Проповідник. Гол? Ні, штанга

4 коментувати
Священик складної долі, якому небо помилково адресує надприродні здібності, потрапляє в компанію наркозалежного харизматичного вампіра та грабіжниці банків

Фабули серіалів їздять по сусідніх рейках, як і їхні літературні основи, недарма сучасне телебачення називають реінкарнацією великих романів. Самотній детектив/журналіст/бандит/хакер опиняється в складній ситуації, в якій йому крім світу/брата/дитини/дівчини потрібно терміново врятувати власне життя, інакше по дорозі відколеться жіноча аудиторія. І все таке інше, за рідкісними приємними винятками.

Косиш, значить, ліловим оком по фабулам і відзначаєш видатні подробиці – рок-н-рольний продюсер на гачку? Відмінно! Фінансовий прокурор з маленьким пікантним секретом? Піде! На тлі темряви копів (колишніх/діючих/з гниллю/з психотравмою) цікава фабула буквально рветься назовні. Інша справа, що фабула – це лише маяк у темряві, за яким, в принципі, може і не виявитися затишної затоки. Цілком може бути, що це лише бакен, не більше.

Фабула нашого сьогоднішнього підопічного так люто трясла рукою, зовсім як відмінник-першокласник, намагаючись відповісти першим на просте запитання вчительки. Священик складної долі, якому небо помилково адресує надприродні здібності, і ось він в компанії наркозалежного харизматичного вампіра та грабіжниці банків... Цікаво, цікаво. Сулилась отака серіальна «Догма». Я ретельно винюхав сліди на предмет слів «Марвел» і «DC» (виявив останні) і поставив карб – обов'язково оцінити.

Потім профільна американська преса почала бити в бубон і кричати про те, що захоплена пілотом, який пророкував оберемок «Еммі» з «Золотими глобусами». Насторожило одне – безапеляційність промо, в повітрі явно запахло маркетингом. І ось, влітку в ефір каналу АМС завітав перший сезон «Проповідника» (в інших локалізаціях - «Пастиря»).

Насамперед варто зазначити опуклий кастинг. Та й персонажі прописані чи не ідеально, в наявності один з найкращих наборів персонажів сучасності. Профі вже насобачились оживляти комікси, розкриваючи, завдяки формату серіалів, кількох персонажів по повній програмі. Навіть в епізодах зняті гідні актори, і більшість з них на своєму місці. Більшість. Але не всі.

Ну і про погане. Мені здалося, що чудова історія зіпсована однією єдиною помилкою – вибором головного героя. Вибачте, але знову пірнемо в історію: перша спроба екранізації цього коміксу була зроблена ще в кінці минулого століття, тоді мова йшла про фільм. Але не склалося. Потім ще раз, з тим же успіхом. Потім до розмови долучилися високі лоби з НВО, проваландались років п'ять, але без толку. Третя і остання спроба склеїти фільм (із самим Семом Мендесом) теж провалилася. І лише тоді проект підібрали АМС, а за справу взялися Сет Роген і шоураннер Сем Кетлін («У всі тяжкі»).

На виході вийшов дуже цікавий серіал зі слабким головним героєм. Домінік Купер, на жаль, не тягне лямку так, як це задумувалося. Такі обличчя люблять телепродюсери, які вважають себе намісниками Року на землі, він войовничо неголений, не гірше Дмитра Пєскова, але обом ніколи не зіграти головного ковбоя, на Джона МакКлейна харизми не завезли.

Зате її в достатку у Джозефа Кілгана (ірландець-вампір), вангую йому номінацію на найкращий другий план. Він, як і багато інших акторів, хороший, і на цьому вигідному тлі головний герой буксує. А шкода, сама історія хороша, не без проколів, але з відмінною фішкою з переплетенням маленьких сюжетів на початку кожного епізоду.

Розв'язка дещо розчарувала, як і виконання - на ефірному каналі вкрай складно розкрити такий жорсткий комікс. Шкода, що від проекту відмовилися НВО, вже вони розігнали градус.

Непогано, але до оберемки «Еммі» занадто слабо, головний персонаж не викликає співпереживання, а сюжет нерівний. Разом – 7 із 10 з тегом #МБК – Могло Бути Краще. Серіал вже продовжений на другий сезон, доведеться і його подивитися, дуже цікава фабула. І вампір-ірландець.

Кінопошук з Фоззі – по четвергах

Читайте тематичні колонки на НВ:

Сьогодні у світі з Іваном Яковиною – щодня

Момент в історії з Олександром Пасховером – по понеділках

Особисті фінанси з Іваном Компаном – по вівторках

Тиждень по-діловому з Сергієм Фурсою – по п'ятницях

Відкриття з Олексієм Бондарєвим – по неділях

Більше точок зору тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.