Хто зупинить Трампа?

2 коментувати
Хто зупинить Трампа?
Сьогодні світ відчуває, що втрачає оптимістичну, вільну від забобонів, щедру Америку

Моє звернення до міністра оборони Джеймса  Меттіса, радника з національної безпеки Макмастера, міністра внутрішньої безпеки Джона Келлі, директора ЦРУ Майка Помпео і державного секретаря Рекса Тіллерсона.

Шановні панове, пишу вам як найчеснішим дорослим в адміністрації Трампа. Меттіс, МакМастер і Келлі, ви служили нашій країні бойовими генералами. Помпео, ви стали кращим на своєму курсі у Військовій академії США і були офіцером кавалерії. Тіллерсон, ви керували однією з найбільших кампаній в Америці.

Я пишу вам, бо впевнений: ви – останні "хороші хлопці", які можуть зупинити моральне розкладання, що інфікувало адміністрацію Трампа з верхівки.

Останнім часом наша країна вражена раковою пухлиною президентства. Сьогоднішня Республіканська партія – бліде відображення себе самої. Якщо не вважати деякі винятки, вона продемонструвала моральне банкрутство і відмовилася від відповідальності за заборону президента Трампа.

Для початку, дозвольте запитати вас, тих, хто удостоїли нашу країну своєю службою, як би ви відреагували, якби командир звинуватив свого попередника у злочині, а через кілька тижнів головний військовий прокурор довів хибність цього звинувачення?

У спадок Трампу дісталося чимало проблем у зовнішній політиці, але, на жаль "він лише погіршує ситуацію"

Секретар Тіллерсон, що зробила би ваша колишня корпоративна рада, якби керівник Exxon Mobil звинуватив свого попередника в серйозному посадовому злочині, а у ФБР повідомили, що це наклеп?

Ви, військові, невже просто сказали б: "Вибачте, я ж артилерист" або "Я лише виконую інструкції?". Секретар Тіллерсон, ви сказали б "Я звичайний дипломат?".

Знаючи вас, думаю, що ні. Принаймні, сподіваюся, що ви серйозно поставилися б до клятви дотримуватися і захищати Конституцію або дотримуватись найвищих корпоративних стандартів, що відчули б свій обов'язок щось сказати або зробити.

Так ось: ваш бос накинувся на свого попередника. Але партія Трампа, його дочка, сини, зять, головний стратег і спікери хочуть, щоб ми всі просто жили далі, зробили для нього виняток, а військовий прокурор виявився настільки прогнилим, що сам відмовився від своїх слів.

Тому я і звертаюся до кількох хороших хлопців.

Я не прошу вас звільнитися. Я прошу вас діяти: разом чи по одному прийти до президента і пояснити, що він не може захищати національну безпеку, поки не вибачиться перед президентом Обамою. І поки він не покаже свої податкові декларації, щоб зняти всі питання про восьмимісячне (як ми дізналися) розслідування ФБР щодо можливої змови між Кремлем і Трампом з метою вплинути на наші вибори.

Звісно, ніхто з вас не вважає нормальним обмовляти попередника і наполягати на звинуваченнях, навіть коли стало відомо, що це брехня.

Зараз я в Парижі, потім лечу в Об'єднані Арабські Емірати. І маю сказати, що світ стежить за подіями.

Кілька молодих арабів впевнені: якщо США дозволяють своєму лідерові безкарно брехати, приховувати інформацію і обмовляти на пресу або політичних опонентів, вони видають індульгенцію і середносхідним лідерам, президентам Туреччини і Росії на те ж саме. Вони можуть сказати: "Бачите, американський президент теж так поводиться, тож що нам заважає?".

Сьогодні світ відчуває, як втрачає оптимістичну, вільну від забобонів, щедру Америку, якою править закон, і якою захоплювалися іноземці. Опитування німецької медіа групи ARD показало, що відсоток німців, які вважають надійним союзником США, за чотири місяці впав з 59% до 22%.

У спадок Трампу дісталося чимало проблем у зовнішній політиці, але, на жаль, він лише погіршує ситуацію", як сказав Річард Хаас, голова Ради з міжнародних відносин і автор нової корисної книги "Світ хаосу": Американська зовнішня політика і криза старого порядку". Прихильність Трампа "протекціонізму і ворожості до іммігрантів в той час, коли реальною причиною проблем є нові технології, що стирають наявні професії, і освітня система, що не готує американців до нових, його риторика і політика підсилюють сумніви у благонадійності США. "Без термінової зміни курсу, – додав Хаас, – ми можемо прийти не до "Америка передусім", а до "Америка сама по собі".

Запобігти цьому – завдання для п'ятьох хороших хлопців. Я впевнений, що ніхто з вас не дозволив би своїм дітям залишитися безкарними після такого нечесного вчинку, як трампівський щодо Обами. Якби ви вчинили так, думаю, ви відчули б себе поганими батьками. Те ж саме зараз стосується вас як держслужбовців.

Якщо ви нічого не робите, коли лідер нації бреше про свого попередника і вважає свою фантазію фактом, не тільки він більше ніколи не зможе закликати інші країни наслідувати найвищі стандарти верховенства права, демократії і захисту прав людини, але і ви теж. Ми втратимо свій вплив, а світ стане більш небезпечним місцем.

Новое Время володіє ексклюзивним правом публікації колонок Томаса Фрідмана. Републікування повної версії тексту заборонене.

Друкується з дозволу автора. Вперше опубліковано у виданні The New York Times

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.
ПІДПИШІТЬСЯ НА РОЗСИЛКУ ПОГЛЯДIВ   Погляди   ТА ЧИТАЙТЕ ТЕКСТИ ОБРАНИХ АВТОРІВ КОЖНОГО ВЕЧОРА О 21:00
     

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.