«Вініл» – секс, драгз і пустота

0 коментувати
Один на одного наклалися відразу декілька продюсерських промахів - невиразно скручений конфлікт, відсутність суперзірок і головний герой, якому не співпереживаєш

Жоден з анонсованих у цьому році серіалів не очікувався з таким апетитом, як «Вініл». Новий, оригінальний, від творців «Сопрано», з бюджетом в районі семи мільйонів доларів за епізод. Про те, як у Нью-Йорку сімдесятих зароджувалися панк-рок, диско і хіп-хоп? Дайте два!

У всіх прогнозах на головний проект сезону НВО покладалися максимальні надії – свіжий сеттінг, традиції каналу, пілотний епізод особисто знімав Маріо Скорсезе! Їх попередній серіал «Підпільна імперія», не досяг висот «Сопрано», але був міцною породистою роботою, а тут тобі рок-н-рол, сімдесяті і особисто Мік Джаггер у співпродюсерах. Гарантована ж бомба!

Нам був обіцяний секс, драгз і рок-н-рол по повній програмі. І що в результаті? Всі класичні інгредієнти присутні, але, на жаль, бомби не вийшло. От при всьому бажанні розкрити обійми, що образливо удвічі. І відразу згадався провал нефартового серіалу «Фарт» від творця «Дедвуд» Девіда Мілча – дуже схоже.

«Вініл» вийшов злегка рихлим, немає фірмового безшовного оповідання, плюс зустрічаються рояльчики в кущах. Шоураннер Теренс Уінтер знову, як і в «Сопрано», довго запрягає з введенням у світ головного героя, але якщо мафіозо Тоні Сопрано глядач полюбив раз і назавжди, то боса рекордингової компанії Річі Финестра любити особливо-то і немає за що. Він викручується і страждає, як може, але це чомусь не сильно чіпає - можливо, в районі серця зросла броня.

Стартові показники були просто жахливі - сімсот тисяч глядачів з тенденцією до зниження. НВО відразу ж заявили про продовження на другий сезон, але вірилося в це важко - витрачати сімдесят мільйонів доларів на десять серій, які буде дивитися півмільйона американських передплатників – це занадто навіть для НВО!

При цьому пальці не піднімаються назвати «Вініл» провалом. Він гарний у деталях і антуражі, канал не пошкодував грошей на продакшн, автори передають атмосферу того Нью-Йорка, нехай вона і виглядає періодично рекламою кокаїну. Дивишся, киваєш головою, відзначаючи як схоже виходять зірки тих років, і чекаєш, коли ж історія припинить буксувати і вийде на шосе. Місцями сюжет пірнає в артхаусні нетрі, але, з іншого боку, а як ще достовірно показати побут Енді Ворхола?

Схоже, один на одного наклалися відразу декілька продюсерських промахів - невиразно скручений конфлікт, відсутність суперзірок і головний герой, якому не співпереживаєш. Боббі Каннавале, блискуче відігравши сезон у «Підпільній імперії», тут непоганий, але цього недостатньо для того, щоб виправдати блискучі аванси.

НВО вже звільнили Теренса Уінтера і анонсували великі зміни у другому сезоні. Залишається тільки сподіватися на те, що будуть зміни, і другий сезон в цілому. А в найближчу неділю фінішує перший і поки оцінка така: сім з десяти з тегом #ЛЖ – Любителям Жанру.

P.S. Якщо вже сьогодні про музику, не можу не порадити «Тримей» - нішевий серіал про музикантів Нового Орлеану, які виживають після урагану Катріна. Від тих же НВО. Теж не вистрілив, як слід, але протримався три з половиною сезони і особисто мені приніс тонну кайфу.

Кінопошук з Фоззі – по четвергах

Читайте тематичні колонки на НВ:

Сьогодні у світі з Іваном Яковиною – щодня

Момент в історії з Олександром Пасховером – по понеділках

Особисті фінанси з Іваном Компаном – по вівторках

Тиждень по-діловому з Сергієм Фурсою – по п'ятницях

Відкриття з Олексієм Бондарєвим – по п'ятницях

Більше точок зору тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.