Прогулянки ветеранів по Марсу і Землі

1 коментувати
У сьогоднішньому огляді дві прем'єри тижня від заслужених ветеранів Голлівуду - Роберта Земекіса і Рідлі Скотта. Обидва - на висоті, причому в обох сенсах

Одного разу пізно ввечері, наприкінці вісімдесятих, ми з бас-гітаристом Котею вийшли з відеосалону «Тир» і пішли до готелю «Турист» за насінням. Ми йшли обережно, намагаючись не наступати на гілки і обережно визираючи з-за рогу. Нас можна було зрозуміти - ми щойно подивилися фільм «Чужі».

Далі було легше, кіно вже не так страшило. Все йшло майже непогано, аж до вчорашнього дня, поки не подивився «Прогулянку» («Прогулянку висотою»), новий фільм Роберта Земекіса, поставлений за реальною історією знаменитого канатоходця-хулігана Філіпа Петі.

Справа в тому, що я давно і грунтовно боюся висоти, а цього добра, як неважко здогадатися, у фільмі вистачало. Завдяки сучасним технологіям культпохід між двома вежами-близнюками в Нью-Йорку намальований так достовірно, що перехоплювало дух. Земекіс з продакшеном давно дружить, згадайте легендарні ефекти з «Форреста Гампа» і трилогії «Назад у майбутнє», помножте їх на 2015 рік і приблизно зрозумієте, як це виглядає.

Оскільки сам винуватець торжества зазначений у співавторах сценарію, крім висоти глядача особливо нічим не здивуєш: Петі хотів, щоб прикрашань у кадрі було поменше, а правди – побільше. Місцями перетягнуто, місцями недотиснуто, але, повторюся, дуже вражаюче у висотних сценах. Гордону-Левітт у– п'ятірочка за ходіння по муках, продюсерам – питання, навіщо у головного героя такий дивний грим і лінзи (все одно не схожий на прототип). І ще: чому в кінці фільму не показали цього Петі?

Загальна: сім з десяти з тегом #НЛ – На Любителя. Як і чудову «Гравітацію», дивитися в кіно і в окулярах. У 2D або на домашньому екрані вся принадність втратиться. Але пам'ятайте, оцінка занижена – я ж казав, що боюся висоти.

Тепер про «Марсіянина». Як і «Прогулянку», його зняв оператор Даріуш Вольський і знову важко сказати, що знято «живцем», а що примальовано, але на те вона й наукова фантастика. Рідлі Скотт відклав заради «Марсіянина» свої приквели до «Чужих» і, схоже, не прогадав: стартові збори гарні, а критика дідусеві благоволить.

Особисто я, зізнаюся, чекав більшого, щосили мріяв про дев'ятку, але і вісімка теж непогана. На той випадок, якщо ви випустили фабулу з трейлерами: фільм оповідає про те, як космонавт у виконанні Метта Деймона залишився в гордій самоті виживати на Марсі. Так, це вже було в «Інтерстелларі», але, схоже, Рідлі Скотта подібний «засвіт» жодним чином не злякав.

У фільмі багато наукових деталей і вчені вже знайшли, до чого докопатися, але я не вчений, тому свято вірю режисерові, який першим викинув чужого в космос. У цілому фільм непоганий, сценарій - звивистий, каст - зрозумілий. Часом спостерігається традиційний передоз з пафосом, але головний герой настільки органічний у своєму оптимізмі, що нівелює чужі промахи.

Напевно, «Марсіянин» замислювався насамперед, як гімн людському духові, але мені здається, що вийшла хороша реклама освіті - не будете вчитися, діти, сконаєте в червоному піску на сьомій хвилині, і сенс тоді про вас знімати кіно?

Зі знакових дрібниць - на відміну від голлівудської класики, цього разу в космосі не представлені росіяни, їх місце в найближчому майбутньому міцно зайняте Китаєм (не сказати, щоб ми сумували).

Отже, як уже говорилося, вісім з десяти з тегом #СШ - Стара Школа.

Чекаємо наступних «Прометеїв» від Скотта, чекаємо колонізації Марса від Ілона Маска і віримо хорошому кіно.

P. S. У старинках порекомендую згадати чудовий фільм «Місяць 2112». В ту ж лузу.

Кінопошук з Фоззі – по четвергах

Читайте тематичні колонки на НВ:

Сьогодні у світі з Іваном Яковиною - щодня

Момент в історії з Олександром Пасховером – по понеділках

Особисті фінанси з Іваном Компаном – по вівторках

Країна з Христиною Бердинських - по середах

Тиждень по-діловому з Сергієм Фурсою – по п'ятницях

Більше думок тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.