Комедія на межі розуміння

3 коментувати
Черга однієї з найцікавіших новинок – серіалу «Br!nk»

От літо пролетіло і ага – наступного четверга чекайте на збірний огляд серіалів, які ви могли пропустити цього літа (а деякі варто побачити). Сьогодні ж черга однієї з найцікавіших новинок – серіалу «Br!nk» («На межі»).

Вельмишановний канал НВО цього літа крім другого сезону «Справжнього детектива» запустив дві прем'єри: вузькоспеціалізований і малозрозумілий нам серіал «Ballers» про американський футбол (локалізований як «Гравці» і «Футболісти») та, власне, «Br!nk» - злісну комедію про глобальну політику.

Одразу зауважу, хітом він не став, аудиторію зібрав невелику, але якість цієї аудиторії, думається, досить висока. Як вже не раз розписувала профільна преса, ринок кабельного телебачення монетизують за іншими схемами, ніж близький нашому розумінню ефірний (ефір–рейтинг–реклама–гроші). Для НВО (Netflix, Amazon) головне – генерувати ексклюзивний контент, щоб вигідно стирчати на середньому тлі.

І тут є з чим висунутися з окопу: оскароносець Тім Роббінс, хуліган Джек Блек і славнозвісне «кабельне» нехтування цензурою. «На грані» не подивишся ні з матусею, ні з бабусею, але татові може сподобатися. Всі жарти тут нижче пояса, герої – один гірше від іншого, все, як у чудовому демотиваторі-афіші «...лядського цирку».

Отже, формат – десять півгодинних епізодів, сеттінг – планета на межі третьої світової, Пакистан, переворот і пришелепуваті американці, які намагаються все врятувати. У НВО є непогана комедія «Veep» про віце-президента США, але там, порівняно з ««Br!nk» всі цивільно й невинно, тут же розійшлися по-повній. Мета, здається, зрозуміла – покепкувати з трендових серіалів «Картковий будиночок» і «Батьківщина».

До речі, закляті сусіди люблять показувати в праймі самокритичні американські серіали про політику з тим посланням, мовляв, так у них у самих теж все погано. «Картковий будиночок» показувало аж останкінське «око Саурона», а «Батьківщину» там перезняли (з Машковим у головній ролі), але вийшло так погано, що самі плюються.

Жарти тут є, але на любителя – коли жорстко, а коли й жорстоко. Тут членство в елітному гольф-клубі важить більше, ніж атомний підводний човен, тут послами призначають дегенератів, а Путіну телефонують після того, як обговорять проблему з Боно з групи «U2». Ще одне зауваження – Росія в схемі координат серіалу перебуває десь на периферії глобальних питань, чого ми їй щиро і зичимо.

Цей серіал, як свідчить заїжджений штамп, «не залишить вас байдужими»: або різко відштовхне, або так само різко притягне. І він вже продовжений на другий сезон. Моя оцінка – непогано, 8 з 10, із тегом #МГР – Можна Глянути Разок.

P. S. Раз зайшлося про гарні чорні комедії, які з різних причин не стали суперпопулярними, пораджу «Ніч у барі Маккула». Там Метт Діллон, Лів Тайлер, Майкл Дуглас і Джон Гудман. Відмінне смішне кіно, й оцінка в шість балів за шкалою imdb серйозно підриває мою віру в людство, а жарт «Ти не перелічуватимеш гроші? – Ні, я вбиваю людей» – мені ніколи не забути.

Кінопошук із Фоззі – щочетверга

Читайте тематичні колонки на НВ:

Сьогодні у світі з Іваном Яковиною – щодня

Момент в історії з Олександром Пасховером – щопонеділка

Особисті фінанси з Іваном Компаном – щовівторка

Країна із Христиною Бердинських – щосереди

Тиждень по-діловому з Сергієм Фурсою – щоп'ятниці

Більше думок тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.