Книга джунглів і точка неповернення

0 коментувати
Людство в кіно досягло точки неповернення – відтепер глядачеві не потрібно нічого «додумувати», все намалюють в кращому вигляді

Ось дивишся на голлівудський трекліст, а там суцільні франшизи з рімейками. І думаєш – ну ви чого, зовсім розучилися придумувати нові історії? Навіщо ви перезнімаєте"преданья старины глубокой" або, гірше того, штампуєте продовження? Буває, що це приймає клінічні форми (як у сусідів з півночі з «Кавказькими полонянками» та «Джентельменами удачі»), буває – залучає нову аудиторію, дратуючи стару. І зовсім зрідка трапляються приємні винятки, коли стара пісня на новий лад лягає на вухо і нічого в ній не дратує.

Цьогоріч рімейки знову відведуть нас в джунглі – спочатку стартує Мауглі з товаришами, трохи пізніше – черговий Тарзан. Не знаю, як з другим, а перший приємно порадував, але про все по порядку.

Вихід «Книги Джунглів» обумовлений бажанням показати в кіно те, що раніше брала на себе мультиплікація – тварин більше не потрібно дресирувати та клеїти в комбінованих зйомках, тепер їх цілком достовірно малюють: тигр «Життя Пі», ведмідь в «Легенді Г'ю Гласса» цей день наближали, як могли.

Далі – більше, адже в казках тварини розмовляють. У моєму дитинстві доводилося задовольнятися вовками Боярським і Басовим, але з того часу західний світ втік далеко вперед, і технології нарешті дозволяють реалізувати будь-який казковий сценарій.

Фільм починається як похмурий хоррор і добре, що нинішнє покоління юних глядачів володіє «прокачаними» нервами – часом стає моторошно, але ж такий оригінал, згадайте хоча б танець Каа, що заманює бандерлогів, жахнетеся. Потім з'являється Балу з відмінними гегами (Сергій Сивохо його чудово озвучив, наш дубляж, як завжди - кращий) і стає легше. Діти, можливо, поплачуть в парі епізодів, але, повторюся, казка Кіплінга сувора за замовчуванням.

Тепер про головне – візуалізацію. Людство в кіно досягло точки неповернення – відтепер глядачеві не потрібно нічого «додумувати», все намалюють в кращому вигляді і Шерхан буде по-справжньому страшний. Не знаю, правда, наскільки актуальною буде виглядати ця анімація років через п'ятдесят, але доживемо – побачимо.

Фільм, який через тиждень стартує в українському прокаті зняв Джон Фавро, відомий, перш за все, своїми «Залізними людьми». Це й турбувало – чи не вб'ють класичний сюжет? Пронесло. Хороша робота, вгадали з головним героєм, а вже про малювання пейзажів і анімації облич не варто й говорити, – тільки бачити. Начебто нічого не додумано за автора, шкода тільки, що з сюжету прибрали Табакі, цього паскудника мені особисто не вистачало.

Колишнім жовтенятам «муляє» око жіночий голос Каа і чоловічий Багіри, але що поробити, якщо у Кіплінга цей персонаж чоловічої статі (у радянському мультфільмі та російських книжкових перекладах його навіщось трансонули).

Переробки старого – слизький шлях, іноді це просто спосіб одноразового вилучення готівки у довірливого глядача, іноді – невдала спроба прилаштуватися до великих. «Книга джунглів» показує, що перезнімати старі шлягери можна. Якщо тільки обережно - вісім з десяти з тегом #НВ – Треба Бачити.

P.S. В добавці сьогодні недавній британський міні-серіал «Шукачі скарбів» - історія двох приятелів-шукачів скарбів, що борознять глибинку з металошукачами напереваги. Дуже мило, дуже по-англійськи – неспішно, з почуттям, з тактом і любов'ю до простих героїв. Шкода, що у нас такого не знімають про жителів Канівського району (наші серіали поки «товстять», а тут потрібно діяти тонко) і шкода, що рівень життя в Канівському районі в осяжному майбутньому навряд чи наблизиться до британської глибинки.

Кинопоиск з Фоззі – по четвергах

Читайте тематичні колонки на НВ:

Сьогодні у світі з Іваном Яковиною – щодня

Момент в історії з Олександром Пасховером – по понеділках

Особисті фінанси з Іваном Компаном – по вівторках

Тиждень по-діловому з Сергієм Фурсою – по п'ятницях

Відкриття з Олексієм Бондарєвим – по п'ятницях

Більше думок тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.