Нам знову потрібен Ноїв ковчег

4 коментувати
Наївність повинна стати новим реалізмом - або ж ми, людство, станемо ще одним невдалим біологічним експериментом

Роберт Макфарлейн у своїй книзі "Пам'ятки", присвяченій зв'язку слів і пейзажів, розповідає про те, як з нового Оксфордського словника для семирічних зникли деякі слова, пов'язані з природою, які редактори вважали не надто значущими для життя сучасних дітей. Серед них - "жолудь", "кульбаба", "папороть", "нектар", "видра", "пасовище" і "верба". Замість них до словника були включені "широкосмугова дорога", "блог", "вирізати та вставити", "MP3-плеєр" і "голосова пошта".

Хоча інформація про це вперше стала доступна у 2015 році, мене шокувало зазначене в книзі Макфарлейн - через його значущість. Хоча чи можна звинувачувати оксфордських редакторів у тому, що вони замінили слова, пов'язані з дельтою Амазонки, на слова, пов'язані з сайтом Amazon.com? Наше природне надбання стрімко зникає. Те, наскільки швидко це відбувається, було темою глобальної конференції Міжнародного союзу збереження природи, яка проходить кожні чотири роки, і в якій я брав участь поряд з 8 000 різноманітних вчених і фахівців з екології.

Головною темою було те, що ми порушуємо природні кордони - це стосується лісів, океанів, танення льодів, зникнення видів і підвищення середньорічної температури - з якими природі не впоратися. Коли зникнуть слони і корали, жоден 3D-принтер не допоможе їх повернути.

Якщо висловлюватися коротко, то ми і наші діти стрімко перетворюємося на "покоління Ноя", яким доведеться рятувати останніх представників видів. Саме тому зараз не час голосувати за Трампа, який заперечує проблему зміни клімату.

Коли зникнуть слони і корали, жоден 3D-принтер не допоможе їх повернути

Сільвія Ерл, відомий океанограф, сказала, що відчуває, ніби була "свідком найбільшої епохи відкриттів і найбільшої епохи втрат" в історії нашої планети. Так що зараз, за її словами, ми на роздоріжжі. Від того, що ми зробимо або не зможемо робити, залежить майбутнє не тільки наше, але і майбутнє всього життя на Землі.

Ставки насправді високі - є причина, за якої слова, пов'язані з природою, видаляються з дитячих словників. Минулого тижня, наприклад, The Times повідомила про те, що дослідження показали "різке падіння популяції африканських слонів - їх кількість скоротилася приблизно на 30% з 2007 р. по 2014 р. Темпи зникнення прискорюються: багато в чому завдяки браконьєрству, популяція падає на 8% в рік".

Гаразд, припустимо, вас не турбує, що ваші діти ніколи не побачать слонів в дикій природі - лише в зоопарку. Але це не все. Темп зникнення видів зараз приблизно в 1000 разів швидше, ніж глобальне поширення людства. Половина існуючих на сьогодні видів зникнуть до кінця цього століття, якщо ми не зробимо рішучих дій.

Журнал Discover нещодавно зазначив, що ми відстежували середню температуру над світовою поверхнею суші та океанів з 1880 року або протягом 1639 місяців. Через глобальне потепління, як повідомило Національне управління океанічних і атмосферних досліджень, липень 2016 року став найспекотнішим "з усіх 1639 місяців запису".

Чи є у нас план? Він є у професора Гарварду Оуена Уїлсона. Цей план описано в його книзі "Половина Землі". Він полягає в тому, щоб віддати половину поверхні Землі - як сушу, так і море - під заповідні території.

Нині майже 15% земної суші і 10% територіальних вод Землі - національні парки і заповідні території. Якщо ми захистимо половину світової поверхні, стверджує Вілсон, частка охоронюваних видів складе близько 85 відсотків, що збереже життя на землі, в тому числі людського роду.

Скажете, наївно? Ні, наївно було б думати, що людство виживе без здорових природних систем, яким зобов'язане своєю появою. Наївність повинна стати новим реалізмом - або ж ми, людство, станемо ще одним невдалим біологічним експериментом.

Переклад НВ

Новое Время володіє ексклюзивним правом на переклад і публікацію колонок Томаса Фрідмана. Републікування повної версії тексту заборонено.

Оригінал

Більше точок зору тут


Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.
ПІДПИШІТЬСЯ НА РОЗСИЛКУ ПОГЛЯДIВ   Погляди   ТА ЧИТАЙТЕ ТЕКСТИ ОБРАНИХ АВТОРІВ КОЖНОГО ВЕЧОРА О 21:00
     

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.