Не найгостріші дашки

1 коментувати
Повинен зізнатися – я фанат гангстерських серіалів (о, великий «Сопрано», нема кого поставити поряд), однак «Гострі дашки» подужав з третьої спроби

Немає повісті більш заманливої на ринку, ніж сага про бандита і блондинку – скільки їх було, а скільки буде? Гангстерські історії виходять щороку, одна за  іншу кривавіша, а попит не падає, підстьобуючи пропозицію. Прогресивне (платоспроможне) людство, будучи остаточно загнане в рамки політкоректності, відривається біля екрану – чим спокійніше життя багатого законослухняного глядача, тим більше йому хочеться контенту, який розповідає про «ту» стороні порядку, чим далі в ліс – тим веселіший біс.

Три роки тому у профільній пресі вихід міні-серіалу «Гострі дашки» називали британською відповіддю на «Підпільну імперію» НВО і Скорсезе. Серіал отримав високі оцінки, автоматичне продовження і... залишив після себе низку питань до творців. У мене так точно.

Отже, за легендою, одне з бірмінгемських ромських злочинних угруповань початку минулого століття вшивала в козирки своїх кепок леза бритви, щоб мати перевагу в бійці. Через століття на ВВС вирішили зробити свою гангстерську сагу, щоб не відставати від законодавців заокеанських мод. Британський міні-серіал, особисто ВВС, які ще потрібні рекомендації?

Серіал було красиво знято, в дусі нещодавньої екранізації «Великого Гетсбі» сучасно просаундтречено, на головну роль взяли відомого за знаковим епізодом «Початку» Кілліана Мерфі. Отримайте, у нас вийшло! Але...

Повинен зізнатися – я великий фанат гангстерських серіалів (о, великий «Сопрано», нема кого поставити поряд), однак «Гострі дашки» подужав з третьої спроби. Оцінки всього світу говорять про протилежне, але мені цей серіал здався таким собі молодіжної штампуванням, гарним кліпом, але не більше. Але це для MTV досить правильної музики зі стильним відеорядом, а у ВВС історичні міні-серіали траплялися і поліпше («Абатство Даунтон» і «Рим», в першу чергу).

Стильні герої красиво йшли в рапіді, але тренований (хотілося б вірити) мозок молив про пощаду: «Ну, штамп за штампом», - кричав він. Персонажі гнуться на потреби сценарної кімнати, як герої пластилінової ворони. Міцні бійці через епізод дають слабину, щоб ще через серію стати зразком непохитності, сценаристи тасують колоду настроїв персонажів, не особливо перетинаючись з минулим, вони взагалі дивляться епізоди колег?

Тим часом оцінки з фан-базою продовжували рости і я вирішив, що чогось не розумію. До другого сезону був заявлений цілий Том Харді, нехай і в епізоді, і я зрозумів, що буду дивитися на зло мозку. Харді нічим особливим не здивував, серіал розширив горизонти, але від сценарію все одно вернуло – щось не працювало, я не міг змусити себе повірити в те, що відбувається. Думав, може, мені з перекладом не пощастило і пошукав серед всіх запоребрикових варіантыв – все одно.

І ось він, третій сезон. Харді нікуди не подівся, ще обіцяли надіслати привіт «Даунтону»,  головний герой оселився в буржуазному особняку, відповідно, нагадавши всім, що «more money – more problem». В історію вписують білогвардійську еміграцію, червоних емісарів і... грузинську княжну Тетяну Петрівну. «Oh my god», - сказав я собі, я ж тільки відійшов від персонажа-співачки за прізвищем Іринова, ці іноземні сценаристи взагалі намагалися гуглити глибше двох хвилин?

Коротше кажучи, довіри не додалося. У серіалі всі ,як і раніше, красиво ходять під музику праправнуків, гордо несучи поголені трендово потилиці (як зараз) і віскі. І багато віскі, звичайно, а також цигарок без фільтру. Кастинг як і раніше гарний, ринок не надокучливої  британської фактури повний, але чому мене так все дратує? І тільки мене, судячи з преси.

Слава богу, в серіалі мало епізодів – шість. Оцінка моя, буде аналогічною, з тегом #НВЛ – На Великого Любителя. Нещодавно закінчився третій сезон, анонсовано ще два. «Oh my god», два рази.

P.S. Любителям класичного британського міні-серіалу можу порекомендувати драму чистої води «Що залишиться після тебе». Якщо пропустили. В'язкий, неприємний, на реальних подіях, з перехлестами, але своєрідний і змушує задуматися. А що ще потрібно?

Кінопошук з Фоззі – по четвергах

Читайте тематичні колонки на НВ:

Сьогодні у світі з Іваном Яковиною – щодня

Момент в історії з Олександром Пасховером – по понеділках

Особисті фінанси з Іваном Компаном – по вівторках

Тиждень по-діловому з Сергієм Фурсою – по п'ятницях

Відкриття з Олексієм Бондарєвим – по неділях

Більше думок тут

 


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.