Хто врятує світ від Трампа і йому подібних

1 коментувати
Зараз США потрібна правоцентристська партія, готова щиро захищати демократичні цінності. Нинішні республіканці на це не здатні

Якби партія могла оголосити про банкрутство, саме це слід було б зробити сьогоднішній Республіканській партії.

Їй потрібно просто закритися й почати спочатку – негайно. Серйозно, хто-небудь, створіть Нову республіканську партію, будь ласка!

Америці потрібна здорова двопартійна система. Америці потрібна здорова правоцентристська партія, щоб гарантувати, що демократи залишаться здоровою лівоцентристською партією. Америці потрібна правоцентристська партія, готова пропонувати ринкові рішення для таких проблем, як зміна клімату. Правоцентристська партія, яка підтримає закони про зброю, що не суперечать здоровому глузду. Правоцентристська партія, яка виступає за розумну бюджетну політику. Правоцентристська партія, що підтримує і вільну торгівлю, і допомогу робітникам, на яких вона вплине. Правоцентристська партія, яка розумітиме, наскільки складною стала зовнішня політика в наші дні, коли потрібно мати справу зі слабкими країнами і з країнами, що розвалюються, а не тільки з сильними.

Але нинішня Республіканська партія на це не здатна. Нинішня республіканська партія в керуванні – все одно, що Університет Трампа в освіті: етично сумнівне підприємство, що збагачує себе, позбавляючись будь-якої видимості боротьби за реальні принципи чи цінності, замість цього граючи на страхах і невігластві суспільства.

Це лише порожня оболонка, що розпродає себе по шматочку тим, хто більше дасть – пункт за пунктом: трошки Руху чаювання, трошки – великим нафтовикам, ще трохи – збройовим лобістам, а також по шматочку тим, хто виступає проти податків і заперечує факт зміни клімату. І ось вже партія виступає за несамовите змішання ідей, які не мають ані найменшого стосунку до якоїсь теорії про майбутнє світу або про те, як насправді зробити Америку знову великою в ХХІ столітті.

Партія перетворюється на коаліцію чоловіків і жінок, які продають шматочки свого бренду кожному, хто зможе в достатній мірі активізувати їхню виборчу базу і тим самим гарантувати їм переобрання, щоб вони могли і далі продавати шматочки свого бренду тим, хто зможе забезпечити їм переобрання.

І ми знаємо, як мало їх турбують якісь принципи, оскільки «старійшини» нинішньої Республіканської партії (за деякими винятками) показали це своєю готовністю підтримати кандидата, який абсолютно не розбирається в політиці, і не планує розбиратися в ній. Кандидата, який був замішаний в расистській атаці на чинного суддю, образив ціле релігійне співтовариство, насміхався над репортером з інвалідністю і розкидався маячними пропозиціями будувати стіни, кидати союзників, відмовлятися від торгових договорів, правил ведення війни і домовленостей про нерозповсюдження ядерної зброї таким чином, що якби він був у владі, це призвело б до серйозної дестабілізації.

Єдине, що турбує республіканців – утриматися на своїх місцях

Незважаючи на це, лідери республіканців кажуть, що все одно підтримають Дональда Трампа, дарма, що він класичний расист – оскільки він може просувати їхній план і через систему противаг шкода, якої він може завдати, буде обмеженою, як сказав спікер Пол Райан.

Серйозно? Пане спікере, ваш план – маячня, і Трамп не зважатиме на вас. Має настати час, коли ваша любов до країни переважить ненависть до Гілларі.

Чи настане цей час для нинішньої Республіканської партії?

І ти, Джоне Маккейн? Тебе не зламали тортури у В'єтнамі, але ти так жадаєш переобрання, що не наважуєшся виступити проти Трампа? Я сподіваюся, що ти програєш. Ти це заслужив. Марко Рубіо? Ти називав Трампа «пройдисвітом», він ображає тебе, а ти його підтримуєш? І тобі того ж.

Саме тому так багато республіканських виборців спочатку підтримали Трампа. Вони інтуїтивно відчували, що єдине, що турбує республіканців – утриматися на своїх місцях. І вони мали рацію. Це зробило виборців циніками, і вони подумали: «Чому б не нацькувати на них Трампа? Це ж все одно вистава. І Трамп, принаймні, покаже цим політкоректним лібералам. Та й керування не важливо, головне – правильно себе подати».

І хто їх цьому навчив?

Але керування має значення. Я знаю величезну кількість мудрих консерваторів, які це розуміють. Одному з них потрібно заснувати НРП (Нову республіканську партію) – правоцентристську партію, звільнену від Трампа, Пейлін, Норквіста, збройового лобі та інших груп інтересів; партію, яка дасть нове життя консерватизму, що ґрунтується на принципах. Зберіть на неї гроші через інтернет. Якщо Берні Сандерс зміг, то вдасться і вам.

Це поворотний момент; порядок, побудований нами після Другої світової, хитається. Зараз Америці потрібно демонструвати кращі свої риси, захищати свої головні цінності, які зараз перебувають під загрозою – плюралізм, імміграцію, демократію, торгівлю, верховенство права та цінності відкритого суспільства. Трамп ніколи не стане надійним їх носієм – та й в принципі їх носієм. А ось Нова республіканська партія може.

Переклад НВ

Новое Время володіє ексклюзивним правом на переклад і публікацію колонок Томаса Фрідмана. Републікування повної версії тексту заборонене.

Оригінал

Більше точок зору тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.