Не такий вже й справжній детектив

2 коментувати
Другого сезону всі чекали, як свята

Коли закінчувався перший сезон «Справжнього детектива», ми поверталися з гастролів. Я сказав: «Пацани, моє щастя не має меж – зараз я приїду і дізнаюся, чим там все закінчилося». Пам'ятається, стояв похмурий зимовий ранок понеділка, я підганяв нашого водія – швидше, швидше, мене ж чекає розв'язка! Між нами, глядачами, вона виявилася слабкішою всіх інших частин сюжету, але перший сезон все одно вистрілив і підняв планку на максимум, вище якого тільки нетлінка  на кшталт «Сопрано» або «Прослуховування».

Другого сезону чекали, як свята. Спочатку чутки: то Бред Пітт, то ледь не Брюс Вілліс. Потім стало відомо, що сезон вийде через півтора року після першого, що в головній ролі Колін Фаррелл. І що режисер всіх епізодів першого сезону (велика рідкість за теперішніх часів) Кері Фукунага вибув з проекту. Два удари під дих.

Не знаю, як у вас, особисто у мене Колін Фаррелл викликає стільки ж довіри, скільки й Том Круз. Тобто - ніскільки. Цей бровастик мало не зіпсував прекрасний фільм «Залягти на дно в Брюге», де показав свій реальний акторський рівень на фоні чудового Брендана Глісона. З тих пір я став уникати фільмів з цим нехай ірландським, але абсолютно безізюмним хлопчиною. Звідси і побоювання – чи не зіпсує він своїми бровами і драматичними потугами чудову франшизу.

Фукунага ж перейшов в наступну вагову категорію, відправившись на підвищення в повний метр (або повернувшись, у нього ж була раніше «Джейн Ейр»). До речі, за пару місяців вийде його фільм «Безрідні звірі» (сеттінг – війна в Африці) і ми дізнаємося, чи варто кидати заради нього самого «Справжнього детектива».

В результаті творець серіалу Нік Піццолатто залишився один на один із завищеними очікуваннями публіки, виправдати які, будемо відверті, було практично неможливо. Другий сезон за визначенням вийшов вторинним, навіть не озираючись на сумні брови Фаррелла або нестикування на зразок дітей-латиносів, які виросли ірландцями з веснянками на плечах.

Всі стараються, всі працюють, вся рецептура дотримана, але магії замало. Так, кілька іскор на пальцях. І історія слабка (трійці списаних в «обоз» копів належить разом упевнитися в тому, що життя ще зліше, ніж здається), і кастинг пріснуватий. До нинішнього рівня Макконахі дострибнути проблематично кому б то не було, але в першому сезоні середній по лікарні рівень харизми просто зашкалював. А повторити його було складно.

Другий сезон не виглядає цілісним твором - радше, клаптиковою ковдрою. Десь шматочок посмачніший, як, наприклад, роль Вінса Вона (жарти про «Міс Україна» - респект), але загальне враження дещо зіпсоване. До того ж, як і у випадку з першим сезоном, розв'язка слабкіша за основну частину сюжету.

Підсумок: дивитися не можна пропустити. Я поставлю кому після першого слова, тому що навіть цей не справжній детектив на фоні інших виглядає командою з Ліги Чемпіонів. Просто сезон вийшов невдалим, з усіма буває. Піццолатто обіцяв третій сезон і спатоньки, будемо чекати. Без тремтіння в руках, але чекати.

Моя завищена на бал оцінка – 8 з 10, с тегом #ЗСЗ – За Старі Заслуги.

P.S. Сам хочу переглянути раз у п'ятий і іншим рекомендую «Обіцянку» Шона Пенна з Ніколсоном і Робін Райт. Ось це – справжній детектив.

Кінопошук з Фоззі – по четвергах

Читайте тематичні колонки на НВ:

Сьогодні у світі з Іваном Яковиною - щодня

Момент в історії з Олександром Пасховером – по понеділках

Особисті фінанси з Іваном Компаном – по вівторках

Країна з Христиною Бердинських - по середах

Тиждень по-діловому з Сергієм Фурсою – по п'ятницях

Більше думок тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.