Старі пісні про другорядне

0 коментувати
Шоу-бізнес ходить по колу, що музика, що мода, що кіно - все йде, щоб коли-небудь повернутися, як попит на бородату інтелігенцію

Чергові тимчасові петлі закрутилися цієї осені – повернулися дві гучні франшизи «родом з вісімдесятих». І це круто.

Судячи по стрічці, земна кулька складається з ровесників, які, раптом що, впадають у дитинство від будь-якої восьмибітної теми з підкорочки. На цю аудиторію і розраховані два примітних серіали, чиї перші сезони в самому розпалі. І, до речі, обидва об'єкти дослідження вже продовжені на наступний сезон.

Почну з менш рейтингового, але більш улюбленого. Це «Маппети», до яких я трепетно ставлюся з того часу, як це велике лялькове шоу почали показувати на радянському телебаченні. Тоді на будь-яку фірмУ залипали наглухо (всі пам'ятають хто кому Чіп, Дейл, Гаєчка, Рокфор і Вжик), але особисто мене «Маппети» зачепили найбільше (аж до сценічного імені). Гумор і персонажі потрапили в точку, я підсів.

Шоу до того часу давно закрилося, потім були спроби реінкарнації – серіали, мультсеріали, повнометражні фільми (я в одному озвучував Фоззі, чим страшно пишаюся) і... все якось побіжно, якось ніякось.

І ось вам чергова спроба повернути класику. Рятувати черговий перезапуск були покликані серйозні майстри, серед яких звертають на себе особливу увагу постаті режисера Рендолла Айнхорна («Фарго») і сценариста Білла Преді («Теорія Великого Вибуху»).

Історія вже ніяк не британська, а сама що ні на є голлівудська, історія знайома – маппети роблять шоу формату «Saturday Night Live» і живуть в ньому. Десятки персонажів (кожен зі своєю історією), реальні зірки в ролі гостей, своєрідний гумор і два скептичних старигана в залі додаються. I love it.

В наступному році Маппетам стукне сорок і поки (середина першого сезону) новий серіал про старих персонажів виглядає гідним продовжувачем моєї улюбленої франшизи. За моєю оцінкою – вісім з десяти з тегом #НСД – На Старі Дріжджі, але врахуйте – я давній фанат з замиленим від сліз розчулення оком.

Але буду чесний - наш наступний пацієнт своїм поверненням справив шуму побільше «Маппетів». Набагато. Цей серіал став справжньою осінньою бомбою, з першого ж епізоду раззудившись по повній програмі. На мій превеликий подив, до речі.

Хто не дивився «Живих мерців» у відеосалоні, той навряд чи зрозуміє, чому треш-серіал «Еш проти живих мерців» викликав такий гомеричний успіх, отримавши оцінку в 9,2 на сервісі imdb. Здавалося б, що ж такого - персонаж з відпиляної рукою, який вижив в оригінальному фільмі, змушений знову мочити потойбічну нечисть.

І ось тут доводиться визнати – розрахунок продюсерів виправдався на всі 100%: стара аудиторія радісно підхопила «олд кул», в якому постарілий Еш взявся за старе, але тільки тепер це не лякає, а веселить. Повторюючись фарсом, історія не на жарт потішила людство.

Мабуть, аудиторія рада більше не боятися: що зробилося смішним, не може бути небезпечним, як говорив друг по листуванню хрещеної матері Херсонської області. Серіал тільки починається (три епізоди), але вже став справжньою сенсацією. Знято з любов'ю до оригіналу, але в комедійно-трешовому ключі, який провернувся під певним градусом.

До речі, на кіпішний попит прискакав українофоб кіровоградського розливу Гоблін, чиї переклади вигідно відрізняються від його життєвої позиції. Але у нас є український переклад від UA team.

Загальна: правильно задумано і зроблено під смачним червоним соусом, моя оцінка - вісім з десяти, з тегом #ЛЖ – Любителям Жанру.

P.S. Якщо зайшла мова про вісімдесяті, в старінках сьогодні великий фільм «Залишся зі мною». Стівена Кінга вважають майстром фільму жахів, але найстрашніше він тужить за дитячою дружбою. Як усі. І як же смачно він вміє її описати, а цей фільм – рідкісний випадок, коли його проза не зіпсована екранізацією.

Кінопошук з Фоззі – по четвергах

Читайте тематичні колонки на НВ:

Сьогодні у світі з Іваном Яковиною - щодня

Момент в історії з Олександром Пасховером – по понеділках

Особисті фінанси з Іваном Компаном – по вівторках

Країна з Христиною Бердинських - по середах

Тиждень по-діловому з Сергієм Фурсою – по п'ятницях

Більше точок зору тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.