Містер Мерседес як знак із пекла

1 коментувати
Містер Мерседес як знак із пекла
Серіал поставлений за однойменним романом Стівена Кінга. Книга вийшла 2014 року й одразу отримала приз за кращий американський детектив

У телекіноперегляді є один сумний закон – оцінки завжди йдуть донизу. Навіть у разі виключно смачного продукту слідом за фанами приходять хейтери і споживчі бали спрямовуються донизу, розганяючи ґлоріхантерів. Як і будь-яка аксіома, ця закономірність підтверджується рідкісними винятками, але наш сьогоднішній пацієнт до них, на жаль, не належить, хоча й заслуговує на свою порцію уваги.

Отже, це серіал «Містер Мерседес», поставлений за однойменним романом Стівена Кінга. Книга вийшла 2014 року й одразу отримала приз за найкращий американський детектив. Кінг повернувся – закричали, пам'ятається, добрі язики. Роман дав старт трилогії, яка йшла по низхідній. Я саме перед пілотним епізодом дочитав останню частину, «Кінець зміни». Ледве домучив, якщо чесно. Коли там посеред розв'язки здійнялася снігова буря, я зрозумів, що краще перечитати «Сяйво», і внадцяте тримати кулаки за Діка Голлорана, штурмуючого завірюху.

Серіал замовив маловідомий у наших широтах американський ефірний канал «Audience», а за виробництво взявся продюсер Девід Келлі, який колись отримав десяток «Еммі», але до нинішнього серіального буму підійшов не з найкращим реноме – провал за провалом. Сам Кінг став співпродюсером, але його участь у власних екранізаціях вважається, скоріше, антирекламою – дідусь давно і щільно чудить у цьому плані. Зате під проектом в якості співавтора сценарію підписався Денніс Ліхейн, автор «Таємничої річки» і «Острова проклятих» і взагалі вкрай шанований письменник.

Але не він був головною принадою нового проекту, а ірландець Брендан Глісон – після відмінної ролі в «У Брюґґе» він став одним із лідерів мого персонального рейтингу акторів, що викликають максимальну довіру. Глісон погодився зіграти головного героя – детектива Білла Ходжеса, після чого не залишилося жодних сумнівів – обов'язково дивитися. І ось Ходжес прокидається в пілотному епізоді в кріслі, з бодуна, і ти вже віриш. А то показують, бач, на кожному кроці «питущих» завсідників салонів зоряного пілатесу, а ти сиди і вір. Ага.

Глядацькі оцінки після першого епізоду танцювали в районі дев'ятки, а потім, як уже говорилося вище, пішли донизу. Після пілота темп оповіді падає, і серіал наступає на традиційні граблі – увагу аудиторії втримати не вдалося, десь перетягнули, десь продешевили і все – ловіть глядача, що тягнеться до пульта, обіцяючи виправитися в наступному епізоді. Якщо про нього хто-небудь згадає.

Глісон як і раніше переконливий, зате інший каст місцями слабкий – до десятки прикупили дрібноту і часом головному герою, кажучи футбольною мовою, ні з ким обстучатися. Головний лиходій у виконанні Гаррі Тредевея (спочатку на цю роль заходив покійний Антон Єльчин) викликає змішані почуття – начебто і достовірно грає божевільного, але особливого жаху його персонаж не вселяє. Зате, як і зазвичай, хороша Голланд Тейлор (вона співпрацювала з Келлі ще в «Практиці»), але її роль – всього лише третій план.

Можливо, творцям варто було дещо «стиснути» історію, не розганяючись на десять епізодів, менше було б провисів. Адже сама по собі ідея яскрава і, на жаль, актуальна – Кінг передбачив страшний тренд – теракт, при якому автомобіль чавить випадкових людей. Та й у самій книзі, якщо на те пішло, було все необхідне: і любовна лінія (в серіалі її зіжмакали), і переживання пенсіонера, і занурення в світ справжнього маніяка.

Загалом: сьогодні вийшов в ефір останній епізод першого сезону, на тлі «Імли» і «Темної вежі» нова екранізація Кінга виглядає непогано, але в цьому випадку фон настільки вигідний, що впасти нижче було важко. Тож 7 з 10 з тегом #ЗВП – З Великої Поваги.

P. S. Кумедний момент – лиходій, Брейді Гартсфілд, живе на вулиці В'язів. Втім, це – поширена назва вулиці в США, хоча відсилання до «Жаху на вулиці В'язів» читається.

P. P. S. Сьогодні їхав у таксі, читав «Воно» і раптом побачив, що в машині, що їде назустріч, за кермом сидить клоун. У гримі. Я про всяк випадок перепитав у таксиста, він теж його побачив. Ми дуже сподіваємося, що клоун десь поруч рекламував циркову виставу. Інакше...

Новое Время запрошує на лекції наших відомих колумністів Діалоги про майбутнє. Детальна програма тут

Кінопошук з Фоззі – по четвергах

Читайте тематичні колонки на НВ:

Сьогодні в світі з Іваном Яковиноющодня

Особисті фінанси з Іваном компанії – по вівторках

Тиждень по-діловому з Сергієм Фурсою – по п'ятницях

Відкриття з Олексієм Бондарєвим – по неділях

Більше поглядів тут

Приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу  Мнения Нового Времени

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.