Найкошмарніший сценарій для США

5 коментувати
Або чому важливо, щоб на виборах Трампа було роздавлено

Серйозно, чому ми не продаємо квитки? Якби решті світу довелося платити за те, щоб подивитися наші вибори, ми б легко знищили свій державний борг. Але поки глядачі у всьому світі впиваються нашим загальнонаціональним реаліті-шоу, чи збираємося ми, громадяни Америки, отримати що-небудь від цих виборів?

Зокрема, чи збираємося ми отримати те, що нам потрібно більше за все і чого ми були позбавлені більшу частину цього століття: ефективний уряд? У нас дуже багато проблем, які потрібно виправити, щоб чекати ще чотири роки для їхнього вирішення, особливо це стосується стрімкого розвитку технологій і зміни клімату.

Якщо ми майже два роки віддавалися веселощам виборчого шоу і пафосу, просто для того, щоб урешті-решт повернутися туди, де були, чи ще гірше – зазнати поразки як нації. Якщо ми так надовго забудемо про стратегічне управління країною, дах неминуче почне протікати, а підлога – тріскатися.

Але як може вийти щось хороше в результаті кампанії, у якій розваги все більше потрапляють під рейтинг «після 18», і де переможець буде морально травмований – через рани, нанесені або супротивником, або власною рукою? Що має статися, щоб цей сценарій закінчився інакше або хоча б не так трагічно?

Як може вийти щось хороше з кампанії, у якій розваги все більше потрапляють під рейтинг «після 18»?

По-перше, ця версія Республіканської партії повинна померти. Я кажу це як громадянин, який вважає, що Америка потребує здорової правоцентристської партії, яка пропонує ринкові рішення проблем, виступає за дерегулювання, вільну торгівлю, зменшення ролі уряду, і при цьому готова до компромісів. Але нинішня версія Республіканської партії не така.

Ми знали це від тих пір, як спікер Палати представників Джон Бонер пішов із посади не тому, що не міг працювати з президентом Обамою, а тому, що приблизно чверть республіканців у Сенаті були просто не зацікавлені в управлінні і зробили нормальну роботу неможливою.

Заради блага нашої країни ця версія Республіканської партії має бути знищена разом з її праворадикалами, Дональдом Трампом, Рухом чаювання, Тедом Крузом – разом з усіма правими, які годуються хаосом – а замість неї повинен з'явитися помірний правоцентристський блок, який, будемо сподіватися, із часом стане новою Республіканською партією. Але для цього потрібно виховувати нову електоральну базу, яка надихалася б консервативними інноваціями Джека Кемпа, а не ксенофобією і расизмом Трампа.

Для досягнення цієї мети особливо важливо, щоб на виборах Трампа було роздавлено, республіканці отримали сигнал, що йому подібний ніколи не зможе виграти в Америці, а його прихильники позбулися можливості заявити, що вибори були сфальсифіковані.

Водночас, ми повинні сподіватися, що не тільки Хілларі Клінтон виграє президентські вибори, але й демократи повернуть собі, принаймні, Сенат, і в Клінтон будуть реальні важелі, щоб піти на компроміс з більш адекватною Республіканською партією і почати вирішувати проблеми: ввести розумне законодавство про володіння зброєю, щоб терористи не могли її купувати; брати кредити для відновлення нашої інфраструктури; замінити деякі податки і ввести податок на викиди вуглекислого газу для стимулювання виробництва чистої енергії; виправити медичну реформу Обами, а також здійснити розумну імміграційну й податкову реформи.

Чим з більшою перевагою переможе Клінтон, тим менше, сподіваюся, вона буде залежати від лівого крила своєї партії і тим імовірніше вона зможе знайти спільну мову і працювати разом із республіканцями.

Я кажу «сподіваюся», тому що я не знаю, яка Хілларі насправді і на кого вона більше схожа – на Берні Сандерса чи Білла Клінтона.

Найкошмарніший сценарій – виключаючи, боже збав, перемогу Трампа – Клінтон переможе з незначною перевагою, а республіканці отримають Палату представників і Сенат. Демократи-ліві отримають контроль над Клінтон, а Трамп створить власну телевізійну мережу і рух, і стане тримати республіканських виборців у стані постійного гніву, залякуючи кожного політика-республіканця, який заїкнеться про компроміс. Якщо це станеться, то Америка буде паралізована.

Ще один момент. Через кілька годин після витоку запису «Access Hollywood», на якому Трамп говорив гидоти про жінок, WikiLeaks, що стала, здається, рукою російської розвідки, злила листи, покликані зганьбити Клінтон. Прихильники Клінтон припустили, що Росія намагається маніпулювати виборами на користь Трампа. Якщо це дійсно так, то розгромити Трампа на виборах – кращий спосіб для американців сказати Володимиру Путіну: «Ви можете сфальсифікувати свої вибори, але не наші».

Але будь ласка, господи, нехай це буде не єдиним позитивним результатом майбутніх виборів.

Переклад НВ

Новое время володіє ексклюзивним правом на переклад і публікацію колонок Томаса Фрідмана на The New York Times. Републікування повної версії тексту заборонено.

Оригінал

Більше точок зору тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.