Америка, яку будує Трамп

4 коментувати
Президент зробив низку нерозсудливих обіцянок і тепер просто намагається виконати їх окремо, не думаючи про зв'язки між ними і наслідками

З кожним днем поведінка президента стає все більш тривожною. Спочатку він ображає федерального суддю, який кинув йому виклик; наступного дня без будь-яких доказів звинувачує медіа в тому, що ті приховують незаконне голосування або акти тероризму. Його неповага до інституцій та правди виявляється так швидко, що ви починаєте забувати, наскільки безглуздою є така поведінка для дорослої людини, тим більше президента, і який жах розпочнеться, коли ми зіткнемося з реальною кризою. А кризи неминучі через неадекватність світогляду президента Трампа.

Чому? Сучасний світ неймовірно взаємозалежний. Глобалізація ринків, поширення мобільних телефонів, прискорення розвитку технологій та біології, нові хвилі мігрантів і зміни клімату взаємопов'язані, і всі вони впливають один на одного. Тому нам потрібен президент, здатний об'єднати всі ці моменти і скласти план, що дозволяє вичавити з них максимум і уникнути всіх негативних сторін.

Але Трамп – експлуататор моментів, а не той, хто в змозі об'єднати їх. Він зробив низку нерозсудливих, не пов'язаних між собою обіцянок, і тепер просто намагається виконати їх окремо, не думаючи про зв'язки між ними і можливі побічні ефекти.

Це відмінний спосіб зробити Америку знову слабкою.

І кого ще ми не впустимо через цю заборону? Пам'ятаєте Стіва Джобса? Його батьком був сирієць

З чого мені почати? Трамп хоче посилити політику щодо Китаю у сферах торгівлі і безпеки. Це не божевілля. Але як би я це зробив? Я б створив альянс держав, які оточують Китай і торгують в Тихоокеанському регіоні, і залучив би їх у торговий договір, що підтримує верховенство права в американському стилі, що надає американцям ширший доступ до їхніх ринків і просуває американські цінності – на противагу китайським. Я назвав би його Транс-Тихоокеанським партнерством – ТТП, якщо коротко.

Ой, стривайте. Адже це зробив президент Обама, а Трамп скасував ТТП у свій перший день на посаді – впевнений, навіть не прочитавши його. Тепер у наших союзників в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні значно більше приводів потрапити під вплив Китаю і погодитися на його правила. Неймовірно розумний хід з боку Трампа.

І, до речі, чому робоча сила в Мексиці дешевша, ніж в Америці? Однією з причин є більш низькі стандарти і слабкі права робітників. Отже, чого ТТП зажадав би від Мексики? Підвищити ці стандарти.

Але Трамп будує стіну, щоб убезпечитися від мексиканських іммігрантів і змусити американські компанії повернутися в США. А що сталося після 11 вересня, коли переходи через кордон з Мексикою та Канадою були жорстко обмежені? Деякі лінії оборони в США просто закрилися, тому що їх виробничі ланцюжки включали в себе Мексику і Канаду.

І якщо Трамп змусить всі американські, але, по факту, міжнародні корпорації повернутися в США, до чого це призведе? Завдасть удару по мексиканській економіці, так що більше мексиканців спробують потрапити в США, а також підніме витрати для промисловців. Що вони зроблять? Перенесуть виробництва в США, але максимально автоматизують їх, щоб компенсувати витрати.

Трамп хоче об'єднатися з Володимиром Путіним для перемоги над ІД – гідна мета. Але Путін не збирається перемагати ІД. Він намагається знищити демократію в Сирії, щоб утримати там при владі проросійського диктатора, який вчинив геноцид.

Це що, тепер буде і нашою метою? І хто є союзниками Путіна в Сирії? Іран, Хезболла і шиїтські найманці з Пакистану і Афганістану. Вони тепер будуть і нашими союзниками? Ні. Ми залучимо іракських і сирійських сунітів на допомогу, каже Трамп. Та ви що? Він же щойно заборонив їм в'їзд у США. Думаєте, їм буде дуже хотітися з нами співпрацювати?

І кого ще ми не впустимо через цю заборону? Пам'ятаєте Стіва Джобса? Його біологічним батьком був Абдулфаттах «Джон» Джандалі. Він приїхав в Америку ще студентом, в 1950-х, і вчився в університеті Вісконсіна. Він був родом з Хомса, Сирія.

Дивно, скільки бардаку можна накоїти, якщо не бачити зв'язку між окремими моментами.

Переклад НВ

Новое Время володіє ексклюзивним правом на переклад і публікацію колонок Томаса Фрідмана. Републікування повної версії тексту заборонене

Оригінал

Більше поглядів тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.