«Дуже дивні справи» – дитячий хоррор для батьків

2 коментувати
На imdb у серіалу страшні 9,2 бали, на шанованій рейтинговій платформі «rotten tomatoes» – 93%, так що сумнівів немає – потрібно терміново переглянути

Провайдер «Netflix» розштовхав ліктями гравців вищої ліги і якось непомітно утвердився в ролі стабільного постачальника якісних оригінальних серіалів. Їхня чергова новинка вистрілила посеред літа, ставши одним з найбільш високо оцінених проектів поточного року. У сервісі imdb у серіалу страшні 9,2 бали, на шанованій рейтинговій платформі «rotten tomatoes» (для своїх – на «помідорах») 93%, так що сумнівів немає – нам потрібно терміново переглянути і зацінити «Дуже дивні справи» («Strange things»).

Отже, початок вісімдесятих, четверо дітей живуть в американській глибинці по сусідству з засекреченою базою. Пізно ввечері один хлопчина зустрічає на лісовій дорозі щось і... Фабула знайома. М'яко кажучи. Далі – поява незрозумілого прибульця/жертви невдалого експерименту докорінно змінює життя містечка, після чого починається територія спойлерів, куди нам зась.

Головною зіркою, покликаною затримати ваш погляд на прес-релізі, працює Вайнона Райдер. Її роль – безутішна мати. Трохи неохайного, але гордого копа грає міцний епізодник Девід Харбор. Його герой п'є пиво, палить і ковтає пігулки жменями, зовсім як один його колега у виконанні Брюса Уілліса. Років з двадцять тому, пам'ятаєте?

Цей штамп не єдиний, весь серіал зібраний зі старих кубиків. Тут нам все знайоме: злий вчений і великоока лиса дівчинка, шкільний чудик і страшненька подружка, пікапи на дорогах і вечірки біля басейну, всі персонажі і сцени родом з кінця минулого століття, золотого століття оригінальних трилерів і фільмів жахів.

Це щеня трохи схоже на бульдога і на дога, схрестіть «Секретні матеріали» (з театральністю і невиразністю зла) з незабутнім «Залишся зі мною» (звідси візьміть дитячу дружбу), додайте кошмарів з вулиці В'язів і кивніть  фільму «Впусти мене» – і в результаті вийдуть «Дуже дивні справи».

Теоретично такий підхід повинен дратувати, а на практиці цільова аудиторія відбиває долоні в оваціях, покоління тих, хто відбоявся Чужих і Фредді Крюгера (раз і ще раз) готове почухати старі рубці і краще не дратувати їх свіжим підходом – тому все зроблено по-старому, не відходячи ні на йоту від канонів жанру. Так, цей Бука більше не лякає, але в аудиторії тепер вже свої діти, так що можна побоятися за них.

Ким зроблено? Якимись братами-близнюками Дафферами, минулорічні «Сосни» за їхнім сценарієм особисто мене розчарували, але друга спроба явно вдалася – серіал проходить на одному диханні. Як зазвичай у Netflix, його виклали в мережу відразу скопом, всім сезоном з восьми серій і вже анонсували на майбутнє літо продовження.

Класик жанру Стівен Кінг в повному захваті, оцінка його фаната – 8 з тегом #ВДЖ – В Дусі Жанру. У 80-х було б 9.

P.S. У пандан серіалу рекомендую, до речі, згадану стрічку «Впусти мене». Хлопчик подружився із сусідкою дівчиною, яка виявилася... вампіром. Фабула нудна, але як же реалістично і правдиво розказана ця історія, а фінал не забути ніколи. Якщо пропустили, то подивіться, тільки оригінальну, шведську. Американський рімейк залишимо жителям штату Нью-Мексико.

Кінопошук з Фоззі – по четвергах

Читайте тематичні колонки на НВ:

Сьогодні у світі з Іваном Яковиною – щодня

Момент в історії з Олександром Пасховером – по понеділках

Особисті фінанси з Іваном Компаном – по вівторках

Тиждень по-діловому з Сергієм Фурсою – по п'ятницях

Відкриття з Олексієм Бондарєвим – по неділях

Більше думок тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.