А тепер уявіть: Трамп став президентом

2 коментувати
Про що домовився б мільярдер

Уявіть, що переговори щодо Транстихоокеанського партнерства США веде не безсила команда Обами, а справжній ділок – Дональд Трамп? Я маю на увазі, скажімо відверто, ви б довірили Обамі продавати ваш будинок? Я вивчив угоду і дійшов висновку, що Трамп отримав би для нас ось що.

Він почав би з заяви, мовляв, «дитині зрозуміло»: якщо 80% товарів з 11 країн, які є нашими партнерами по ТТП, і так потрапляють до нас без зборів, а величезна кількість наших товарів, як і раніше, обкладаються тарифами в цих країнах, то, скасувавши 18 000 тарифів, ми змогли б виробляти більше і більше продавати за кордон. «Ми будемо експортувати так багато, що нам набридне», - сказав би Трамп.

Загальний обсяг виробництва в США у 2015 році досяг рекордного рівня. Звичайно, в цьому було більше заслуги роботів, ніж людей, та все ж з 2010 року ми створили майже 900 000 робочих місць на виробництві завдяки тому, що у нас дешева енергія, професійні працівники і працює принцип верховенства права. Наші працівники будуть конкурентоспроможні, якщо ми зрівняємо умови, так що Трамп сказав би супротивникам угоди: «Хлопці, просто проведіть підрахунки». Наш середній тариф і так становить всього 1,5%, тоді як тарифи в цих країнах бувають набагато вище – у В'єтнамі тарифи на машини і техніку доходять до 50% - і наші експортери від укладення угоди тільки виграють.

Оскільки Трампа, на відміну від елітиста Обами, турбує доля простих робітників, він би зажадав, щоб в обмін на вільний доступ до наших ринків 11 країн Транстихоокеанського партнерства погодилися (деякі з них – вперше) дати своїм працівникам право організовувати незалежні профспілки, обирати власних профспілкових лідерів, вести колективні спори, а також покласти край практикам дитячої та примусової праці. Він також наполіг би на тому, щоб вони ухвалили закон про мінімальні зарплати, години роботи, безпеку на робочому місці і охорону здоров'я, щоб зрівняти умови з тими, в яких трудяться американські працівники.

Жодна торговельна угода не ідеальна. Жодна угода не збереже всі робочі місця

Трамп також простежив би за тим, щоб угода заборонила митні збори з цифрових продуктів, щоб компаніям не доводилося ділитися вихідним кодом, щоб потрапити на нові ринки і забезпечити вільний доступ до хмарних технологій у всіх країнах ТТВ – все це сфери, в яких США переживають підйом.

Оскільки Трамп поважає жінок, він напевно вимагав би, щоб усі підписанти – особливо Малайзія – зробили реальні кроки щодо перешкоджання торгівлі людьми, а також покращили доступ для груп, що займаються правами людини, щоб ті могли допомогти постраждалим. Якби вони не послухалися, то втратили б свої торговельні преференції.

Більш того, Трамп переконався б, щоб були запроваджені обмеження для державних компаній, які змагаються з нашими приватними бізнесами – зокрема, це стосується нафтової компанії В'єтнаму. Ці державні компанії часто отримують особливі преференції, які дозволяють їм обходити наші компанії.

Торгова угода Трампа також було б першою угодою, яка вимагала б кримінальної відповідальності за викрадення наших торгових секретів. «Досить обдирати Америку!» - сказав би Трамп.

Він напевно наполіг би на потужному захисті інтелектуальної власності для американської індустрії програмного забезпечення, що є одним із найпотужніших наших експортних активів, а також обрав би підхід до фармацевтичної сфери, яка скоротила б розрив між тим, чого хочуть у питанні захисту інформаційної власності великі компанії і виробники дженериків. Всі отримали б трохи, але ніхто не став би абсолютним переможцем.

Також Трамп напевно б зажадав, щоб усі підписанти зайнялися боротьбою з контрабандою рогів носорога, слонячих бивнів і полюванням на тварин, що перебувають під загрозою зникнення.

І Трамп, у готелях якого є чимало китайських ресторанів, знав би, що, якщо ми відмовимося від ідеї ТТП, всі ці країни просто приєднаються до китайського Всеосяжного регіонального торговельного партнерства, що визначає правила в Азії, встановивши слабкий захист інтелектуальної власності та ніяк не обмежуючи державні компанії.

Ось яку угоду про Транстихоокеанське партнерство уклав би Трамп! Сподіваюся, до цього моменту ви вже дещо зрозуміли: це реальна угода. Угода, яку уклав Обама.

Ви не знаєте про це, оскільки сам Трамп цього не знає; оскільки Берні Сандерс знає це, але не хоче вам говорити; і тому що Гілларі Клінтон знає про це, але, на жаль, не скаже вам про це, вважаючи за краще вдавати з себе лайт-версію Сандерса (в Мічигані їй це не надто допомогло).

Жодна торговельна угода не ідеальна. Жодна угода не збереже всі робочі місця і не перебудує нашу економіку повністю. Нам потрібно проявити більше щедрості по відношенню до працівників, які від цієї угоди постраждають. Але також нам потрібно вміти розуміти, що розумні угоди, такі як ТТП, допомагають нам залишатися наймогутнішою та найінноваційнішою економікою у світі і зміцнюють наші відносини з союзниками.

Переклад НВ

Новое Время володіє ексклюзивним правом на переклад і публікацію колонок Томаса Фрідмана. Републікування повної версії тексту заборонене.

Оригінал

Більше точок зору тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.