Як побудували «Картковий будинок»

1 коментувати
Серіал від Netflix вистрілив, пробивши новий формат і піднявши планку телебачення. Мій вердикт: дев'ять з десяти з тегом #ОДП – Обов'язково До Перегляду

Давайте уявимо собі мозковий штурм в дорогому офісі на надцятому поверсі з видом на журавлині клини. На порядку денному одне питання: як увірватися до вищої ліги виробників серіалів? Вже узгоджено багато пунктів: «зірки», «продакшн», «маркетинг», але головної фішки, як і раніше немає. І тоді якийсь цинік, який закінчив десять курсів лідерів, де його вчили роздувати з мухи слона, каже: «А ось що дратує глядача найбільше?». І сам відповідає цитатою з фільму «У бій ідуть лише "старі"»: «Найважче у нашій роботі - чекати».

Якось так, після криків «Еврика!», в офісі провайдера Netflix народилася одна з найоригінальніших фішок серіальної дійсності, а саме випуск серіалу відразу сезоном. Адже, погодьтеся, так боляче, коли тебе підвішують на сюжетному гачку і залишають висіти до наступного тижня. А тут тобі все включено. Netflix – не телеканал, він продає передплату на будь-яке відео, такий собі «проїзний», і для того, щоб вигідно виглядати на тлі конкурентів, посилює пакет ексклюзивними серіалами власного виробництва. Які, до того ж, виходять відразу сезонами. Чи не генії?

І першим хуком в голову споживача потрапив серіал «Картковий будинок», американська адаптація однойменного британського міні-серіалу 1990 року. Як і у випадку з «Homeland», локалізація швидко перестрибнула оригінал, залишивши початковий сюжет далеко позаду.

Сеттінг – вищі ешелони влади, підкилимні інтриги, непомірні его, посмішки піраній та первісний вишкір політичної боротьби. Арія зла на фестивалі цинізму і все це в Америці на тлі Білого дому. Чи варто говорити, як зраділи цьому в ОРТ і купили миттєво, щоб лякати держдепом тих, кому потрібен сюжет, складніший ніж у "Вітальки»?

Для повного успіху було закуплено чи не найдорожчий каст в історії серіалів – Девід Фінчер як режисер і продюсер для запуску, а також Кевін Спейсі та незрівнянна Робін Райт на першій лінії. І ще одне ім'я варто виділити: Бо Уіллімон - шоураннер, тобто швець, жнець і на сценарії гравець.

І це спрацювало. Ще як – серіал вистрілив, пробивши новий формат і піднявши планку телебачення, а Netflix одним кліком увірвався в елітний клуб, сів за великий стіл і задер ноги з іменними підошвами. Це був чи не ідеальний проект – чудово все, від акторської гри та режисури до роботи стилістів (тут навіть другорядні персонажі одягнені так само дорого, як наші бідолашні, яким електронне декларування поперек бріоні).

Історія сходження до влади страшного Френка Андервуда просто зачаровувала, і не напружувала відсутність у сюжеті гарного хлопця, ані заплутана, як правила бейсболу, виборча система США. Залишалося тільки чекати приходу весни, коли з'являвся новий сезон і звільняти час для перегляду.

А потім був фінал другого сезону і моє особисте відчуття, що історію закінчено. У творців залишалося два поганих рішення: закрити проект, не давши йому закінчити просування провайдера або ж продовжити сюжет, остаточно віддаляючись від схожості з реальністю. Перемогла, як це зазвичай і буває, економіка. Втративши шанс закінчити на високій ноті, сценарію довелося йти донизу, ближче до імлистого дна. Це означає - ще більше бруду, ще більше цинізму.

Але при цьому герой Спейсі продовжував розшифровувати все, що відбувається, роблячи фірмові розвороти в камеру, і відірватися від історії було неможливо. Виконання залишилося на найвищому рівні, тому рішення продовжувати було правильним, нехай і згубно позначилося на достовірності сюжету.

На початку року стало відомо, що серіал продовжено на п'ятий сезон, але Бо Уіллімон при цьому йде. Подивимося рівно через рік, чи не з'являться через це роялі в кущах та чи не вирішать Netflix зарізати свою улюблену курку. Але подивимося обов'язково. Загалом – дев'ять з десяти з тегом #ОДП – Обов'язково До Перегляду.

P.S. Датський серіал «Уряд» теж з породи політичних трилерів, але нордичне походження і відсутність захмарного бюджету дозволяють йому залишатися наближеним до реальності. Відмінний серіал.

Кінопошук з Фоззі – по четвергах

Читайте тематичні колонки на НВ:

Сьогодні у світі з Іваном Яковиною – щодня

Момент в історії з Олександром Пасховером – по понеділках

Особисті фінанси з Іваном Компаном – по вівторках

Тиждень по-діловому з Сергієм Фурсою– по п'ятницях

Відкриття з Олексієм Бондарєвим – по п'ятницях

Більше думок тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.