Клінтон проти Трампа. Чи є в Америки майбутнє

7 коментувати
Світ переживає епоху змін, і США потрібно адаптуватися, щоб домогтися процвітання

Так, у нас зараз проходять загальнонаціональні вибори. Так, в них беруть участь дві партії. Але це не ті партії, про які ви подумали. Змагаються не демократи з республіканцями. Насправді на цих виборах «люди стін» протистоять «мережевим людям».

Головна мета «людей стін» – знайти президента, готового зупинити жорстокий вітер змін, під який зараз потрапила кожна сім'я – на роботі, де автоматизація загрожує скороченням робочих місць як для «білих комірців», так і для «синіх»; в містах, куди приїжджають все більше іммігрантів різноманітних релігій, рас і культур; і, нарешті, на глобальному рівні, де злісні люди, які володіють великими ресурсами, вбивають безневинних з жахливою регулярністю. Вони мріють про стіну, яка зупинила б все це.

Бажання «людей стін» зупинити зміни нереалістичне, але, відверто кажучи, справа не в расовій чи класовій приналежності. Справа також у бажанні спільності – «дому» в найглибшому сенсі цього слова – і у відчутті, що речі, які тримають нас у цьому світі і надають сенс життю, відносить вітром змін. Тому «люди стін» шукають когось, хто зупинив би цей процес.

У «людей стін» є два кандидати, які потурають їхнім бажанням: Дональд Трамп, який вихваляється тим, що він «особливий», і зможе зупинити вітер за допомогою стіни, і Берні Сандерс, який обіцяє зупинити вітер, відмовившись від наших глобальних торговельних угод і зваливши «особливих» – мільйонерів, мільярдерів і великі банки. По-моєму, наша країна не може дозволити собі виконання обіцянок жодного з них, але у них є проста тваринна привабливість.

«Мережеві люди» на інстинктивному рівні розуміють, що і демократи, і республіканці побудували свої платформи, в основному, у відповідь на індустріальну революцію і Холодну війну, але сучасній партії ХХІ століття потрібно будувати свою платформу у відповідь на прискорення темпу появи нових технологій, глобалізацію та зміну клімату. Саме ці сили трансформують ринок людського капіталу, геополітику і саму планету.

Я сподіваюся, що заради блага країни республіканські «мережеві люди» з часом прийдуть в Демократичну партію

Саме тому «мережеві люди» інстинктивно прагнуть прийняти зміну темпу змін і сфокусуватися на тому, щоб надати більшій кількості людей можливість конкурувати і співпрацювати в світі без стін. Зокрема, «мережеві люди розуміють, що у період різких змін відкриті системи володіють більшою гнучкістю; вони дають шанс відчути зміни і першими на них відреагувати. Так що «мережеві люди» виступають за розширення торгівлі в рамках Транс-Тихоокеанського партнерства, і за більш масштабну, але керовану імміграцію, яка приверне найбільш активних і розумних людей, і більше інструментів, які дозволять людям продовжувати вчитися все життя.

«Мережеві люди» також розуміють, що, хоча нам і потрібно уникнути чергової хвилі нерозсудливості на Уолл-стріт, ми не повинні позбавляти людей права ризикувати, адже ризик є двигуном зростання та підприємництва.

Оскільки останні вісім років республіканці були поза Білим домом, електорат цієї партії найгірше розуміє, в якому світі ми зараз живемо. Саме тому партія, по суті, розкололася, і саме тому багато «мережевих людей» серед республіканців, особливо ті, що причетні до бізнесу, або не планують брати участі у виборах, або будуть голосувати за Хілларі Клінтон.

Хілларі, будучи держсекретарем, мала справу з зовнішнім світом. Вона знає, що Америці треба будувати своє майбутнє на основі платформи «мережевих людей», яка вперше була проголошена Біллом Клінтоном – він досі залишається людиною, якій найкраще вдалося сформулювати принципи цієї платформи. Але Хілларі не завжди вистачало сміливості висловити свої погляди – чи погляди свого чоловіка.

Тому замість того, щоб дати відсіч «людям стін» всередині своєї партії і сказати Сандерсу: «Соціалізм – був неправильною відповіддю для індустріальної ери, тому, для ери інформації він тим більше не годиться», вона намагається залучити «людей стін». Вона виступає проти проектів, які допомагала втілити, наприклад, проти Транс-Тихоокеанського партнерства, і обіцяє державну допомогу, але утримується від того, щоб сказати непросту правду: що для того, щоб бути в середньому класі, старанно працювати і грати за правилами більше недостатньо. Потрібно постійно вчитися, постійно вдосконалюватися.

Я сподіваюся, що заради блага країни республіканські «мережеві люди» з часом прийдуть в Демократичну партію і перетворять її на щиру лівоцентристську партію ХХІ століття. Це буде партія, уважна до потреб робітників, партія, яка поважає значення здорових громад, але віддана капіталізму, вільним ринкам і відкритій торгівлі як двигунам зростання сучасного суспільства, що дає американцям інструменти для реалізації їхнього потенціалу.

Навряд чи у республіканців в найближчому майбутньому є надія на перетворення на правоцентристську партію. Рух чаювання, Трамп і Fox News дуже розлютили її електорат і зробили його надто відірваним від реальності.

Так що все залежить від коаліції, яку створить Клінтон. Щоб Америка в ХХІ столітті досягала успіху, ми відчайдушно потребуємо коаліції, здатної в цю еру стрімких змін на розумне управління. У Клінтон є шанс не тільки пробити «скляну стелю» для жінок, але і зламати стіни, які розділили дві наші партії. Якщо Клінтон це вдасться, то її роль першої жінки-президента США стане другим за значущістю її досягненням.

Переклад НВ

Новое время володіє ексклюзивним правом на переклад і публікацію колонок Томаса Фрідмана на The New York Times. Републікування повної версії тексту заборонене

Оригінал

Більше думок тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.