Перемагай або помри. Чим небезпечні вибори в США

5 коментувати
Наші політики колись закликали нас до польотів на Місяць. Тепер же політики кличуть нас взяти участь в гонці "хто швидше досягне дна"

Будь-хто, хто каже, що не має значення, хто переможе - Дональд Трамп чи Гілларі Клінтон, повинен піти до лікаря і обстежитися на осудність. Збиток, який Трамп може завдати нашій державі своїм поєднанням інтелектуальної ліні, невігластва і безвідповідальної імпульсивності. У Гілларі, звичайно, є особисті етичні питання, з якими їй варто розібратися, але у неї достатньо волі, щоб стати президентом.

Але зараз мене цікавить інше питання. Не "Хто вони - наші політики?", а "Хто ми - виборці?".

Якщо висловлюватися точніше, чи не перетворилися ми всі просто на шиїтів і сунітів?

Наша політика все більше відображає ключовий сектантський конфлікт на Близькому Сході між цими двома гілками ісламу, і в цьому немає нічого хорошого. Бо про кого б ви не говорили - про шиїтів або сунітів - або іранців та саудівців, ізраїльтян та палестинців, турків і курдів - їх політика визначається простим двоїстим формулюванням: "Я сильний, навіщо мені йти на компроміс? Я слабкий, як мені піти на компроміс?".

За рідкісними винятками, політика Близького Сходу - просто гра в перетягування каната між цими двома режимами мислення "перемагай або помри". Сторони майже ніколи не намагаються шукати спільні інтереси. І ви можете бачити, що з цього виходить.

Politico минулого тижня написала, що, хоча деякі республіканці можуть проголосувати за Гілларі, вони вже накидають плани протидії стратегії президента Клінтон. А ліберали попереджають, щоб вона не запрошувала в свій уряд республіканців і не йшла їм назустріч. Просто чудово.

Шиїти за шиїтів. Суніти за сунітів. Перемагай або помри, дитинко. Ніщо більше не має значення

Шиїти за шиїтів. Суніти за сунітів. Перемагай або помри, дитинко. Ніщо більше не має значення.

Це не завжди правильно. Це показала нам Олімпіада. Американська бігунка Еббі Д'Агостіно натрапила на Ніккі Хемблін з Нової Зеландії, і вони обидві впали на землю незадовго до фінішу.

Associated Press пише: "Д'Агостіно піднялася, але Хемблін продовжувала лежати. Схоже, вона плакала. Замість того, щоб бігти за іншими, Д₴Агостіно присіла, обережно підняла Хемблін під руки, і м'яко порадила їй не здаватися. Вони обидві перетнули фінішну лінію".

Порівняйте це з єгипетським дзюдоїстом, який під тиском населення своєї країни відмовився потиснути руку своєму ізраїльському опоненту. І як зараз справи у Єгипту?

Так, я знаю, сенс політики в перемозі. Але ще й в отриманні мандата на управління. А поки все показує, що наступні чотири роки нас очікує тупикова, отруйна громадянська війна між демократами і республіканцями. Це спосіб зруйнувати велику країну, а не керувати нею.

Як нам покращити Obamacare? Як інвестувати в інфраструктуру? Як відтворити компроміс з питань імміграції, який в 2013 випробували кілька хоробрих республіканців і демократів? Як ми проведемо податкову реформу?

Немає сумнівів, що під час президентства Обами республіканці придумали і вдосконалили цей підхід "випаленої землі", за який їм тепер доводиться розплачуватися. Вони дозволили повести себе групі безкомпромісних популістів, які отруїли республіканський сад і дозволили захопити його бур'яну, Дональду Трампу.

І це ще одна причина, через яку Клінтон повинна зробити крок назустріч і подивитися, чи вивчив хто-небудь з них урок. В іншому випадку їй не вдасться зробити нічого значного. Нам потрібно позбавитися від цієї лихоманки.

Це буде трагедією, якщо правоцентристи серед республіканців вирішать, що Трамп - їх єдина проблема. Їх партії кінець. Їм потрібно або стати консервативними демократами, або перезавантажити свою партію - з іншим електоратом. Але буде настільки ж сумно, якщо Клінтон впустить шанс на потенційно суттєву перемогу, за допомогою частини республіканців, з відновлення політичного центру країни.

Наші політики колись закликали нас до польотів на Місяць. Тепер же політики кличуть нас взяти участь в гонці "хто швидше досягне дна". Ми можемо краще. Ми повинні впоратися краще.

Переклад НВ

Новое Время володіє ексклюзивним правом на переклад і публікацію колонок Томаса Фрідмана. Републікування повної версії тексту заборонене

Оригінал

Більше точок зору тут


Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.
ПІДПИШІТЬСЯ НА РОЗСИЛКУ ПОГЛЯДIВ   Погляди   ТА ЧИТАЙТЕ ТЕКСТИ ОБРАНИХ АВТОРІВ КОЖНОГО ВЕЧОРА О 21:00
     

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.