Лист Дональду Трампу

4 коментувати
Жодному з кандидатів цієї гонки зміна клімату не загрожує так сильно, як тобі

Кому: Дональду Трампу

Від кого: Томас Фрідман

Тема: Заняття гольфом

Дорогий Дональд,

Минуло багато часу відтоді, як ми спілкувалися на тренуванні з гольфу в твоєму готелі Doral (хороший готель побудував, до речі). Я зроблю це вперше і востаннє: дам безкоштовну пораду. І порада ця стосується всього, що ти любиш: тебе, твоїх дітей, перемог, грошей і гольфу. Пропоную угоду.

Розумієш, Дональд, дивився я на всі ці гольф-центри, якими ти володієш. Деякі з них – справжні перлини: Doral, Turnberry, Doonbeg, Palm Beach, Aberdeenshire. Але знаєш, що я помітив? Майже всі вони знаходяться поблизу від узбережжя. І знаєш, що станеться з усіма цими гольф-центрами, Дональд, якщо вчені хоча б наполовину праві? Вони перетворяться з нерухомості з видом на море в нерухомість на дні моря.

Справа в тому, що танення льодовиків і підйом рівня моря буде загрожувати їм усім. Ось матеріал з сайту Weather.com, опублікований 21 липня 2015: «Оскільки наш рівень моря продовжує підніматися, міста, зокрема, Майамі, планують витратити мільярди на реконструкцію інфраструктури. Але деякі вчені кажуть, що підвищення рівня моря призведе до іншого явища в Південній Флориді, і місцеві лідери повинні почати готуватися до нього прямо зараз. Регіон, який є домом для тисячі дорогих будинків, і знаходиться близько до води, як очікується, виявиться під загрозою безпосереднього підвищення рівня моря в найближчі десятиліття. Це може призвести до масового виходу. Немає способу, який дозволить зберегти Південну Флориду, і законодавцям час почати готуватися до мільйонів, які переселяться на північ. (...) Більше 2,4 мільйонів людей живуть в радіусі метра від лінії припливу, і ризик повеней до 2030 року серйозно посилиться. «Це не проблема майбутнього. Це вже існуюча проблема», - сказав Леонард Беррі, директор Центру з вивчення навколишнього середовища в Атлантичному університеті Флориди».

Іншими словами, Дональд, жодному з кандидатів цієї гонки зміна клімату не загрожує так сильно, як тобі. І я говорю не тільки про твоїх гольф-центри з видом на море. Глобальне потепління не означає, що погода просто стає більш теплою. В першу чергу, погода стає більш дивною. Стає все більше крайнощів: жаркі дні спекотніше, дощові – з більшою кількістю дощів, посухи тривають довше, шторми та снігопади серйозніше.

У серпні 2014 року The Climate wire процитувала експерта по дерну Асоціації гольфу США. Він заявив, що «індивідуальні гольфісти та керівництво клубів починають розуміти, що це реальні проблеми». Я можу тільки уявляти, що це означає для страховок гольф-центрів. І це було ще до того, як журнал Nature опублікував дослідження, в якому зазначено, що до кінця століття рівень моря може піднятися вдвічі проти прогнозованого раніше – «що може зруйнувати всі прибережні громади у світі», як зазначила The Washington Post. Хіба що ми скоротимо викиди в атмосферу парникового газу. Запитай своїх майстрів, які доглядають за газонами в гольф-центрах: хто-небудь з них вважає, що зміна клімату – фальшивка?

Тобі потрібна частина виборців Берні Сандерс, Дональд. Без їхніх голосів тобі не виграти

Так що ось моя порада: я знаю, що ти твітнув «концепція глобального потепління була створена китайцями, щоб зробити американське виробництво неконкурентним» (невеликий відступ, Дональд, це жахливо безглуздо. Китайці скорочують викиди вуглецю, тому що їм вже нічим дихати в містах). Але ми зараз не про це. Ви обидва в курсі, що про зміну клімату ти знаєш рівно стільки ж, скільки про право на аборт і ядерну тріаду. Це просто одна з речей, які допомагали тобі здаватися хорошим республіканцем.

Дональд, ти зробив щось по-справжньому революційне: ти наодинці змінив порядок денний Республіканської партії, змішавши деякі лівоцентристські та центристські позиції із традиційними правоцентристськими поглядами республіканців. Зараз тобі треба зробити те ж саме, прийняти реальність зміни клімату і пообіцяти, що в якості президента ти «серйозно, серйо-о-о-озно почнеш займатися цим питанням» і «зробиш планету знову великою».

Це буде в твоїх фінансових інтересах, інтересах Америки і інтересах твоїх онуків. На праймеріз за тебе голосували не за твоєї позиції по клімату (виключаючи, можливо, працівників вугільних шахт в Західній Вірджинії). Твій основний електорат це питання не турбує, і, до речі, їх діти розповідають їм, що зміна клімату – не вигадка. Республіканська партія мовчить про питання клімату, тому що до цього її спонукають великі нафтові компанії. Але тобі-то гроші великих нафтовиків не потрібні.

Ось що тобі потрібно: частина виборців Берні Сандерс. Без їхніх голосів тобі не виграти. А вони всі підтримують зелені ідеї. Якби пообіцяв сприймати зміна клімату серйозно, тим з них, хто не любить Гілларі, було б набагато простіше проголосувати за тебе. До того ж, цим ти змусиш багатьох людей переглянути своє ставлення до тебе.

Карти на стіл, Дональд: я за тебе голосувати не буду. Але якщо ти справді хочеш зробити цю гонку цікавою, продовжувати змінювати Республіканську партію, збільшити шанси на перемогу у Флориді, зберегти своє багатство і зробити щось, щоб Америка знову стала великою, твітни ось що: «Говорив з найкращими вченими світу про зміну клімату. Змінив свою позицію. Захищу наших дітей».

Зрештою, Дональд, ти ж не хочеш, щоб тебе запам'ятали, як політика, що став відповіддю на питання: «Хто втратив Флориду?»

Переклад НВ

Новое Время володіє ексклюзивним правом на переклад і публікацію колонок Томаса Фрідмана. Републікування повної версії тексту заборонене.

Оригінал

Більше точок зору тут


Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.
ПІДПИШІТЬСЯ НА РОЗСИЛКУ ПОГЛЯДIВ   Погляди   ТА ЧИТАЙТЕ ТЕКСТИ ОБРАНИХ АВТОРІВ КОЖНОГО ВЕЧОРА О 21:00
     

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.