Вулиця Монстро, 10 – трилер року

3 коментувати
Слизький момент, коли я маю заманити вас до екрану, не повідомивши нічого зайвого

Запрошення відвідати допрем'єрні покази приходять пачками, і я весь час забуваю створити шаблон відповіді: «Дякую, але не моє». Сподіваючись на розуміння промоутерів, я кошу 99% показів, тому писати про нинішній Голлівуд щотижня можна хіба що в плані «джинси» або за їжу на презентаціях. Оскільки обидва варіанти не годяться, я намагаюся висмикувати з того боку найцікавіші фільми та тасую із серіалами. Збовтуючи, але не змішуючи.

Серіали останніми роками перемагають, нехай і разчаровуючи щокроку. Але у будь-яких стійких трендів трапляються рідкісні винятки, і сьогодні я рекомендуватиму такий фільм до перегляду. Перш за все, поставлю питання: «кому?» Якщо ви шукаєте кримінальні комедії, знаєтеся на супергеройських сортах чи любите романтичні комедії з однаковими постерами, то ви явно не читаєте щочетверга цю колонку. Отже, рекомендую всім присутнім.

Це трилер під в'язкою для нас назвою «Вулиця Монстро, 10». Зрозуміло, що адреса незрозуміло про що. Але циганська пошта донесла – треба дивитися, дідусь Кінг схвалив би. Ненайвищі оцінки в районі сімки не відлякали, я взяв фільм у дорогу і, поки група зачаровувалася «Моцартом у джунглях», холонув спиною.

Було від чого. І ось тут настає той слизький момент, коли я маю заманити вас до екрану, не повідомивши нічого зайвого. А це складно. Цей фільм належить до рідкісного класу камерних атмосферних багатошарових... От, навіть класифікація може багато про що попередити, тож обійдемося без неї. Достатньо одного – це не фільм жахів.

Отже, дівчина (чудова роль маловідомої мені раніше Мері Елізабет Вінстед) потрапляє у дивну ситуацію, в якій намагається вижити та водночас розібратися, куди вона потрапила і що відбувається. «Цей хлопець марнує мій час», - вирішите ви, але, навіть описавши для принади перші десять хвилин фільму, я ризикую позбавити вас деяких відкриттів. Але ж у ці десять хвилин ви будете вирішувати – дивитися далі чи ні.

Я б рекомендував не дивитися трейлери і не читати анотації, великий ризик зачепитися за спойлер. А спробувати дивитися. Ось я, наприклад, через губу вирішив, що це буде щось на кшталт нещодавнього фестивального хіта «Кімната», але був покараний сценаристом. І не одноразово, що особливо приємно. А то, трапляється, сидиш та тільки і вгадуєш, який з двох варіантів сюжету вибере цинічна сценарна кімната.

«Вулиця Монстро, 10» – режисерський дебют якогось Дена Трахтенберга, за яким я тепер уважно стежитиму, бо хлопець гарний. З досить низьким бюджетом, ще й за обставин суворої секретності (спойлери для такого кіно є абсолютним злом) він зміг створити відмінний фільм. Окрема подяка за ключову фразу: «Ви знущаєтесь?». Також варто відзначити ролі прекрасного Джона Гудмена і Джона Галлахера-молодшого (з найдостойнішого серіалу «Служба новин»).

Отже, тверді вісім з тегом #СМО – Совершите Вы Массу Открытий. І ще – вангую наявність «Вулиці Монстро, 10» у десятці фільмів року за версією Стівена Кінга. Циганська пошта не підвела.

P.S. У пандан до цього кіно буквально проситься «Укриття» Джеффа Ніколса. Теж, до речі, молодий та ранній. Далеко підуть.

Кінопошук із Фоззі – щочетверга

Читайте тематичні колонки на НВ:

Сьогодні у світі з Іваном Яковиною – щодня

Момент в історії з Олександром Пасховером – щопонеділка

Особисті фінанси з Іваном Компаном – щовівторка

Тиждень по-діловому з Сергієм Фурсою – щоп'ятниці

Відкриття з Олексієм Бондарєвим – щонеділі

Більше точок зору тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.