«Моцарт в джунглях» – ода до радості

1 коментувати
Повинен зізнатися, що в минулому році я цей серіал прогавив. До свого сорому

Перегляд кіно часто є подоланням себе – завжди є вибір, завжди знайдеться що-небудь детективне і кричуще і затьмарить собою філософське і скромне. Не знаю, як піде далі, а поки рятує поганий інтернет у дорозі та готелях – ось і дивишся те, що заготовив собі в дорогу. І тоді є шанс дістатися вглиб полиці, де, цілком можливо, роками лежали справжні шедеври.

Ось так особисто у мене вийшло з серіалом «Моцарт в джунглях». Повинен зізнатися, що в минулому році я його прогавив. До свого сорому. Датчик, відповідальний за стійку на фабулу, не спрацював – історія молодого латиноамериканського диригента (прообраз – вундеркінд Густаво Дудамель), щось нудно, хай полежить на поличці, тим більш оцінки були трохи вище середнього.

Але в січні, коли «Моцарт в джунглях» отримав «Золотий Глобус» за кращу серіальну комедію і кращу чоловічу комедійну роль (Гаель Берналь), далі ігнорувати його було неможливо. Папка відкрилася, і всередині виявився один з найсвіжіших творів останніх років.

Комедією це назвати важко, а от драмеді – це воно. Чисті комедії з простенькими павільйонними зйомками та закадровим сміхом взагалі доживають останні сезони, зате танці на межі залучають нову аудиторію.

Отже, про що історія юної гобоїстки, молодого диригента та оркестру в цілому. Гігантська корпорація «Amazon», серед іншого, бере участь у серіальній гонці власним ексклюзивом і це дуже схоже на мистецтво. Звертає на себе увагу постать шоураннера – це Роман Коппола, і пара епізодів під його режисурою гідні овацій. Як і сценарій – окрема п'ятірочка за фразу «Ми граємо музику, щоб збирати гроші або збираємо гроші, щоб грати музику?»

Акторський ансамбль – прекрасний, крім зоряного Берналя («Сука-любов») особливо варто відзначити перспективну Лолу Керк, схожого на Стінга Малкольма Макдауелла і блискучу Бернадетт Пітерс (я відмовляюся розуміти, як їй може бути 68 років!). Та кого не назви, всі хороші, кожен актор на своєму місці. Періодично в камео з'являються зірки класичної музики - уродженець Львова Емануель Акс, наприклад.

Єдиний мінус – нерівність історії, зустрічаються слабкі, прохідні, епізоди. Але на своїх списах «Моцарт в джунглях» є найяскравішим відкриттям останнього року. Загалом – ганьба оглядачеві, що гальмував рік, а також вісім з плюсом і тегом #НВ – Треба Бачити. Підсадив друзів, тепер готую в гастрольний автобус,а сам чекаю наступного лютого та третього сезону. З нетерпінням.

P.S. У старинках сьогодні промайне дуже непоганий британський серіал «Життя на Марсі» - детективна історія, замішана на подорожі в часі. Основний сеттінг – Манчестер в сімдесятих, в головних ролях - Джон Сімм і Філіп Гленістер. У кращих традиціях BBC – скромно, але зі смаком, є і американська версія з Кейтелем і Імперіолі.

Кінопошук з Фоззі – по четвергах

Читайте тематичні колонки на НВ:

Сьогодні у світі з Іваном Яковиною – щодня

Момент в історії з Олександром Пасховером – по понеділках

Особисті фінанси з Іваном Компаном – по вівторках

Тиждень по-діловому з Сергієм Фурсою – по п'ятницях

Відкриття з Олексієм Бондарєвим – по п'ятницях

Більше думок тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.