Щоб діти монстрів не боялися

0 коментувати
В український прокат виходить продовження мультиплікаційного фільму 2012 року «Монстри на канікулах»

Коли «вистрілила» перша частина мультфільму «Hotel Transylvania», фігура фільммейкера відразу привернула увагу пострадянської публіки - у невмілій зворотній транскрипції Генндій явно читався Геннадій, а вже з приводу прізвища Тартаковський і сумнівів ніяких не було – якщо не наш, то сусідський.

Отже, Геннадій Тартаковський, він же Дженджі Тартаковськи - американський режисер дитячо-радянського походження, відомий по ряду анімаційних робіт, серед яких можна відзначити сезон мультиплікаційних «Зоряних воєн». У вищу лігу потрапив разом з Соні Пікчерс Анімейшн, яким вічно чогось не вистачало для повноцінної конкуренції з монстрами типу Дісней-Піксар та Дрімворкс.

І, до речі, про монстрів – оригінальний мультфільм називався «Готель Трансильванія», ніяких тобі монстрів і ніяких канікул. Однак локалізатори часом так хочуть заробити на чужому горбу, що вважали за потрібне причепитися до слави «Корпорації монстрів», її продовження, «Університет монстрів», як раз готувалося до повернення. Важко виправдати таку мотивацію, напевно, повертаючись з курсів лідерів, де їм прочитали курс крос-промоушену, локалізатори рвуться подвоїти продажі черговою маркетинговою хитрістю.

Ну і чорт з ними, тим більше мультфільм вдався. Він не став гіперсенсацією, але добротно розсмішив достатню кількість населення для того, щоб відбити прямі та криві витрати, а також приніс прибуток. Після повноцінного успіху Тартаковський запустився з наступним повним метром, «Папаєм», однак згодом цей мультфільм був заморожений, зате стартувала робота над вампірським сіквелом.

І ось виходять другі «Монстри на канікулах» (доведеться називати корявою назвою, щоб не створювати зайвого роздвоєння особистості). І ми бачимо, що вся класична рецептура дотримана: услід за історією кохання у фіналі першої частини слідує весілля (у казках без цього ніяк – закон жанру, інакше принцеси всіх віків не зрозуміють) у другій і передбачуваний розвиток сюжету: у людини і гота-вампирки народжується дитя і... у нього оселедець. На цьому спойлери закінчені.

Самі побачите – на мульт можна йти, не боячись розчаруватися (хоча, скажімо, «Міньйони» залишили слабке враження, проте зібрали страшні гроші в прокаті). Як і в першій частині, Тартаковський слідує тактикою дрібного гега – постійно жартує і більша частина потрапляє в точку – навколишні діти сміялися від душі. І, до речі, не боялися екранних лиходіїв – звикли.

Різонуло око продакт-плейсмент смартфона, але в глобальних корпораціях це може вважатися чимось на зразок гумору, типу, бачили, як ми ваш поверх обсміяли?

Загальна: (сім в розумі) і вісім з десяти. Так, не Піксар і не «Думками навиворіт», але смішно і в рамках жанру. З тегом #РМГ – Раз Можна Глянути.

P. S. Неважко здогадатися, що «Монстри на канікулах - 2» стартували строго під Хеллоуїн. Я в такий день ріжу в поті чола гарбузи і дивлюся класику – великий мульт «Труп нареченої», чого і вам бажаю.

Кінопошук з Фоззі – по четвергах

Читайте тематичні колонки на НВ:

Сьогодні у світі з Іваном Яковиною - щодня

Момент в історії з Олександром Пасховером – по понеділках

Особисті фінанси з Іваном Компаном – по вівторках

Країна з Христиною Бердинських - по середах

Тиждень по-діловому з Сергієм Фурсою – по п'ятницях

Більше точок зору тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.