Дональду Трампу: допоможіть врятувати наш світ

5 коментувати
Ніщо так не приверне уваги ваших опонентів, як заява про готовність подивитися свіжим поглядом на питання зміни клімату

Новообраному президенту Трампу:

Що ж, ви перемогли. Я за вас не голосував, але скоро ви станете моїм президентом. Я не збираюся ні забувати, ні прощати огидні речі, які ви говорили й робили під час компанії. Вони завдали шкоду реальним людям, знецінили наш політичний процес і стерли соціальні норми, життєво важливі для збереження нашого різношерстого товариства єдиним. Я не збираюся припиняти чинити опір цьому просто тому, що ви перемогли.

Тим не менш, не планую щодня сподіватися на те, що ви зазнаєте поразки. Занадто багато стоїть на кону. Оскільки ви явно переглядаєте деякі з найбільш радикальних своїх обіцянок, зроблених під час кампанії, правильною реакцією з мого боку буде принципова участь. Так що давайте почнемо прямо зараз: будь ласка, подумайте над своєю заявою про те, що зміна клімату – «брехня».

Ніщо так не приверне уваги ваших опонентів, як заява про готовність подивитися свіжим поглядом на питання зміни клімату. Це змусило багатьох з них по-іншому поставитися до вас (і на це не звернув би уваги жоден ваш прихильник, оскільки мало хто з них голосував за вас у зв'язку з цим питанням). Тим більше, вони знають: їх діти розуміють, що клімат змінюється, тому їх порадує, якщо і ви це зрозумієте.

До речі, раз вже ми заговорили про дітей, пан Трамп. Ваші діти керують вашою мережею гольф-клубів. Напевно вони згадували, що Doral буде вашим першим клубом, який постраждає через глобальне потепління, бо Майамі вже затоплює через підвищення рівня моря, викликаного таненням льоду. Згідно із даними сайту The Real Deal, який пише про новини нерухомості в Південній Флориді, «частини Майамі-біч можуть бути затоплені вже в найближчі 15 років». Тоді ваші клуби біля берега океану стануть підводними.

Я за вас не голосував, але скоро ви станете моїм президентом

Це не брехня. США пережили третій найтепліший жовтень в історії і, як у четвер зазначила The Washington Post: «найвища температура на північноамериканському континенті зафіксована в Канаді, де температура була на 30 градусів за Фаренгейтом вище норми». Це безпрецедентний випадок.

Коли ви опинитеся в Пентагоні, запитайте генералів про зміну клімату. Ось що вони вам скажуть: більшість біженців, які наповнили сьогодні Європу, потрапляють туди не з Сирії чи Іраку. Три чверті з них – з посушливих зон у центральній Африці, де поєднання змін клімату та зростання населення, що тікає, робить дрібне фермерство неможливим.

У квітні минулого року я простежив шлях групи таких біженців у рамках зйомки документального фільму National Geographic від Сенегалу і Нігерії до Лівії і Європи.

Кожен місяць цим шляхом проходять тисячі людей. Те ж почнеться і в нашій півкулі – і не допоможе ніяка стіна. Не можна ігнорувати зміну клімату і вважати, що у вас є імміграційна політика.

У той же час, зрозумійте: якщо ви призначите на посаду голови Агентства по захисту навколишнього середовища того, хто заперечує факт зміни клімату, і змусите Америку відійти від Паризьких угод, у рамках яких 190 країн погодилися обмежити викиди вуглекислого газу й забруднювачів, через які температура на планеті підвищується, ви викличете гнівну реакцію молодих людей Америки та Європи. Неприязнь Європи послабить вашу здатність очолити західний альянс.

І, як сказав у розмові зі мною кліматичний фізик Джо Ромм, невже ви дійсно готові ризикнути залишитися в історії як людина, що позбавила світ останнього шансу уникнути катастрофічного потепління?

Є спосіб краще для вас. Ви можете подати зміну своєї позиції в термінах економіки вільного ринку.

Хел Харві, яки є радником великим компаніям з кліматичної та енергетичної політики, зазначає, що завдяки технологічному прогресу «вартість сонячної енергії з 2008 року впала більше, ніж на 80%, вітрової – більш ніж на 50%, вартість батарей – на 70%, а вартість LED-освітлення – на 90%. Так що чисте майбутнє дешевше брудного».

Сьогодні ціни на сонячну та вітрову енергію – від Каліфорнії до Мексики і Близького Сходу – знаходяться на рівні всього 3 центів за кВт/год.

Чи бачили ви свіжі фотографії з Нью-Делі і Пекіна? Людям там немає чим дихати через забруднення. Що ж роблять індійці? Вони скорочують спалювання посівів, використання машин на дизелі. Вони тільки що закрили вугільний завод Бадарпур. Вони змушені шукати альтернативні джерела енергії. Так що вони дуже багато інвестують в чисті технології.

Невже ваша стратегія – зберегти залежність США від вугілля і позбутися лідируючих позицій у розвитку чистих технологій – яка стане наступною відмінною глобальною експортною промисловістю, створює нові робочі місця – щоб нам доводилося імпортувати системи отримання чистої енергії з Китаю та Індії?

Пан Трамп, ви перемогли у Флориді, але знаєте, хто програв там, крім Гілларі? Шанувальники старої промисловості. Вони витратили більше $20 млн на продавлювання референдуму, метою якого було зупинити зростання сонячної енергії в штаті.

Так що жителі Флориди сказали «так» Трампу, «так» сонячній енергії і «ні» тим, хто хотів зупинити їх. Вам варто взяти це до уваги.

Переклад НВ

 

Новое Время володіє ексклюзивним правом на переклад і публікацію колонок Томаса Фрідмана. Републікування повної версії тексту заборонено

Оригінал

Більше точок зору тут


Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.
ПІДПИШІТЬСЯ НА РОЗСИЛКУ ПОГЛЯДIВ   Погляди   ТА ЧИТАЙТЕ ТЕКСТИ ОБРАНИХ АВТОРІВ КОЖНОГО ВЕЧОРА О 21:00
     

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.