Прощавай, велике «Абатство»!

1 коментувати
Дочекаюся фінальний епізод, і почну сушити голову, чим закрити зяючу діру в сімейному екрані

Останні роки привчили до вивчення новин до підйому з ліжка – прокинувся й одразу дивишся, чи не сталося за ніч чогось зовсім поганого? І тільки після читання стрічки новин можна братися до інших важливих справ, на кшталт включення чайника і вигулу собаки. А зараз до цього списку додалася обов'язкова перевірка – чи не з'явилася серія «Абатства Даунтон»?

Я не одразу наважився на перегляд пілотного епізоду одного з найдивовижніших серіалів сучасності. Разу з десятого, не раніше. Читав захоплені відгуки і думав – на потім. Житіє багатої аристократичної британської сім'ї початку двадцятого століття включно з усіма подробицями, які слідують з підручника історії? Звучить непогано, але краще подивитися комедію або детектив (до цього повернемося) – прості клавіші натискаються швидше. І взагалі, мені ще особистої Санта-Барбари не вистачало, навпіл з багатими, які теж плачуть.

Дійсно, ну що може бути в костюмованому серіалі про аристократів? Діалоги, ще раз діалоги, а потім діалоги? Інтриги двору на тлі проблем слуг? Між тим, оцінки росли, а оглядачі так завзято вихваляли «Абатство», що в книзі рекордів Гіннесса воно прописалося, як згадується в пресі серіал. Зрештою, я зламався і влігся зацінити пару епізодів. І стало зрозуміло, що головне питання не «що», а «як». І «хто».

І ось тут повертаємося до детективу – чотирнадцять років тому сценарист Джуліан Феллоуз і співтовариші отримав «Оскар» за найкращий оригінальний сценарій до фільму «Госфорд-парк», класичного британського детективу з міцним кастом. Сюжет знайомий: в одному маєтку збираються гості і вбивця не дворецький. Фільм запам'ятався великою любов'ю до старого укладу, деталями побуту та іншими дрібницями, які передають дух епохи.

Мабуть, сценаристу сподобався сеттінг, раз у 2010 році Феллоуз повернувся з цим британським серіалом про родину графа Грентема, що містить прямі відсилання (акторські та сценічні) до «Госфорд-парку». За цей час телебачення якраз наростило м'язи, навчившись «розтискати» хороші історії, тим самим збільшуючи глибину занурення. А якщо за справу беруться люди, які володіють ремеслом і щиро люблять предмет оповіді, то результат може перевершити всі очікування. І мільйони не найгірших глядачів одразу ж закохалися.

Важливий момент, «Абатство Даунтон» – більш-менш сімейний серіал. Про серйозні і дорослі події тут прийнято розповідати без вульгарності - англійці, все-таки.

Тепер про нервове очікування - фінальний різдвяний епізод вийшов, як і годиться, 25 грудня минулого року. Тон-ательє «BaibaKo» традиційно не поспішає перекладати останні серії, звідси і нерви. Можна було б погодитися на альтернативний переклад або оригінал з субтитрами, але перегляд серіалів заснований на звичці, так що почекаємо.

У природі зустрічаються холоднокровні люди, здатні дочекатися кінця сезону, щоб подивитися всі серії підряд, не даючи собі шансу забути деталі і втратити нитки оповіді. Десь серед них потрібно шукати Ідеального Глядача, котрий починає дивитися серіал після виходу фінального епізоду. І чому б, у такому випадку, вам не спробувати стати Ідеальним Глядачем? «Абатство Даунтон» для цього підійде – пара-трійка епізодів і ви «підсядете».

Загалом - мило, що досягло Абсолюту. Дев'ять з десяти за моєю шкалою з тегом #ПБД – Поспішайте Бачити Диво. Я ось дочекаюся фінальний епізод, і почну сушити голову, чим закрити зяючу діру в сімейному екрані.

P.S. Сьогодні смакуємо британські традиції, у старинках з'явиться комедія «Врятуйте Грейс» (не плутати з однойменним американським серіалом). Милий фільм про вдову, якій довелося вирощувати марихуану, щоб звести кінці з кінцями. На любителя, але милий.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.