"Мільярди" – найкращий серіал першого кварталу

3 коментувати
Історія протистояння біржового ділка і прокурора миттєво затягує

В минулому огляді, вперше в історії цієї колонки, в один віз могли одночасно впрягтися повнометражний фільм і серіал «Гра на пониження» і «Мільярди». Їх об'єднувала тема та сеттінг – махінації на Уолл-стріт. І, до речі, фільму, незважаючи на «Оскар», було б важко відповідати такому сусідству, в такі вже часи живемо. Тим не менш, сусідство не склалося – обидва піддослідних виявилися гідними окремого огляду, і замість дуету вийшла зв'язка.

Пілотний епізод серіалу "Мільярди" з'явився на початку січня і відразу заінтригував кастингом – харизматичному Полу Джаматті протистоїть вбитий в іншому серіалі каналу "Showtime" Деміін Люіс ("Homeland") і обох вигідно відтінює Меггі Сіфф,яка пішла на підвищення після "Синів Анархії". Звертала на себе увагу і фігура режисера пілотного епізоду Ніла Бергера (в хорошому фільмі «Ілюзіоніст» він вже працював з Джаматті, звідти ж продюсери Левін і Коппельман). Коротше кажучи, як мінімум пілот варто було подивитися в будь-якому випадку.

І він не підкачав – історія протистояння біржового ділка і прокурора миттю затягувала. В дусі часу нам не давали однозначних ввідних: ось це погано, а це добре, прокурор родом з багатої родини, а злочинець зробив себе сам. Обидва гарні в обох сенсах цього сталого фразеологізму.

Творці явно цілилися в «Картковий будинок», намагаючись показати брудний світ біржових махінаторів у всій його красі. Як і слід було очікувати, глядачеві адресується деяка кількість спеціалізованої інформації, але вона подана з повагою, без навмисного розжовування та загравання з аудиторією.

Так, часом гуманітарію було кисло (а ворог цим користується), але за належного бажання все можна зрозуміти. Головне - усвідомити, що це не той серіал, який можна слухати одним вухом, одночасно граючи в “Plants vs. Zombies 2". Навпаки, це непростий, усвідомлено брутальний (в основному, на словах) багатосерійний фільм з хорошими акторами і без заставки (повага).

Окремий захват викликає розкриття теми про смак продуктів минулого, тут без варіантів – оптимізація виробництва вбиває смак родом з дитинства, велика вдача сценаристів очевидна. Вони взагалі молодці: приблизно раз на серію батьки задумаються про те, що потрібно терміново забирати дитину з гуманітаріїв і примусово занурювати в економіку.

Провертаючи добро і зло відразу на декількох осях сюжету, творці ведуть свою неквапливу розповідь, і станом на дев'ятий епізод з десяти «Мільярди» є найкращою серіальної новинкою 2016 року. Поки соратники з виходу на стику зими і весни залишають питання або просто розчаровують, «Мільярди» виглядають найбільш збалансованим серіалом, нехай і нішевим. І вже точно найбільш цікавим сюжетно.

Разом: оцінка 8+. Давно було пора ввести +/-, вісімка вісімці ворожнечу. Тег #НВ – Треба Бачити.

P.S. В "ретро" сьогодні згадався чудовий французький короткий метр «Настроювач». Приділіть йому п'ятнадцять хвилин – не пошкодуєте.

Кінопошук з Фоззі – по четвергах

Читайте тематичні колонки на НВ:

Сьогодні у світі з Іваном Яковиною – щодня

Момент в історії з Олександром Пасховером – по понеділках

Особисті фінанси з Іваном Компаном – по вівторках

Тиждень по-діловому з Сергієм Фурсою – по п'ятницях

Відкриття з Олексієм Бондарєвим – по п'ятницях

Більше думок тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.