Послухайте мене, прихильники Трампа

3 коментувати
Ми ніколи не зможемо стати великою країною при лідері зі спотвореними цінностями Дональда Трампа. Я молюся, що хоча б деякі зможуть це зрозуміти

Це моя остання колонка перед виборами, тож я хотів би звернутися до людей, які навряд чи її прочитають: виборці Дональда Трампа. Хто знає? Може, мені пощастить, і деякі з них куплять рибу, загорнуту у шматок газети із цією колонкою, і випадково її прочитають. Відчайдушні часи вимагають відчайдушних заходів.

Хоча я від самого початку був проти кандидатури Трампа, ніколи не засуджував його виборців. Деякі з них – мої друзі й сусіди. Усі вони американці, як і я. Ми повинні серйозно ставитися до їхніх тривог. Але ми також повинні вимагати від них ставитися до ситуації серйозно і бачити різницю між двома кандидатами в президенти.

Так, у Гілларі Клінтон є недоліки, але не більш серйозні, ніж у багатьох колишніх наших президентів. Ми знаємо її недоліки: у неї є схильність до скритності, іноді вона замовчує правду, у неї специфічні помічники і чоловік, якому бракує дисципліни, коли справа доходить до грошей і жінок. Але вона не безпринципова і це важлива відмінність. І вона вміє вчитися, а також сприймає свою виборчу кампанію серйозно.

Трамп не тільки політик із недоліками, він також безпринципова людина. Він хвалився тим, що домагався жінок, що спонукало 11 жінок засвідчити це; він захищався, кажучи, що не чіпав цих жінок, оскільки вони були недостатньо гарні.

Трамп порівняв жертву батьків солдата, загиблого в Іраку, зі своєю "жертвою" – будівництвом високих будівель

Трамп створив університет, який був звинувачений в тому, що обманював своїх студентів. Його було звинувачено в дискримінації щодо расових меншин. Він кинув незліченну кількість постачальників – від продавців фортепіано до великих підрядників. Він відмовився розкрити свої податкові декларації, тому що вони, ймовірно, показують, що він не платив федеральних податків протягом багатьох років, що він співпрацює з верткими фінансистами і не жертвує на благодійні цілі те, що стверджує.

Він порівняв жертву батьків солдата, загиблого в Іраку, зі своєю "жертвою" – будівництвом високих будівель. Він пообіцяв у разі обрання переслідувати свою суперницю.

Ми ще ніколи не бачили, щоб кандидат у президенти поводився подібним чином.

Водночас Трамп показав, що не в змозі говорити ні про одну серйозну тему. Харлан Кобен правильно зазначив: "Говорячи про Алеппо, він виглядає, як п'ятикласник, який намагається переказати книгу, яку не читав".

Я розумію, чому багато прихильників Трампа втратили віру у Вашингтоні і хочуть просто "розворушити все". Коли ви ворушите ситуацію, чітко уявляючи, чого хочете, це може допомогти вам змінити майбутнє. Але коли ви ворушите ситуацію, керуючись дотепами і не маючи ніякого морального компаса, ви можете викликати величезну нестабільність.

Але є ще більш важлива причина, за якої прихильники Трампа, особливо менш освічені білі чоловіки, повинні побоюватися його вихваляння: його політика не допоможе їм. Трамп обіцяє повернути їм робочі місця. Але більшу частину їхніх робочих місць забрали не мексиканці, а мікрочіпи.

Ідея, що велика кількість робочих місць на заводах може бути повернена в Америку, якщо ми збудуємо стіну на кордоні з Мексикою або переглянемо наші торговельні угоди, є чистою фантазією. Трамп ігнорує той факт, що виробництво, як і раніше, найбільший сектор економіки США. Наші заводи наразі виробляють удвічі більше, ніж у 1984 році, але з меншою на третину кількістю працівників.Трамп не може змінити цю ситуацію. Машини та програмне забезпечення будуть пожирати все більше галузей.

Ніхто не знає напевно, що нам робити із цією гонкою, у якій ми змагаємося з машинами, але я можу сказати, що спосіб Трампа – будувати стіни, обмежувати торгівлю, зменшувати податок на багатство – не допоможе.

Найрозумніше, що ми можемо зробити, – це постаратися зберегти нашу економіку настільки гнучкою і відкритою, наскільки це можливо, щоб швидко отримувати сигнали про зміни і бути готовими адаптуватися, а також створити для кожного американця можливість усе життя продовжувати вчитися.

Це єдиний вірний шлях до американської величі в ХХІ столітті. Трамп хоче зробити Америку великою способами, які більше не працюють. "Що ми втрачаємо", намагаючись спробувати його шлях, запитує Трамп. Відповідь така: усе, що насправді робить нас великими. Коли світ усе більше прискорюється, невеликі відхилення від курсу можуть призвести до дуже серйозних наслідків.

Нехай Клінтон не вдалося надихнути вас, її інстинкти й ідеї можуть вивести нас на правильний курс. І, незважаючи на всі недоліки, вона все-таки гідна людина. На відміну від Трампа.

Ми ніколи не зможемо стати великою країною при лідері зі спотвореними цінностями Дональда Трампа. Я молюся, що хоча б деякі його прихильники зможуть це зрозуміти.

Переклад НВ

Новое Время має ексклюзивне право на переклад і публікацію колонок Томаса Фрідмана. Републікування повної версії тексту заборонено

Оригінал

Більше точок зору тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.