Як брудний Гаррі зняв кіно про Саллі

1 коментувати
Сивовусий Хенкс страждає, прискіплива комісія плодить підозри, а історія капітана подається нам тільки парою флешбеків з минулого

Сьогодні в нашому прокаті стартує фільм Клінта Іствуда «Саллі», присвячений найзнаменитішому випадку приводнення літака. З огляду на реальність описаних у фільмі подій, а також статус режисера, сумнівів не було – обов'язково йти.

Кінематограф обожнює дива, Голлівуд рятує світ щотижня, ближче до вікенду, але скільки з цих див реальні? А тут такий відомий випадок - 15 січня 2009 року всі новинні стрічки світу прикрасило фото аеробуса, що лежить на воді, й мільярди людей видихнули в єдиному пориві, подякувавши Спасителю.

Відразу після зльоту рейсу AWE 1549 з нью-йоркського аеропорту Ла Гуардіа літак зіткнувся зі зграєю гусей, внаслідок чого обидва двигуни відмовили. Диспетчери скомандували посадку на будь-який з довколишніх аеропортів, але капітан не послухався і вирішив сісти на воду річки Гудзон. Вдалося – всі 155 осіб на борту залишилися живими та були врятовані, всього в історії шість подібних вдалих приводнень, після яких всі вижили.

У результаті 57-річний капітан літака Чеслі Салленбергер на прізвисько Саллі став справжньою зіркою і паралельно об'єктом розслідування – як не крути, він не послухався команд із землі. З часом перевірка підтвердила правильність рішень екіпажу, а екранізація Справжнього Дива була тільки питанням часу.

За роботу взявся живий класик - Клінт Іствуд. Нехай він і фанат Трампа, але справу свою знає добре, вибір режисера можна лише схвалити. Як і головного героя – Том Хенкс нічого нового не грає, але заслуженій парочці давно не треба нічого і нікому доводити.

Перед режисером був вибір – розкрити кар'єру знаменитого капітана Саллі з самого початку, від першого польоту через службу у ВПС до цивільної авіації й того самого Дива на Гудзоні, або ж зосередитися на розслідуванні правомірності дій Салленбергера. Іствуд обрав друге і почав ліпити зграю лиходіїв із Нацради з безпеки на транспорті.

Сивовусий Хенкс страждає, прискіплива комісія плодить підозри, а історія капітана подається нам тільки парою флешбеків з минулого. І не сказати, щоб це якось особливо зворушувало. Зате лінія з самою аварією, яку нам «продають» до середини фільму, виписана так, що в горлі стає ком і нікуди не збирається йти.

Іствуд все робить у дусі старої школи: двомірний фільм, нехай і на новомодні камери IMAX, картонні лиходії, які підозрюють героя, і незмінна дружина, яка хвилюється за телефоном на тлі орди репортерів, що знайомо вишикувалися на під'їзній доріжці до будинку Салленбергерів.

Ми все це бачили, і не одноразово. Однак саме приводнення подано відмінно, сам факт Справжнього Дива рятує фільм, змушуючи відкидати в сторону лушпиння – ми бачимо, як справжній професіонал рятує рейс, підкоряючись своїм інстинктам, і немає нічого прекраснішого, ніж обличчя головного героя в момент, коли йому повідомляють про те, що всі врятовані.

Оповідання місцями провисає, але десерт того вартий - 7,5 з 10 з тегом #БД – Було Діло. І ще – Нью-Йорк показаний красиво, відразу хочеться його відвідати. Але потягом.

P.S. І, примружившись, як Клінт Іствуд – одразу захотілося переглянути його «Гран Торіно». Міцне кіно, ревно республіканське, в дідусевому дусі. Не найсолодше, але варте перегляду.

Кінопошук із Фоззі – щочетверга

Читайте тематичні колонки на НВ:

Сьогодні у світі з Іваном Яковиною – щодня

Момент в історії з Олександром Пасховером – щопонеділка

Особисті фінанси з Іваном Компаном – щовівторка

Тиждень по-діловому з Сергієм Фурсов – щоп'ятниці

Відкриття з Олексієм Бондарєвим – щонеділі

Більше точок зору тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.