вирватися з бідності більшій кількості людей, ніж будь-коли раніше в історії.

Чи потрібно нам врахувати інтереси тієї меншості американців, які постраждали від більш вільної торгівлі та міграції робочої сили? Звичайно. Але потрібно просто виправити проблему – а не викидати всю систему, що сприяє економічному зростанню, конкуренції і більш відкритим суспільствам.

У промові для Goldman Sachs у жовтні 2013 року Клінтон, схоже, пропонувала, що нам необхідно переглянути обмеження, встановлені для банків реформою Додда-Франка та Актом захисту споживачів, прийнятий у 2010 році. Її ідея в тому, щоб не прибирати всі правила, але переконатися, що ми не зберігаємо непотрібні обмеження, що заважають малому бізнесу і стартапам отримувати позики. Теж абсолютно правильно.

ВікіГілларі та її помічники також говорять про податок на викиди вуглекислого газу й про те, чи варто підтримати його, як зробив це Сандерс. Поки вона вирішила цього не робити, ймовірно, щоб не напоротися на критику республіканців за пропозицію ввести новий податок посеред кампанії, але я впевнений, що цей пункт увійде в її план з політики щодо клімату.

Коли я читаю ВікіГілларі, бачу розумного, прагматичного лівоцентристського політика, який буде готовий працювати і з бізнесом, і з республіканцями над тим, щоб Америка і далі йшла до розширення торгівлі, підприємництва та глобальної інтеграції, при цьому роблячи заходи, щоб захистити робітників від негативних аспектів цієї політики.

Мені тільки шкода, що кандидат Гілларі не зважилася говорити так, як ВікіГілларі, аби отримати підтримку у своїй президентській кампанії. Вона отримала би повагу за те, що зважилася сказати правду, а зовсім не втратила б голоси.

Проте, завдяки WikiLeaks, я знаю, що в неї правильні думки з приводу тем, які мене турбують найбільше. Тож іще раз спасибі тобі, Путін, що «викрив» цю Гілларі. З неї вийде дуже непоганий президент.

Переклад НВ

Новое время володіє ексклюзивним правом на переклад і публікацію колонок Томаса Фрідмана на The New York Times. Републікування повної версії тексту заборонено

Оригінал

Більше точок зору тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.