Хто такий насправді Дональд Трамп

5 коментувати
Цей чоловік народився в Америці, але не має нічого спільного із цінностями, які зробили її великою

Мені знадобилося чимало часу, щоб зрозуміти, який саме політичний ярлик найбільше підходить Дональду Трампу. Але, здається, я нарешті зрозумів це: Дональд Трамп – «легальний чужинець».

Саме так. Людина, яка весь минулий рік вела кампанію проти «нелегальних чужинців», які нібито руйнують нашу країну, і сам опинився чужинцем, тільки легальним: він народився в Америці, але не має нічого спільного із цінностями, які зробили її великою.

Хто ще обмовляв іммігрантів, інвалідів, мусульман і мексиканців; громив усі наші недавні торгові угоди; вів шахрайську кампанію, стверджуючи, що наш президент не був народжений у цій країні; образив весь процес виборів, подаючись на вищу посаду в країні без належної підготовки; хвалився тим, що хапав жінок за статеві органи; зневажливо відгукувався про наших союзників по НАТО; хвалив авторитарного президента Росії та закликав його зламати сервери Демократичної партії; поклявся переслідувати свого суперника, якщо стане президентом; пригрозив обмежити свободу преси; припустив, що захисники прав зброї могли б узяти закон у свої руки, якщо Гілларі Клінтон виграє; ображав батьків убитого в Іраку героя війни, був звинувачений 11 жінками в сексуальному насильстві; прагнув підірвати виборчу систему Америки, стверджуючи, без жодних доказів, що все сфальсифіковано, і він не визнає результат, якщо програє; і був набагато більше разів спійманий на брехні на абсолютно різні теми, ніж будь-який інший претендент на пост президента США в історії?

Чим більше ми приділяємо уваги племінним відмінностям, тим більше чужорідним концептом стане для всіх нас американська мрія

Цей коктейль токсичної поведінки та позицій абсолютно чужий усім, хто коли-небудь балотувався на пост президента. Але це стосується того, хто такий Трамп. Велике питання полягає ось у чому: а хто ж ми, всі інші?

1. Американський народ. Хто ми? Сподіватимемося, що абсолютна більшість розчавить Трампа на виборах і тим самим пошле сигнал, що такого, як він, треба морально депортувати – якщо, звичайно, він не змінить свою позицію.

Крім того, вже з'являються повідомлення про те, як люди уникають готелів Трампа та його гольф-клубів через його поведінку. Турнір PGA нещодавно переніс свій турнір із трампівського Doral у клуб, розташований у... Мексиці!

2. Республіканська партія. Чия це партія? Майже всі її лідери вирішили підтримати Трампа, тому що люблять свою роботу (і партію, яка підтримує їх) більше, ніж свою країну. Якщо Трамп програє, керівництво спробує підхопити частину електорату, що підтримує Трампа, або в партії відбудеться перелом, порядні консерватори підуть і сформують нову, здорову Республіканську партію?

Країна гостро потребує здорової правоцентристської партії, яка охопить весь спектр американського суспільства і звільниться від ідей Трампа і Fox News.

3. Демократична партія. Чия це партія? По правді кажучи, рух Берні Сандерса розтрощив Демократичну партію майже так само сильно, як Трамп Республіканську, але цю тріщину тимчасово заліпили, щоб перемогти Трампа.

Якщо Клінтон виграє, тріщина скоро повернеться, і на деякі основні питання доведеться дати рішучу відповідь: чи підтримують демократи будь-яке розширення торгівлі? Чи вірять демократи в принципове застосування сили? Чи повинні ризикові американці, які створюють робочі місця, бути рушієм створення прибутку? Чи потрібно посилити подушки безпеки для тих, хто не встигає за стрімкими змінами століття?

Що Демократична партія буде робити з тим фактом, що, хоча Трамп – законний чужинець, його прихильники не є такими? Це наші сусіди. Їх потрібно почути і допомогти їм, де це можливо. Але їх також потрібно підштовхнути до того, щоб вчитися швидше і зробити правильний вибір, тому що світ не буде їх чекати.

Ось що я хотів сказати: ми живемо в еру масштабного технологічного зрушення. Воно впливає на кожну професію і кожну громаду. Уряд може допомогти, але швидкого рецепту порятунку немає. Вам потрібен власний план успіху.

Усім нам буде краще, якщо правоцентристські та лівоцентристські партії об'єднаються для створення програм, які дозволять кожному американцеві взяти від цього нового світу максимум. Але чим більше ми приділяємо уваги племінним відмінностям, тим більше чужорідним концептом стане для всіх нас американська мрія.

Переклад НВ

Новое время володіє ексклюзивним правом на переклад і публікацію колонок Томаса Фрідмана. Републікування повної версії тексту заборонено

Оригінал

Більше точок зору тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.