П'ять сюрпризів другого екрану

коментувати
Підбірка недавніх фільмів, гідних вашої уваги

Як не дивно, чим більше кіно дивишся, тим більше втрачаєш - невід закидається глибше, але море все одно більше. Одне чіпляється за інше, кожна рекомендація тягне за собою історії третіх сторін. Це тільки здається, що п'ятдесят дві колонки на рік – саме воно для кіно і серіалів. На практиці ж не всі цікаві історії потрапляють в огляди – мало місця. Тому сьогодні пропоную підбірку з п'яти недавніх фільмів, гідних вашої уваги.

«Мандарини». Спільний естонсько-грузинський фільм «Мандарини» рік тому отримав оскарівську номінацію і відмінні рекомендації. Знайомий з дитинства по ролі Паганеля («У пошуках капітана Гранта») Лембіт Ульфсак грає старого, що залишився під час грузинсько-абхазької війни в глухому гірському селі (переселенці-естонці там жили з дев'ятнадцятого століття) і врятував двох поранених ворогів – грузина і чеченця.

Історія знайома і відсилає нас до класики: «Сорок перший», «Ворог мій». Чудова постановка, яскраві характери – все по ділу. Великий плюс – жива мова, мат, переклад естонських діалогів субтитрами не напружує. Страшно дивитися фільми про війну під час війни. Але треба. Моя оцінка - дев'ять.

«Строго на захід». Для мене хороший вестерн, як для собаки похвала, найвища радість. Я дістаю репліку кольта «Миротворець» і відкладаю всі справи. «Строго на захід» (є ще лобовий варіант перекладу «Повільний захід») – повнометражний дебют англійського режисера Джона Макліна. Бюджетно, але дивно і в точку. Здається, на хлопця чекає непогане майбутнє.

Фабула: хлопчик-шотландець прибуває до Америки у пошуках коханої дівчини, яка вирушила на Дикий Захід. Його підбирає ганфайтер, який за винагороду обіцяє доставити клієнта до коханої. Німецький актор Майкл Фассбендер завжди був для мене людиною з новин, людиною без обличчя, щось на кшталт леді Гаги, продуктом шоу-бізнесу. І тут така чудова роль, замітаю свій скепсис під килимок. Ще тільки додивляючись фільм, я вже розумів, що обов'язково його перегляну, і року не мине. Ще одна дев'ятка.

«У центрі уваги». Нинішній оскарівський номінант, розкручена історія педофілів-священиків з Бостона. Як прийнято зараз казати, кейс відомий. Чи то з поваги до церкви, чи за домовленістю з нею, у фільмі немає слизьких сцен, режисер по можливості стерильно розповідає історію журналістського розслідування, не показуючи ні мотивації, ні дій противної у всіх сенсах сторони. Варто відзначити гарний акторський ансамбль – всі на своїх місцях, високий рівень гри. Разом – вісімка, можна подивитися.

«Далеко від людей». Перша ознака арт-хауса – низький темп. Наш наступний фільм дуже повільний, це французький істерн з Вігго Мортенсеном у головній ролі. Шкільний вчитель, колишній солдат, опиняється в безвихідній ситуації посеред алжирської війни – він змушений відконвоювати арештованого злочинця в інше місто. Фабула нагадує «Потяг на Юму». Дуже атмосферно. Наявний у мережі переклад відверто поганий, але іншого поки що немає. Тверда сімка.

«Безрідні звірі». Осиротивши «Справжній детектив» своїм відходом після першого сезону, Кері Фукунага дебютував у повному метрі з фільмом «Безрідні звірі». Ще одна картина про війну, цього разу історія маленького хлопчика, вимушеного взяти зброю в руки.

Гранично реалістична реклама автомата Калашникова. І насильства. Скоро, дуже скоро по обидва боки Сіверського Дінця будуть знімати фільми про подібні долі. І ми повинні постаратися, щоб наші фільми були правдивішими й чистішими.

Ідріс Ельба хороший в ролі командира, але діти все-таки його переграли, любителі так органічно прожили в кадрі свої долі, що викликають повну довіру. І ще – дуже музично, природа африканських ритмів чудово передана. Сім з десяти.

Кінопошук з Фоззі – щочетверга

Читайте тематичні колонки на НВ:

Сьогодні у світі з Іваном Яковиною – щодня

Момент в історії з Олександром Пасховером – щопонеділка

Особисті фінанси з Іваном Компаном – щовівторка

Тиждень по-діловому з Сергієм Фурсою – щоп'ятниці

Більше точок зору тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.