«В пошуках Дорі» - риби мої добрі

3 коментувати
Автори сиквелу "У пошуках Немо" намагалися з усіх сил дотриматися балансу – вписати нову історію в стару, не здешевивши пам'яті про неї

Сьогодні в нашому прокаті стартував найбільш, мабуть, очікуваний сімейний літній хіт – мультфільм «У пошуках Дорі». Без історії – нікуди: у 2004 році прекрасний піксарівський мульт «У пошуках Немо» заслужено отримав «Оскар» за найкращу повнометражну анімацію. Діти всього світу полюбили маленьку червону рибку з неправильним плавничком, а дорослі задумалися про своє. І було про що - це одна з найкращих оригінальних казок нового тисячоліття і просто хороша історія, розказана від душі.

Практично відразу почалися розмови про сіквел, але ось що цікаво – було незрозуміло, яка компанія буде його знімати, Дісней з Піксаром тоді якраз буцалися, а важкий парламентер на прізвище Джобс погрожував показати спадкоємцям Уолта кузькіну мать. Чвари закінчилися через три роки, коли Дісней купив Піксар за сім мільярдів з копійками, ще якийсь час пішов на врегулювання позицій.

Ми чекали-чекали дебюту сиквела і дочекалися його якраз під час Євро-2012. На перший план була логічно висунута забудькувата рибка Дорі, і сиквел/спін-офф отримав ім'я з концепцією. До керма був приписаний все той же режисер Ендрю Стентон (крім «Немо» він прославився своїм «WALL-E»), який раніше стверджував, що історія маленької рибки розказана, що додати нічого, і що він взагалі проти продовжень. В будь-якій іншій ситуації мужику можна було б поаплодувати за позицію, але в даному випадку аудиторія на стороні долара – ми бажали ще раз зануритися в блакитні води, наповнені кольоровими рибками.

Так що з часом Стентон зламався і взявся таки за роботу, але ще трохи згодом Дісней прислав йому напарника, другого режисера Енгус МакЛейна (відомого по піксарівським короткометражкам, насамперед – «BERN-E»), значить, робота йшла не так гладко, як очікувалося. Назовні виривалися плітки про переписану кінцівку та інші непорозуміння, як це трапляється у Піксара в останні роки. Не будемо забувати про ще одне сумнівне досягнення – після успіху «WALL-E» Стентон оглушливо провалився з фільмом «Джон Картер», так що наступна помилка обіцяла стати останньою.

Я для чого так довго розповідаю історію появи «У пошуках Дорі» з супутніми пробуксовками? Тому що очікування, переноси і листування наводили на сумні думки – може, режисер обох «Пошуків» мав рацію? Може, не треба ворушити старе і перетворювати крихітку Немо на Шрека, якому готують надцяте повернення? Та й відчуття від трейлера були смутними: з одного боку - ось вони, рідні наші, а з іншого – якщо трейлер, яким прийнято збирати весь адренахром, настільки нудний, невже таким же буде фільм? Як говорив Карлсон – я так не граю!

І що ж по кінцівці? Камера тільки починає бродити по океанським надрам, а глядач уже розпливається в усмішці і видихає з полегшенням – ми на місці, ми знову бачимо улюблених героїв, ми знову вдома. Забудькуватість Дорі нікуди не поділася, але раптово вона починає пригадувати своїх батьків, і ось вже організована нова експедиція через весь океан – шукати сім'ю головної героїні. До речі, синьо-жовті істоти з короткою пам'яттю, які шукають себе? Нікого не нагадує?

Творці знають, на які клавіші натискати – тебе і зворушать, і викличуть сміх, і злякають. І найголовніше – тебе запрограмують не здаватися в будь-якій ситуації. Особисто мені в сюжеті не вистачило ворогів, але у нас тут територія, вільна від спойлерів, так що залишу вам самим вирішувати, чи все вдалося режисерам. Немає сумнівів у тому, що вони намагалися з усіх сил дотриматися балансу – вписати нову історію в стару, не здешевивши пам'яті про неї.

Так що всі страхи розвіялися - як і обіцяно, в прокат вийшов річний сімейний хіт. Про світові продажі можна не турбуватися, та й репутація Стентона врятована. Запитати б його, до речі: а тепер історія точно розказана? Яких-небудь черепашок з восьминогом Хенком нам чекати на екранах або заспокоїтись і чекати, що Піксар не перестане розробляти оригінальні сюжети?

Наша озвучка – на рівні, окремо радує локалізація титрів (повага) і Кубок Дубляжу за фразу: «Риби добрі». Якщо не читати прес-релізів, приємно здивує Алла Мазур в ролі спеціальної зірки (в оригіналі камео озвучила Сігурні Уівер).

Загальна: 8,5 з 10 з тегом #ТБ – Треба Бачити.

P.S. Годі й думати, в старінках буде «В пошуках Немо». Великий мульт.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.