Краще дивіться Сола

2 коментувати
У серіалу, який сьогодні прикрашає собою четверговий огляд, оцінка 8.8 на imdb, три номінації на «Еммі» і... аудиторія всього в пару мільйонів американців

Глядачі оцінюють серіали народними рейтингами, експерти – номінаціями, замовники – кількістю сумарних переглядів на всіх платформах. Але є ще й четверта шкала вимірювання – якість аудиторії, і я не про її купівельну спроможність, а про гарний смак. У серіалу, який сьогодні прикрашає собою четверговий огляд, оцінка 8.8 на imdb, три номінації на «Еммі» і... аудиторія всього в пару мільйонів американців. Але, будьте впевнені, у цих людей зі смаком все в порядку.

Три роки тому фінішувала одна з найбільш інтригуючих драм сучасності – серіал «Breaking Bad («У всі тяжкі» = «Пуститися берега») який тримав у напрузі всі п'ять сезонів і закінчився так, як і повинен був, а це велика рідкість. Думається, з цієї нагоди для знімальної групи накрили «поляну» і, цілком можливо, після третього келишка десь за кутовим столиком прозвучало традиційне: «Невже ми розлучимося? Давайте придумаємо, як ще попрацювати разом!».

Так це або не так, але минулого лютого на тому ж телеканалі АМС вийшов спін-офф, він же приквел «Breaking Bad» - серіал «Краще телефонуйте Солу». На той випадок, якщо серед поважної аудиторії є ті, хто досі не дивився «Breaking Bad», поясню: одним з персонажів другої лінії оригіналу був адвокат Сол Гудман – слизький, але чарівний пройдисвіт, який оживляв драматичний пейзаж. Слоган рекламної кампанії Гудмана і став назвою нового серіалу, а він сам – головним героєм.

Як і в будь-якому приквелі, нам показували історію, що сталася до подій оригіналу. Творці пообіцяли показати шлях Гудмана в бедмени, чим чимало заінтригували фан-базу «Breaking Bad» і зібрали біля прем'єрного екрану майже сім мільйонів багатих американських телеглядачів.

Я боявся, що з цієї історії склеять плаский юридичний процедурал (одна серія – одна справа), а з головного героя - бридку версію Перрі Мейсона, але пронесло. П'ята шкала – репутація шоураннера і в цьому випадку вона була максимально висока. Тут час озвучити імена головних героїв історії – Вінса Геллігана і Пітера Гулда, двох світлих голів, які вирішили не кидати всесвіт Хайзенберга, створивши нову історію.

Точніше, дві. Нам показують передісторію не тільки Сола, але і Майка (ще одного харизматичного персонажа другого плану «Breaking Bad») - колишнього копа, а на момент розповіді - охоронця-пенсіонера на парковці біля будівлі суду. Ми вже знаємо, що обом героям належить разом творити темні справи, але поки обидва на світлому боці – Майк хоче всидіти на пенсії, не влізаючи в каламутні води, а Сол намагається виростити в собі хорошого адвоката з дрібного шахрая.

І буде намагатися деякий час, творці нікуди не поспішають, тут на зав'язку сюжету спокійно можуть відвести півсезону. І «Краще телефонуйте Солу» - той випадок, коли низький темп повністю влаштовує глядача. Ти ловиш кайф від гарної історії, тонкої іронії і особливої атмосфери багатосерійного фільму, створеного людьми з гарним смаком. Як у «Фарго».

Цього тижня фінішував другий сезон, ще в середині березня серіал був продовжений на третій і це той випадок, коли продюсерам можна поаплодувати за складне рішення. Маленькі показники – не привід закривати відмінний проект. Моя оцінка – дев'ять з десяти з тегом #НВ – Треба Бачити.

P.S. Якщо ви цікавитеся серіалами, то, напевно, дивилися «Breaking Bad». Якщо ж ні, то обов'язково відновіть справедливість, одна з найбільш оригінальних драм в історії телебачення настійно рекомендується до перегляду. І потім вже дивіться соло Сола.

Кінопошук з Фоззі – по четвергах

Читайте тематичні колонки на НВ:

Сьогодні у світі з Іваном Яковиною – щодня

Момент в історії з Олександром Пасховером – по понеділках

Особисті фінанси з Іваном Компаном – по вівторках

Тиждень по-діловому з Сергієм Фурсою – по п'ятницях

Відкриття з Олексієм Бондарєвим – по п'ятницях

Більше думок тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.