Держава-терорист та найкращий друг США

3 коментувати
Не вірте вигадкам про те, що ядерні амбіції Ірану - єдине джерело нестабільності в регіоні

The Washington Post минулого тижня опублікувала статтю про 200 генералів та адміралів, що вийшли на пенсію та які відправили в Конгрес лист із закликом до законодавців відмовитися від ядерної угоди з Іраном, яка, на їхню думку, загрожує національній безпеці. Є багато розумних доказів, як в підтримку угоди, так і проти неї, але в цій статті є аргумент, який настільки невірно подає загрози США на Близькому Сході, що мовчати про це не можна.

Цей аргумент висловлює генерал-лейтенант Томас Макінерні, колишній заступник голови ВПС США в Європі, який сказав з питання ядерної угоди. «Мені не подобається, що іранці – найбільш радикальна ісламістська група в світі. Вони поширюють радикальний іслам по регіону і по світу. А ми дозволимо їм отримати ядерну зброю».

Перепрошую, генерале, але титул найбільших «розповсюджувачів радикального ісламу» належить зовсім не іранцям, а нашим чудовим союзникам – Саудівській Аравії.

Я не плекаю ілюзій щодо участі Ірану в терористичних операціях: я сам вів репортаж з місця подій про бомбистів-самовбивць під американським посольством у 1983 році, а також напад на казарми морських піхотинців США в Бейруті. В обох терактах звинувачують створену Іраном Хезболлу. Тим не менш, іранський тероризм завжди носив геополітичний характер: це була війна іншими засобами, покликана витіснити США з регіону і встановити там домінування Ірану.

Титул найбільших розповсюджувачів радикального ісламу належить Саудівській Аравії

Я підтримую ядерну угоду з Іраном, оскільки вона зменшить загрозу створення ядерної бомби на 15 років і створить можливість пом'якшити радикальний іранський режим через інтеграцію з іншим світом.

Але якщо ви думаєте, що Іран – єдине джерело проблем на Близькому Сході, ви, схоже, проспали теракти 11 вересня: 15 з 19 людей, що захопили літак, були з Саудівської Аравії. Ніщо не завдало більш руйнівного впливу на стабільність та модернізацію арабського світу, та і мусульманського світу в цілому, ніж мільярди доларів, які саудівці з 1970 року інвестували в знищення плюралізму в ісламі: суфізму, помірних версій сунізму і шиїзму, впроваджуючи замість них радикальний і пуританський ваххабітський іслам.

Невипадково тисячі саудівців приєдналися до ІДІЛ, а країни Перської затоки посилають їм пожертви. Все це тому, що сунітські джихадистські угрупування - як ІДІЛ, так і Аль-Каїда, є спадкоємцями насадженого саудівцями ваххабізму.

І ми, США, ніколи з них за це не питали, оскільки залежні від нафти, а наркозалежні ніколи не говорять правду своїм дилерам.

Зверніть увагу на цю статтю в The Times про Бейрут: «Десятиліттями Саудівська Аравія ковтала мільярди нафтових доларів в ісламістські організації по всьому світу, грошима нишком домагаючись свого. Але недавні публікації на WikiLeaks показують, що метою цього уряду було не тільки насадження сунітської версії ісламу, але також і нанесення максимального шкоди своєму основному супернику – шиїтському Ірану».

Або ось ще репортаж BBC.com за 2010 рік: «Держсекретар США Гілларі Клінтон попереджала в минулому році в таємному звіті, що донори з Саудівської Аравії були найбільш потужним джерелом фінансування сунітських терористичних груп по всьому світу. Вона зазначила, що серед груп, які фінансували саудівці, були Аль-Каїда, Талібан і Лашкар-Тайба».

Саудівська Аравія була союзником США в багатьох питаннях, і серед її керівництва є також прихильники помірного підходу, які хочуть обмежити роль релігійного керівництва. Але факт залишається фактом: саме те, що Саудівська Аравія продовжує експортувати ваххабітський пуританський іслам, є найбільшою загрозою плюралізму в арабському та мусульманському світі вже як сторіччя.

Ядерні амбіції Ірану небезпечні; ми повинні їм протидіяти. Але не слухайте байки про те, що це єдине джерело нестабільності в регіоні.

Текст публікується з дозволу автора.

Оригінал


Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.
ПІДПИШІТЬСЯ НА РОЗСИЛКУ ПОГЛЯДIВ   Погляди   ТА ЧИТАЙТЕ ТЕКСТИ ОБРАНИХ АВТОРІВ КОЖНОГО ВЕЧОРА О 21:00
     

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.