Чому я молюся за перемогу Клінтон

1 коментувати
Чому я молюся за перемогу Клінтон
США потребують здорової правоцентристської партії, яка могла б змагатися зі здоровою лівоцентристською партією. Але зараз республіканці на таку партію абсолютно не схожі

Я давно стверджував, що є тільки одна річ, яка гірша  за однопартійну автократію: однопартійна демократія. У однопартійній автократії хоча б можна наказати виконати що-небудь.

Однопартійна демократія – іншими словами, двопартійна система, в якій лише одна з партій зацікавлена в управлінні, а друга тільки і займається, що блокуванням (це цілком характеризує те, що відбувається в останні роки в Америці), набагато гірша. Вона не може виконати нічого серйозного, тяжкого або важливого.

Ми можемо пережити кілька років такого глухого кута у Вашингтоні, але ми точно не витримаємо ще цілих чотири роки або навіть вісім. Це пояснює, чому я сподіваюся, що на виборах цієї осені Хілларі Клінтон переможе у всіх 50 штатах і демократи отримають президентську посаду, Конгрес, Сенат і Верховний суд.

Це найкраще, що може трапитися з Америкою, принаймні, в найближчі два роки – якщо Дональд Трамп буде не просто переможений, але розбитий вщент. Це принесло б великі переваги нашій країні.

По-перше, якщо Клінтон одержить рішучу перемогу, у нас з'явиться шанс (в залежності від розміру демократичної більшості в Сенаті) прийняти розумні закони про володіння зброєю. Це може дозволити відновити заборону на штурмову зброю, яку було прийнято у рамках законопроекту 1994 року, але вона спливла через 10 років. Він не дозволить купувати зброю людям, що знаходяться в списку можливих терористів.

Трамп став бур'яном, що захопив сад

Я не зазіхаю на права, які гарантує нашим громадянам Друга поправка, але те, що ми не можемо обмежити продаж зброї військового класу, яка все частіше використовується для масових вбивств – за межею здорового глузду. Але виправити ситуацію не вийде, поки нинішня Республіканська партія контролює хоча б одну з гілок державної влади.

Якщо Клінтон одержить рішучу перемогу, ми зможемо взяти в кредит $100 млрд за ставкою, близькою до нуля, для перебудови інфраструктури в країні – доріг, мостів, аеропортів, і створити більше робочих місць, що стимулюватиме зростання.

Якщо Клінтон одержить рішучу перемогу, у нас з'явиться шанс ввести податок на викиди вуглекислого газу, що призведе до збільшення виробництва чистої енергії і дозволить нам скоротити як корпоративні податки, так і персональні податки на прибуток, що також сприятиме зростанню.

Якщо Клінтон одержить рішучу перемогу, ми зможемо виправити недоліки Obamacare, не руйнуючи всієї системи. Зараз ми знаходимося в найгіршій з можливих ситуацій: республіканці не дозволяють покращити Obamacare, але і не пропонують розумної альтернативи.

Разом з тим, якщо Клінтон розіб'є Трампа в листопаді, американці надішлють гучний сигнал, що гра, в яку він грав, щоб стати республіканським кандидатом – за допомогою актуалізації фанатизму; навішування ярликів; образи жінок, інвалідів, латиноамериканців і мусульман; ретвіти повних ненависті повідомлень; незнання Конституції; і готовність брехати і з легкістю і регулярністю робити речі, яких ніколи ще ніколи не бачили на президентських кампаніях, більше ніколи не повториться. Сигнал від виборців "Йди" буде оглушливим.

І, нарешті, якщо Трамп програє від імені Республіканської партії, республіканцям доведеться зробити давно необхідну річ: перечекати в куточку. У цьому куточку республіканці можуть взяти аркуш паперу і на одному боці написати наймогутніші сили, що визначають світ сьогодні – а також виклики і можливості, які вони ставлять перед Америкою – а на іншому боці написати консервативні, засновані на принципах ринкової економіки принципи роботи з цими силами.

Наша країна потребує здорової правоцентристської партії, яка могла б змагатися зі здоровою лівоцентристською партією. Але зараз республіканці на таку партію абсолютно не схожі. Це суміш релігійних консерваторів; агресивних білих чоловіків, які відчувають, що в своїй країні перетворюються на меншість; противників контролю зброї; власників малого бізнесу, які виступають проти вільних ринків.

Партія перетворилася на безладний, недоглянутий сад, і Дональд Трамп став бур'яном, що проріс там і захопив усе.

Партійні лідери можуть продовжувати називати себе республіканцями. Вони можуть навіть провести з'їзд і надрукувати на повітряних кулях зображення слона – символу їхньої партії. Але правда в тому, що вечірці, як і партії, прийшов кінець. Розумні республіканці вже починають це визнавати.

Перемога Клінтон у листопаді змусить ще більшу кількість республіканців почати відновлювати правоцентристську партію, що готова займатися управлінням і йти на компроміси. І перемога Клінтон буде означати, що Клінтон зможе правити країною з позиції, на якій вона відчуває себе комфортно – лівоцентристської, а не крайньої лівої.

Я не буду прогнозувати, хто переможе в листопаді. Але я точно знаю, за перемогу кого молюся і чому.

Переклад НВ

Новое время володіє ексклюзивним правом на переклад і публікацію колонок Томаса Фрідмана на The New York Times. Републікування повної версії тексту заборонене

Оригінал

Більше думок тут


Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.
ПІДПИШІТЬСЯ НА РОЗСИЛКУ ПОГЛЯДIВ   Погляди   ТА ЧИТАЙТЕ ТЕКСТИ ОБРАНИХ АВТОРІВ КОЖНОГО ВЕЧОРА О 21:00
     

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.