Нобель залишається без премії

0 коментувати
Мова піде про норвезький мілітарі-детектив, визнаний фестивалем «Prix Europa» кращою європейською драмою

У мультимедійного провайдера Netflix, схоже, дядько на монетному дворі працює, у них цих грошей – ну просто завалися, от вони й фінансують десятки серіалів, поглинаючи нашу планетку, країна за країною. Восени довелося побувати в Мадриді, так там на самісінькій центральній Gran Via був цілий ряд постерів розміром з будинок – дивіться серіал Narcos тільки на Netflix. Банкують товариші.

Крім трансконтинентальних проектів, чітко орієнтованих на різні аудиторії, вони почали працювати і з локальними ринками, свідченням тому новий серіал, який потрапив сьогодні в наші мережі. Це «Нобель», норвезький мілітарі-детектив, визнаний фестивалем «Prix Europa» кращою європейською драмою. Отож, треба зацінити.

Отже, в першому сезоні з восьми сорокоп'яток нам розповідають історію норвезького спецпідрозділу, який воював в Афганістані. Оповідь ведеться в двох часових коридорах – власне війна і наслідки, які наздогнали солдатів після повернення додому. Хлопці опиняються в епіцентрі неприємної історії з несанкціонованою стріляниною, торгівлею наркотиками та іншими страшилками для законослухняних скандинавів.

У головній ролі – Аксель Хенні, знайомий нам за епізодом у «Марсіянині», ще пригадується його роль у фільмі «Мисливці за головами», але там він грав рафінованого злодюжку, а тут постає таким собі міцним мужиком з бронежилета, чуваком з реклами курток для туризму.

Скандинавські серіали давно на плаву – незабутній «Уряд», забавний «Ліллехаммер», оригінальні «Міст» і «Вбивство» зайняли своє місце на почесній полиці, затвердивши у свідомості аудиторії штамп – на півночі теж можуть. «Нобель» б'є в ту ж точку – свіжі обличчя, незвичний антураж, некваплива оповідь з упором на достовірність.

Красива заставка, натурні зйомки в Марокко і Норвегії (фіордів, правда, не дали), знайомий завдяки ролі в німецькому сезоні «Батьківщини» актор Адір Адель. Він, до речі, з Іраку, але грає афганця, аудиторії все одно – чорнявий, і добре.

Місцями віриться, місцями наївно. Як це зазвичай і буває, ближче до фіналу поведінкова логіка персонажів відпливає кудись у Данію, сценаристів покидає відчуття міри, вони наважуються на непідготовлені експерименти, що найнегативнішим чином позначається на вірі в те, що відбувається на екрані: секретні документи самі собою трапляються героїні на очі, а поганий герой, виявляється, ще й торгує наркотиками, в тісній кооперації з іще одним негативним персонажем.

Разом – сім з десяти з тегом #НВЛ – На Великого Любителя. Це був би чудовий сценарій для комп'ютерного шутера класу ААА, але для планетарного успіху оригінальної детективної драми вийшло дещо слабенько.

Оцінка 8,3 на imdb не повинна обманювати – глядачі авансом вітають появу нового локального проекту. Коли-небудь, дай Бог, Netflix зі своїми мільйонами дійде і до нас, тоді ми будь-якому вітчизняному продукту таких оцінок накидаємо, що і полякам з «Волинню» не снилися.

Тут хід історії не обдурити – перш ніж зробити продукт на «вісімку», потрібно освоїти хоча б «сімки». А скандинави ростуть, з американськими грошима вони тепер зможуть набрати у лопату побільше і кинути подалі. Чого ми собі й бажаємо.

Читайте тематичні колонки на НВ:

Сьогодні у світі з Іваном Яковиною – щодня

Уроки минулого з Олегом Шамою – щопонеділка

Особисті фінанси з Іваном Компаном – щовівторка

Тиждень по-діловому з Сергієм Фурсою – щоп'ятниці

Відкриття з Олексієм Бондарєвим – щонеділі

Більше поглядів тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.