Якби я балотувався в президенти США

2 коментувати
Щоб впоратися з викликами, що стоять перед країною, США потрібен лідер, який готовий зайти як завгодно далеко – хоч вліво, хоч вправо

З самого початку президентська кампанія Дональда Трампа скидалася на імітацію Twitter у реальному житті. Його кандидатство побудоване на випадах у соцмережах  і образах, що зачіпають потрібні кнопки, моментально виліковують тривоги і завдають удару кулаком в обличчя політкоректності, але не мають ніякої розумної програми реалізації.

У чому Трамп був справжнім новатором, так це в готовності риторично комбінувати позиції ізоляціоністських правих, праворадикалів, правих центристів і лівих центристів. Якби я боровся за посаду президента, я би скористався тим же підходом: я не був би ні лібералом, ні консерватором, ні лібертаріанцем, ні центристом.

Я б подав себе як екстреміста.

План, який міг би дійсно знову зробити Америку великою, об'єднував би найкращі ідеї правих і лівих радикалів. Цей рік, мабуть, для такої радикальної програми занадто рано, але до 2020 – після різких кліматичних змін, після того, як машини позбавлять більше представників середнього класу робочих місць, після більшої кількості масових розстрілів і збільшення хаосу у світі – виборці зрозуміють, що наші ліві і праві партії, що застрягли на місці, не можуть дати необхідних відповідей для нашої постіндустріальної ери. Прискорення закону Мура, зміна клімату і зміни на ринку змінюють робочу середовище, навколишній світ і держави, роблячи людей усе більш невпевненими в майбутньому.

Кандидатство Трампа побудоване на випадах у Twitter і образах, що зачіпають потрібні кнопки

Настав час для справжнього, безкомпромісного екстреміста, в чию платформу увійдуть:

- Універсальна система охорони здоров'я. Якщо це працює в Канаді, Австралії і Швеції (і призводить до кращих результатів за нижчими цінами), то може працювати і у нас, вивести американські компанії з бізнесу у сфері охорони здоров'я.

- Розширення податкового кредиту на трудовий дохід для низькооплачуваних працівників і запровадження негативного податку на прибуток, щоб забезпечити кожному американцеві гарантований державою мінімальний дохід. У століття, коли машини займають місця низькокваліфікованих працівників, нам потрібні обидва ці нововведення.

- Загальні стандарти освіти як закон земель, щоб підняти рівень освіти, і щоб випускники шкіл відповідали підвищеним вимогам, які будуть необхідні для отримання хорошої роботи. Але підвищення стандартів потрібно поєднати із зростанням фінансування, щоб у вчителів був час на розвиток, на підготовку до нового розкладу, передбаченого цими стандартами, а також можливість придбати необхідні матеріали для викладання.

- Контроль над низкокваліфікованими іммігрантами, але водночас зняття всіх обмежень на візи для висококласних фахівців і подвоєння дослідницьких фондів для наших державних лабораторій та інститутів охорони здоров'я, щоб посприяти розвитку досліджень. Ніщо так не підбурить створення нових робочих місць і сфер промисловості, ніж ця комбінація.

- Нові податкові стимули і знищення всіх регуляторних бар'єрів для збільшення масштабів розгортання надшвидких дротових і бездротових мереж, щоб гарантувати, що інтернет-послуги нового покоління будуть розроблені саме в Америці. Крім того, при нинішніх низьких процентних ставках необхідно запозичувати $100 млрд, щоб оновити наші порти, аеропорти та інфраструктуру, а також для створення нових робочих місць.

- Заборона на виробництво і продаж напівавтоматичної зброї та інших видів бойової зброї. Також держава повинна запропонувати викупити зброю, яке вже перебуває в обігу. Це не розв'яже проблему повністю, але приклад Австралії показує, що такий метод допоможе скоротити кількість смертей від вогнепальної зброї.

- Щоб профінансувати все це, потрібні поетапні інновації та податкова політика, які активізують стартапи і створення нових робочих місць. Потрібно зрізати корпоративні податки, податки на прибуток, корпоративні субсидії, і замінити їх податком на викиди вуглецю і ПДВ (крім як на продукти та інші предмети першої необхідності), податком на кулі і напої, що містять цукор (з винятками для людей з низьким рівнем доходів).

- Нам потрібна податкова система, яка буде урізати те, в чому немає необхідності (вуглець, цукор і кулі), і сприяти розвитку того, чого ми потребуємо. Якщо ми зменшимо корпоративні податки, до нас захочуть прийти нові компанії, а у працюючих тут з'явиться мотивація приносити в країну зароблені за кордоном гроші, вливаючи їх у нові виробничі лінії і просування.

- Наслідувати приклад Великобританії: різко обмежити витрати на політичні кампанії і тривалість кампаній (до декількох місяців). Мільярдерам стане набагато складніше купувати кандидатів.

- Підвищити витрати на оборону і забезпечити нашим спецслужбам законні можливості протистояти сучасним кібертерористам – оскільки, якщо станеться нове 11 вересня, багато громадян будуть готові відмовитися від громадянських свобод. І на тлі поділу світу на зони порядку і хаосу, нам знадобиться немало зусиль, щоб підтримати порядок і перешкодити поширенню хаосу.

Наше повільне зростання, нерівність і виклики національній безпеці вимагають радикальних рішень: посилення оборонних мереж, боротьби з проблемами у сфері охорони здоров'я і захисту навколишнього середовища, які розоряють нас. Заплатити за це нам дозволять інновації, рішучість, інвестиції та створення нових робочих місць.

Щоб виконати ці завдання, нам потрібен безкомпромісний президент-екстреміст, який буде готовий зайти як завгодно далеко – хоч вліво, хоч вправо (нехай навіть одночасно). Це моя програма на 2020-й, і через чотири роки країна може бути цілком готова до такого лідера.

Переклад НВ

Новое Время володіє ексклюзивним правом на переклад і публікацію колонок Томаса Фрідмана. Републікування повної версії тексту заборонене.

Оригінал

Більше точок зору тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.