Ізгой: виганяємо демонів. Недорого

1 коментувати
Нова історія виглядає добре забутою старою – в маленькому американському містечку діють священик-матюкальник і хлопчина дивної долі

Визначаючи плани на літній екран, я окремим абзацом виділив два перспективних містичні серіали, чиї перші сезони обіцяли стати подією. Принаймні, злиті заздалегідь у мережу пілотні епізоди громадськість заінтригували. Гадалося, ну один з двох точно не розчарує. Якби ж то...

Серіальні маніяки насилу здогадаються: першим серіалом був «Проповідник», другим – «Ізгой», у такому порядку вони і йдуть у серпневих четвергових оглядах. У такому ж порядку і розчарувавши.

Серед гачків, за які зазвичай чіпляються довірливі глядачі, прийнято виділяти «гучні прізвища», «фабулу», «від творців», «тема близька» і «знайомі обличчя». Фабула «Ізгоя» особисто мене ніяк не зацікавила, та й тема далека – ті, хто виганяє диявола, йдуть лісом услід за продавцями телемагазинів.

У цьому разі спрацювали знайомі обличчя: Філіп Гленістер і Патрік Ф'юджит. Перший запам'ятався в оригінальному «Житті на Марсі», а другий після того, як підлітком зіграв головну роль у чудовому фільмі «Майже знаменитий». Хороші актори з розряду тих, за чиєю кар'єрою починаєш стежити, періодично дивуючись, що їх давно не видно.

Другий гачок – гучне прізвище. Kirkman. Роберт Кіркман. Молодий класик, творець всесвіту «Ходячих мерців», автор декількох лінійок «Marvel Comics» і... знову комікси, раптом що – комікси, скоро надвір не можна буде вийти, щоб не зустріти якогось персонажа з коміксів.

Kirkman продав нову історію каналу Cinemax (дочірня мережа НВО) і написав сценарій. За три місяці до прем'єри канал урочисто оголосив про продовження на другий сезон, що повинно було передати глядачеві дещицю (глядачеві Дещицю теж правильно) впевненості в успіху проекту. Однак з'ясувалося, що у відриві від улюблених зомбі сценарист «Ходячих» і «Бійтеся ходячих» втрачає ґрунт під ногами – «Ізгой» подужали в середньому сто п'ятдесят тисяч американців, що навіть для бюджетного річного серіалу дуже мало.

Нова історія виглядає добре забутою старою – в маленькому американському містечку (благослови, Господь, кращу локацію для продакт-плейсменту дешевого пива) діють два головних герої – священик-матюкальник (Гленістер, звісно), який присвятив себе екзорцизму і хлопчина дивної долі (Ф'юджит), все життя якого проходить у боротьбі з демонами.

То замирюючись, то ворогуючи, гірка парочка бореться з силами супротивника, які переважають, їм протистоїть чорна змієхмара, яка періодично вселяється в добропорядних платників податків і заважає їм голосувати за Трампа любити Господа. Хмарою та її бранцями править чи то диявол, чи то лжепророк, чи то просто сивий актор без особливої харизми.

Навколо кожного героя накручено своїх супутників з власними тарганами, і вся ця система мляво крутиться від першого до десятого епізоду. І не зачіпає ні грама – як і у випадку з «Проповідником», актори з високим потенціалом поміщені в пісний ґрунт і политі безалкогольним пивом. В результаті історія не клеїться - ні трагедії, ні віри, ні співпереживання.

Все завжди пізнається в порівнянні і навіть нинішні нудні «Ходячі мерці» (заставка «Ізгоя» нагадує, звідки ноги ростуть) набагато жвавіше нового проекту Кіркмана, чия велич, як бачимо, перебільшена.

«Ізгой» був оглянутий тільки на безальтернативній основі у дальній гастролі. На превеликий жаль, адресованому, насамперед, двом хорошим акторам. Загальна: шість з десяти з тегом #НВЛ – На Великого Любителя. Економте час.

Кінопошук з Фоззі – щочетверга

Читайте тематичні колонки на НВ:

Сьогодні у світі з Іваном Яковиною – щодня

Момент в історії з Олександром Пасховером – щопонеділка

Особисті фінанси з Іваном Компаном – щовівторка

Тиждень по-діловому з Сергієм Фурсою – щоп'ятниці

Відкриття з Олексієм Бондарєвим – щонеділі

Більше точок зору тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.